Kablosuz Ağıma Bilmediğim Kişiler Bağlanıyor

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Arkadaşlar bu ayın ilk haftası kotam çabuk bitti, halbuki ben çok fazla kullanmamıştım.
Modem arayüzünden kablosuza bağlanan MAC adreslerini kontrol ettim evimdeki 3 aygıt var fakat orada 5 tane MAC adresi vardı ve 2 sinin MAC adresleri evdeki aygıtlara uymuyordu yani başka tanımadığım bir aygıtlara aitti.
Evimdeki 3 aygıtın wifi sini kapattım ve tekrar kontrol ettim o iki bilmediğim MAC adresi duruyordu.
Sonra onları karalisteye aldım yani internete girmemeleri için fakat sonra tekrar kontrol ettiğimde farklı bir MAC adresi yine bağlanmıştı yani bu bağlanan kişi sürekli MAC adresimi değişiyor bilemedim.

Şimdi bu durumda ne yapabilirim yani PC de bir sürü işlem yapıyorum, bilgilerim oluyor bu bağlanan elemanın yapacağı şeyleri az uz tahmin edebiliyorum, bu işlerde bilgili ise PC me rahatça bağlanabilir yada normal neti kullanmak amacı var ise kotamı yiyecektir.
Kendimce bir şeyler yapabilir miyim yoksa polise mi gitmeliyim ?

TinkY WinkY

Katılımcı Üye
10 Haz 2016
353
0
wifi kırıcıyla kırmışlardır bağlanıyorlardır güvenlii tam yap ve bir program var bağlı olduğun wifide istediğin kişiyi atabliliyorsun onu kullan araştırda ben ismini unuttum

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Benim ağıma bağlanan kişinin aygıtına herhangi bir şekilde müdahale edebilir miyim PC üzerinden ?
Android de Dsploit adlı program var fakat PC için ne var tam bilmiyorum.

carbon3180

Üye
27 Kas 2009
235
0
Benim ağıma bağlanan kişinin aygıtına herhangi bir şekilde müdahale edebilir miyim PC üzerinden ?
Android de Dsploit adlı program var fakat PC için ne var tam bilmiyorum.

Modeninin markası ve modelini yazabilirmisin.Ona göre çözüm sunabilirim.

Kara listeye alarak mac filtreleme yapmışsın zaten.Yeni olan mac adreslerini de filtrele
Modemin üstünde wps ışığı yanıyorsa düğmesine basıp kapat.Şifreni güçlü birşey yap.İşaret vb koy.

TC Sanalika

Katılımcı Üye
28 Haz 2015
761
0
Nereye...
Arkadaşlar bu ayın ilk haftası kotam çabuk bitti, halbuki ben çok fazla kullanmamıştım.
Modem arayüzünden kablosuza bağlanan MAC adreslerini kontrol ettim evimdeki 3 aygıt var fakat orada 5 tane MAC adresi vardı ve 2 sinin MAC adresleri evdeki aygıtlara uymuyordu yani başka tanımadığım bir aygıtlara aitti.
Evimdeki 3 aygıtın wifi sini kapattım ve tekrar kontrol ettim o iki bilmediğim MAC adresi duruyordu.
Sonra onları karalisteye aldım yani internete girmemeleri için fakat sonra tekrar kontrol ettiğimde farklı bir MAC adresi yine bağlanmıştı yani bu bağlanan kişi sürekli MAC adresimi değişiyor bilemedim.

Şimdi bu durumda ne yapabilirim yani PC de bir sürü işlem yapıyorum, bilgilerim oluyor bu bağlanan elemanın yapacağı şeyleri az uz tahmin edebiliyorum, bu işlerde bilgili ise PC me rahatça bağlanabilir yada normal neti kullanmak amacı var ise kotamı yiyecektir.
Kendimce bir şeyler yapabilir miyim yoksa polise mi gitmeliyim ?

öncelikle arayüz şifreni değiştir daha sonra internet şifreni değiştirerek şifreleme türü WPA-2 şifre türünü de AES yapmanı öneririm bunun dışında bide modem adını değiştirebilirisn

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Modeninin markası ve modelini yazabilirmisin.Ona göre çözüm sunabilirim.

Kara listeye alarak mac filtreleme yapmışsın zaten.Yeni olan mac adreslerini de filtrele
Modemin üstünde wps ışığı yanıyorsa düğmesine basıp kapat.Şifreni güçlü birşey yap.İşaret vb koy.

Karalisteye alsamda adam hep yeni bir şekilde bağlanıyor bende evde olanları ekledim beyaz listeye kalan ne varsa daha bağlanamıyor gerçi açığını bulup bağlanırmı bilemiyorum.

Bende wps ışığı yok modemim ise Huwai hg 253.

Şifrede sağlam öyle kolay bir şeyde koymamıştım AES-TKIP v.s aktif zaten, nasıl kırdılarsa.

Bu bağlananı bir bulsam zaten, kesin oturuduğum binadadır yani sinyal gücü en fazla 2 kat yukarı alır, çevrede ise yakın bina yok o kadar.
Samsung Telefondan bağlanıyor birisi en fazla o kadarına öğrendim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.