Kali Linux Ağ bağlantısı yok

HalaskarGazi

Yeni üye
24 Kas 2023
37
14

Dostlar hepinize merhabalar Windows'ta ağ gösteriyor ama kalide ağ göstermiyor Ethernet bağlantısı gösteriyor ama ethernet bağlantısı yok neden ag göstermiyor?

Moderatör tarafında düzenlendi:

help_23

Basın&Medya Ekibi Çaylak
20 Haz 2023
177
1
53
5 dk her yerde
İndir IMG 20240502 202020 966 jpg
Dostlar hepinize merhabalar Windows'ta ağ gösteriyor ama kalide ağ göstermiyor Ethernet bağlantısı gösteriyor ama ethernet bağlantısı yok neden ag göstermiyor?

öncelikle merhaba kali linux yapısı gereğince windows gibi wifi ile bağlantı kurmak kolay olmuyor o sebeple ethernet kablosu ile denemen gerekebilir kali linux'u kapatıp ethernet kablosu ile tekrardan denerseniz olacağını ümit ediyorum

HalaskarGazi

Yeni üye
24 Kas 2023
37
14
öncelikle merhaba kali linux yapısı gereğince windows gibi wifi ile bağlantı kurmak kolay olmuyor o sebeple ethernet kablosu ile denemen gerekebilir kali linux'u kapatıp ethernet kablosu ile tekrardan denerseniz olacağını ümit ediyorum
hocam aslında demek istediğim wi-fi bağlantısı almak wlan0 bağlantısı da gelmiyor eth0 ve lo baglantisi geliyor sormak istediğim tam olarak buydu biraz acelece yazdim sanirim o yüzden anlaşılmamis

H@cked BaBy

Medyanın Yıldızı
28 Haz 2023
2,477
46
1,044
Arkana bak
Merhabalar,

Konumuza Resim eklemek isterseniz hizliresim.com sitesine girip resmi yükleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve nasıl yapılacağını öğrenmek için bu konuya bakınız; Yeni Üyeler İçin Detaylı Forum Rehberi | TürkHackTeam

Konuya dönücek olursak bunun için ethernet kablosu takmanız gerekebilir ama daha önce bu sorunu yaşayan kişilerin bulduğu çözümlere buradan bakabilirsiniz;
Link | Link
Link | Link
Ve YouTube daki birçok videolara bakabilirsiniz.

İyi forumlar.

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,577
14
767
i07r1x8.jpg

konudaki görüntü bu görmek isteyen bakabilir yetkisi olanlar baltalamak yapmak yerine ekleyebilir

ağ sürücüsünde gibi sorun başka bir sürücü kullan yada güncelle

Maroaa

Asistan Moderatör
13 Mar 2023
148
4
64
hocam aslında demek istediğim wi-fi bağlantısı almak wlan0 bağlantısı da gelmiyor eth0 ve lo baglantisi geliyor sormak istediğim tam olarak buydu biraz acelece yazdim sanirim o yüzden anlaşılmamis
Dost, wlan0 bağlantı alman için wifi kartın olması lazım. Sanal makinada wifi özelliği bulunmamaktır, eth0 bağlantısı alırsın çünkü ana cihazın modeminden alır interneti.
ifconfig yazdığında wifi kartın yok ise eğer eth0 çıkar bir wifi kartı alırsan zaten görselde gösterdiğin yerde çıkar. Tekrar ifconfig yazdığında wlan0 çıkar.

Son düzenleme:

HalaskarGazi

Yeni üye
24 Kas 2023
37
14
Dost, wlan0 bağlantı alman için wifi kartın olması lazım. Sanal makinada wifi özelliği bulunmamaktır, eth0 bağlantısı alırsın çünkü ana cihazın modeminden alır interneti.
ifconfig yazdığında wifi kartın yok ise eğer eth0 çıkar bir wifi kartı alırsan zaten görselde gösterdiğin yerde çıkar. Tekrar ifconfig yazdığında wlan0 çıkar.

Hocam öncelikle merhabalar.
Ağ kartı bulunmuyor bilgisayarım'da ana kartta yer kalmamıştı sanırım ağ kartı için ben de normal wi-fi adaptörü alıp takıyordum ilk başlarda kali linux üzerinden geliyordu ama sürekli kopma yaşıyordum şimdi tekrardan kali kuruyorum ama bunu şimdi usb belleğe kuruyorum usb bellekte wi-fi adaptörünü tanır diye umuyorum. Virtualbox üzerinden kurdum kaliyi ama firefoxu açtığımda kalide virtualboz üzerinden mavi ekran yemeye başladım. En iyisi şimdi usb olarak kullanmak dedim.

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
2,024
79
861
lihtgTHT.php
Sanal bilgisayarlar kendi bilgisayarından çekiyor interneti, wlan olarak gözükmesini istiyorsan wifi kartı tercih edebilirsin. Ayrıca dediğin gibi usb veya ssd/hdd üzerine kurarak kullanırsanız da wlan olarak kullanabilirsiniz. İyi forumlar.

HalaskarGazi

Yeni üye
24 Kas 2023
37
14

videodaki adımları yapıp driveri günceleyip denermisiniz ?
Hocam deneyeceğim teşekkür ederim.

Hocam merhabalar. Flash Belleğe Kali linux iso indirdim, SSD veya HDD'nin içine kurduğum zaman Windows üzerinde ki SSD veya HDD sıfırlanacak mı?

Rx

Moderatör
12 Ocak 2021
2,283
38
1,419
(nowhere) in

Merhabalar;

Kali linuxta Wifi o kadarda kolay bağlanmıyor, bir wifi kartı satın alarak bağlanmanız gerekecektir veya ethernet kablosu ile bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Wifi Kartı Akakçe
Wifi kartı Amazon
Yukarıdaki bağlantılar yardımı ile wifi kartlarına göz atabilirsiniz, mümkün mertebbe USB almaya özen gösterin. Kullanımı daha kolay oalcaktır.

Ethernet kablosu Akakçe
Ethernet kablosu Amazon
Buradaki linkler yardımı ile de ethernet kablosu alabilirsiniz, önerim cat6 veya üzeri olacaktır.

İyi forumlar dilerim..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.