GNU/Linux Kali linüx vmware wifi sorunu

FIRTINAA1

Üye
27 Mar 2008
241
0
-
bir süre sonra backtrack5 sonrası kali linüxe geçeyim artık dedim, ve şimdilik vmware sanal makine üzerine kurulumu yaptım, ama eski sorunumla yeniden karşılaştım,
şöyle ki interneti kablolu algılıyor ve hiçbir şekilde wifi yi gösteremiyorum,
haa compact wireless 2010.06.26 adlı dosya ile wifi yi gösteriyorum ama o da bir işe yaramıyor çünkü hiçbir ağı bulamıyor,
ve sorunu çözümünü ekstra adaptör kullanın demişler vmware de kali linüx e wifi yi nasıl gösterebilirim?
Araştırdığım kadarıyla çözümü yok gibi belki bilen çıkar burda diye yazmak istedim,
eğer çözüm yoksa ya usb ye kali linüx ü kuracağım, ki usb bellek almam lazım :D yada adaptör alacağım ki yıl olmuş2019 wifi adaptörü takmak nedir leptopa

umarım bir çözümünü bilen vardır

Teşekkürler

konu dışı not: tht ailesine 2008 de üye olmuşum 11 sene olmuş dile kolay :) vay be eski arkadaşlar da burda mı acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Musallat34

Üye
27 Ağu 2019
80
0
wifi adaptörü kulanmaz zorundasın malesef sanal makinede internete bağlanamıyorsan denetim masasından kaldırdan programı onar wifi kartı kullanmaz isen bazı testleri gerçekleştiremezsin örneğin nmapde kendi modemini kim girmiş diye bakarsan sadece kendi ip aralığındakileri gösterir

FIRTINAA1

Üye
27 Mar 2008
241
0
-
Tüh :( sıfırdan işletim sistemini indirip kurmam gerekecek anlaşılan, usb ye atmak aslında mantıklı yanımda ihtiyaç olunca heryerde kullanabilirim, veya çift işletim sistemi kuracam artık başka çare yok anlaşılan, bakma bu da işimi görür amacım wifi hack değil , yalnızca test yapmaktı (yoksa komşunun şifre bende zaten benden kaçar mı :D :D ) neyse artık,

cevap için teşekkürler, sanal makine ile yapacak birşey yok sanırım :/

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.