Kali Linux'ta MAC Adresi Değiştirme (Gizleme)

MyKrallife

Kıdemli Üye
20 Kas 2015
2,861
89
/profile.php

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=EGAfXIlrpdY[/ame]

9Y0zLk.png

MAC Adresi Neden Değiştirilir ?
- Hackingte gizliliği sağlamak için ,
- Herhangi bir site üzerinden MAC adresiniz kara listeye alındıysa siteye erişemezsiniz bunun önüne geçmek için kullanılır,
- Modem arayüzünde MAC Filtreleme aracı bulunmaktadır Wifi Ağına sızdığınız kişi sizi fark edip MAC adresinizi Kara Listeye almış olabilir MAC adresinizi değiştirerek filtrelemeden kurtulabilirsiniz.

Kod:
[CENTER][COLOR="Teal"]ifconfig[/COLOR][/CENTER]
Komutu ile mevcut MAC adresimizi öğrenebiliriz.İlk resimde arkası beyaz olarak gösterilen yerde MAC adresimiz yer almaktadır.

qAV0B5.png

Kod:
[COLOR="teal"][CENTER]macchanger -r eth0[/CENTER][/COLOR]

Komutu ile mevcut MAC adresimizi random olarak değiştirebiliriz.MAC adresimizin değişip değişmediğini kontrol etmek için tekrar ifconfig komutu çalıştırılarak ilgili satırdaki veriler kontrol edilebilir.

M1mQJN.png

Yukarıda gördüğünüz gibi ilk satırda mac adresimizi değiştirmek için komutu yazdık. ifconfig komutu ile kontrol ettik ve 4. Satırda MAC adresimizin değiştiğini gördük.

bvm1y8.png

Kod:
[COLOR="teal"][CENTER]macchanger –p eth0[/CENTER][/COLOR]

Komutunu çalıştırarak cihazımızın kendi mac adresine geri dönüş sağlayabiliriz.

Siber Güvenlik Kulubü

samsunsüvarisi

Katılımcı Üye
19 Tem 2008
520
1
bize her yer trabzon
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=ZOCFAfxxXeU"]https://www.youtube.com/watch?v=ZOCFAfxxXeU[/ame]

iyi çalışmalar tamda bununla alakalı bende bir adet video çekmiştim.
izlemenizi tavsiye ederim.
hepinize kolay gelsin

PourLa

Uzman üye
27 Mar 2016
1,659
30
Ellerine sağlık yararlı konu ama senden şu gibi konu beklerdim tor ağı ile kali Linux işletim sistemini kullanarak gizleme

MyKrallife

Kıdemli Üye
20 Kas 2015
2,861
89
/profile.php
Yararlı konu :) Ellerinize sağlık :)
Ellerine sağlık yararlı konu ama senden şu gibi konu beklerdim tor ağı ile kali Linux işletim sistemini kullanarak gizleme
Çok teşekkür ederim. Diğer gizlenme yollarını da gösterirsen sevinirim. Forumda adam akıllı anlatacak kişi pek az.

Teşekkür ederim :)),
Kali Linux Sürekli / Otomatik IP Adresi Değiştirme - Torghost

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.