Kendi Upload ve Download sistemimiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atlas_tr

Kıdemli Üye
8 Ocak 2008
2,380
14
NErDe OLsam BEğeNİRsin
Öncelikle uzun bir sürede bulunamadığım için özür diliyorum ve hemen asıl konuya geliyorum sizlerinde bildiği gibi sanal ortamda birden fazla upload sitesi bulunmaktadır ve bizler yani turkhhackteam ailesi bu siteleri kullanmaktayız gerek videolarımız veya direk dokümanları bu siteleri upload etmekteyiz tamam buraya kadar bir sıkıntı yok ancak upload ettiğimiz dökümanların lınkleri belli bir zamandan sonra ücretli üyeliğimiz bulunmadığı için kırık lınk olarak adlandırdığımız konuma gelmektedir.Burada asıl söylemek istediğimi neden kendimeze ait bir sistem geliştirmiyoruz tabi sizler hemen bana sitemde bulunacaksınız alemin tek akıllısı sen misin diye bunun nedeni ise bahsettiğim olayın gerek maddi gerekse manevi yönden çok masraflı olduğunu bende biliyorum ancak ben bunun için elimin uzandığı kadar taşın altına sokmaya razıyım

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,797
117
Antalya
atlas_tr, fikrinin iyi niyetli olduğunun farkındayım, olaya şöyle bak ama, zaten forumun yoğun bir trafiği var ve bu trafiğin ciddi bir maddi külfeti hal-i hazırda mevcut. Üstüne gerçekten büyük bir server lazım ki, yüklenen oyunlar-videolar-resimler-dökümanlar vs. hepsini kaldırsın, günde giren binlerce kişiden sadece 500'ü 1'er GB yükleme yapsa 500 GB gibi bir rakam eder ki bir hafta sonra ne trafik ne de alan dayanır böyle bir sisteme, bu nedenle pek mümkün değil bu düşünce, yine de teşekkürler.

ßyWick

Uzman üye
13 Eyl 2012
1,960
2
26
Nereye
atlas_tr, fikrinin iyi niyetli olduğunun farkındayım, olaya şöyle bak ama, zaten forumun yoğun bir trafiği var ve bu trafiğin ciddi bir maddi külfeti hal-i hazırda mevcut. Üstüne gerçekten büyük bir server lazım ki, yüklenen oyunlar-videolar-resimler-dökümanlar vs. hepsini kaldırsın, günde giren binlerce kişiden sadece 500'ü 1'er GB yükleme yapsa 500 GB gibi bir rakam eder ki bir hafta sonra ne trafik ne de alan dayanır böyle bir sisteme, bu nedenle pek mümkün değil bu düşünce, yine de teşekkürler.

hocam maddi destek için çalışmalar yapılsa hatta sadece bu iş için bir ekip kurulsa sponsorlar reklamlar bi ara t-shirt olayı vardı premium üyelik v.b çalışmalar yapılabilir hatta forumumuzun yaptığı programlar belli ücret karşılığı forum dışında şahıs veya diğer forumlara satılabilir buna benzer çalışmalar yapılabilir bence atlas_tr nin fikri gayet mantıklı ama çok meşakatli olucak gibi :)

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,797
117
Antalya
hocam maddi destek için çalışmalar yapılsa hatta sadece bu iş için bir ekip kurulsa sponsorlar reklamlar bi ara t-shirt olayı vardı premium üyelik v.b çalışmalar yapılabilir hatta forumumuzun yaptığı programlar belli ücret karşılığı forum dışında şahıs veya diğer forumlara satılabilir buna benzer çalışmalar yapılabilir bence atlas_tr nin fikri gayet mantıklı ama çok meşakatli olucak gibi :)

Bir kerelik olsa bu ücret haklısın ama devamlı bir iş için risk alınamaz, 1 kere bile sıkıntı çıksa tüm dökümantasyon kullanılamaz hale gelir o süre zarfında. Buradan fiyatlar hakkında fikir edinebilirsin:
https://tr.godaddy.com/hosting/dedicated-servers.aspx?ci=87230

Üst mesajımda bahsettiğim 1 günlük toplam yüklemeydi bu arada :)

Drajin Kagen

Katılımcı Üye
22 Tem 2013
497
0
PaşaBahçeden
Çok zor fakat iyi düşünce SE-ZER abinin dediği ve düşündüğü gibi 500 gb la olucak iş değil herkez yardım etse aslında bişeyler çıkarda pek sanmıyorum herkezin ilgileniceğini zaten foruma sayılı kişiler katılıyor

ßyWick

Uzman üye
13 Eyl 2012
1,960
2
26
Nereye

Bir kerelik olsa bu ücret haklısın ama devamlı bir iş için risk alınamaz, 1 kere bile sıkıntı çıksa tüm dökümantasyon kullanılamaz hale gelir o süre zarfında. Buradan fiyatlar hakkında fikir edinebilirsin:
https://tr.godaddy.com/hosting/dedicated-servers.aspx?ci=87230

Üst mesajımda bahsettiğim 1 günlük toplam yüklemeydi bu arada :)

haklısınız fakat aile olarak çalışırsak altından kalkamıyacağımız hiç bir iş yok biraz argo olucam hocam ama azimli sıçan betonu delermiş diye bir tabir var yüzbinlerce üyemiz var aktif olarak sürekli forumda olan üye sayımız 300-500 kişi herkes bi uçtan tutsa yada ne biliyim abi gaza geldim galiba ama imkansız gibi değil sanki :D gerçi biraz düşününce çok çok zor ama :D yinede bilmyorum

Fearlessleon

Adanmış Üye
11 Şub 2013
6,634
7
Hacking.py
50-60 Terabayt Diskli Bir Sunucu Aylık 1000-1500 Lira Arası Tutacaktır Ki Sadece Bunla Bitmiyor, Script ve Firewall Donanımlarıda Gerekir.

ßyWick

Uzman üye
13 Eyl 2012
1,960
2
26
Nereye
aylık 1000-1500 lük gelir sağlanamazmı ki abi bir dünya programımız var tht adı altında bunları satışa çıkarsa programı tasarlayan kişilerin onayı olursa yada siparişe göre program yapımına başlasak 2-3 şirketle anlaşıp bunların güvenlik tasarım v.b işlerini alıp yapsak ?

Héraklés

Özel Üye
27 Haz 2011
6,162
23
THT nin hiçbir para kaynağına şuan ihtiyacı yoktur.

Se-zer konuyu cevaplamış .

{T-shirt ler için bana ulaşabilirsin.Amacımız bundan kar elde etmek değil hizmet etmektir. }

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.