kısa devre

by memi

Yeni üye
6 Eyl 2010
25
0
s.a arkadaşlar pc'm kısa devre yaptı düzeltemiyorum olay şöyle oldu pc'ye camera baglıyken camerananın kablosuna zarar geldi yaralandı ve o içindeki kablolar birbirine deydi sonra pc yi her actığımda (usb device over current status detected system will shutdown after 15 seconds ) uyarısı geliyor ve ana kart üzerindeki usbler hepsi iptal oldu çalışmıyor yanlız bir tanesi hariç .
ne yapmam gerekiyor lutfen yardımcı olun çok sinir bozucu

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Bir forumdan alıntı yapıyorum ;

sorun çözüldü dün USB girişlerini inceledim ve iki giriştede bir çubuk vardı diğer girişlere baktım onlarda ise iki çubuk vardı ve +- yerlere ayrı ayrı değiyordu diğerinde 1 tane olduğu için ikisinede temas ediyordu.şimdi sorun çözüldü. 2 defa pcyi açtım ikisidede hata vermeden direk açıldı

arkadaşın yazdıklarını uygula seninkisi de olur herhalde

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
ustam bişe anlamadım ya ayrıntılı yazarmısın

Yani dostum diyor ki beni pür dikkat dinle :D

USB girişlerini incele 2 giriştede birer tane çubuk olması lazım diğer girişlerede bak onlarda ise iki tane çubuk olcak + ve - kutuplarına dağılır çubuklar diğerinde de 1 tane olduğu için iki tane olan çubuğa temas ediyordu o yüzden böyle bir sorun var diyor bir de bu portlar çok hassas portlardır direk yakmışda olabilirsin :(

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.