kısayol problemi-regedit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

murat han

Üye
11 Şub 2012
222
0
istanbul
arkdaslar bayagıdan berı regedit i kurcalıyom ve bugun bir sorun oldu hattda 1 doyom

1--...kısayol yapmak ıcın masa ustun de klasorun uzerıne geldım ve kısayol olustr dedım .ekranda 1-2 sn lik kısayol kısmı olustu ve bır anda silindi :( bunu duzeltmek ıstıyorum .yanı ekrana kısayol olussturamıyorum

2-- bu 1-2 sn yede kaybolan kısayoların pesine düstüm ve geri dönüsüm kutusuna baktım ama kısayollar görunmuyorr :)

3- normal dosya yı masa üstüne kopyalayabılıyorsun..ama kısayol yapınca sılınıyor

4--sadece masaustu kısmında yapıyor bu kısayol olusturuldugunda silmeyiiii...diger c-d ıcınde yapmıyorrr....masaüstünde yapıyorrr

.regeditden veya gpedit.msc ayarlarıının neresınde kısayol larla ilgili bir yer var ??

Son düzenleme:

murat han

Üye
11 Şub 2012
222
0
istanbul
albayım ( baysakin) aynen dedığın ğıbı reğediti kurcaladım cok azda gpedit.msc yi .........ama sorun nerde tam bulamadım ..
1- sorunu regedit veya gpedit.msc den nasıl cözerim .

BaySakin

Kıdemli Üye
13 Tem 2012
3,395
1
albayım ( baysakin) aynen dedığın ğıbı reğediti kurcaladım cok azda gpedit.msc yi .........ama sorun nerde tam bulamadım ..
1- sorunu regedit veya gpedit.msc den nasıl cözerim .

Araştırma yapdım bozma yöntemini biliyorum ama senin sorununu düzeltme nasıl bilmiyorum tavsiyem uzun zamandır format atmıyosan pc ye hem kendine gelir bilgisayarın bir format at regidit da düzelmiş olur kurcaladım diyosun eminim daha fark etmediğin bir çok ayar gitmişdir

murat han

Üye
11 Şub 2012
222
0
istanbul
bir cözüm bulamazsam onu yapcam ...ama azcık kafayı calıstırmak ıstıyom :) kısayolla ilgili kayıtlar regeditde ve gpedit de nerede kayıtlı onu düsünüyom ????

albayım sana zahmet bozma yöntemini tarif etsene bana ...belki tersini yaparım birsey ler olur :)

BaySakin

Kıdemli Üye
13 Tem 2012
3,395
1
1. "Kısayol" İsim Eklentisini Engellemek
Masaüstünde oluşturduğunuz kısayolların isimlendirilirken orijinal dosyanın isminin önüne "Kısayol" kelimesinin eklenmesini istemiyorsunuz.
İPUCU: Bu isteğinizi gerçekleştirmek için Kayıt Defterinde bulunan bir öğenin değerinin değiştirilmesi gereklidir. Bunun için ilk olarak Başlat/Çalıştır/regedit/Tamam komutunu çalıştırın ve ekrana gelen Kayıt Düzenleyicisi penceresindeki "HKEY_CURRENT_USER\Software\Mi crosoft\Windows\Curr entVersion \Explorer" anahtarını etkinleştirin ve pencerenin sağ tarafında bulunan "Link" öğesine farenin sağ tuşunu kullanarak tıklayın. Nesne menüsündeki Değiştir komutunu çalıştırın ve öğenin değerini "00 00 00 00" olarak değiştirin.
bak bu kısımlarda kısayol ayarları

murat han

Üye
11 Şub 2012
222
0
istanbul
bende biliyom sıkıntının regeditden olduğunu..bir format atsam tamam sıkıntı kalkcak ama önemli olan sıkıntıyı bulup çözmek ve bunu öğrenmek ..düsünsene bunu örenıp sana virüs olarak göndersem :) tüm kısa yollar sılınırrr :) barı bana soyle intikam96 kardes regedit i formatsız ve cleaner sız nasıl düzeltırım onarırım veya regedit i regeditle değıstırme olur mu ??

murat han

Üye
11 Şub 2012
222
0
istanbul
cözüm simdilik dedığınızde ..olmadı onu yapcam .......tuğgeneral ım regedit e baskı bır regedit le degistirme olurmu ...mesela iexplorer calısmadığında hata verdığınde sılıp tekrar yüklüyoz ..regedit de boyle bırsey mümkün mü acaba ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.