Kişisel Logo Tasarımı

Emirr_

Üye
22 Eki 2023
53
16
Bilemezsin

kendime yeni logo yaptım çok acemi olduğunu biliyorum ancak görünüşü nasıl sizce?​
Güzel gözüküyor ancak "SASORİİ" ve "TURKHACKTEAM" yazılarınının fontu biraz daha değişik ve sade olsaymış kat kat daha iyi gözükebilirmiş. Ancak bu haliylede gerçekten güzel gözüküyor.

sasorii

Asistan Moderatör
2 Mar 2023
211
97
nijerya
Güzel gözüküyor ancak "SASORİİ" ve "TURKHACKTEAM" yazılarınının fontu biraz daha değişik ve sade olsaymış kat kat daha iyi gözükebilirmiş. Ancak bu haliylede gerçekten güzel gözüküyor.
Ok ile aynı fontu kullansam olur mu? Teşekkürler bu arada cevabınız için

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,328
919

kendime yeni logo yaptım çok acemi olduğunu biliyorum ancak görünüşü nasıl sizce?​
Aslında tasarımı güzel ama kuruslu. Mesela burada sadece tek bir renk kullanmışsın bunun yerine kırmızı ve beyaz yapabilirdin. Ek olarak TurkHackTeam yazısının ovalliği olmamış. Oklarında kalınlığını azaltsan mükkemmel olur. Ortaya koyduğun Atatürk ve İmzası, yazılar beyaz olsaymış hoş dururmuş. Ama yeni başladıysan yeni başlayan birine göre güzel, yapa yapa daha iyi logolar üreteceğine inanıyorum.

sasorii

Asistan Moderatör
2 Mar 2023
211
97
nijerya
Bahnschrift adlı bir font var, yakışabilir diye düşünüyorum.
Aslında tasarımı güzel ama kuruslu. Mesela burada sadece tek bir renk kullanmışsın bunun yerine kırmızı ve beyaz yapabilirdin. Ek olarak TurkHackTeam yazısının ovalliği olmamış. Oklarında kalınlığını azaltsan mükkemmel olur. Ortaya koyduğun Atatürk ve İmzası, yazılar beyaz olsaymış hoş dururmuş. Ama yeni başladıysan yeni başlayan birine göre güzel, yapa yapa daha iyi logolar üreteceğine inanıyorum.
Teşekkürler dediklerinizi deneyeceğim şimdi ilk defa yapıyorum bu arada logo

Thereaqerx

Tasarım Ekibi Lideri
16 Ocak 2021
1,026
1,591
Tasarım Ekibi Direktörlüğü
Logo güzel ama kusurların çok mesela kenar süsleri dengeli değil ve de kullandığı font tam logoya uygun değil ''TURKHACKTEAM'' Yazısı tam ortada değil acemi başlangıça göre kusurların çok ama gelişebilir.. youtube gerekli videolar mevcut istersen onlara göz atmalısın ve emeğe göre ellerine sağlık acemiliğe göre güzel tasarım..

sasorii

Asistan Moderatör
2 Mar 2023
211
97
nijerya
Renk ve Font düzenlemeleri baya iyi gözükmüş, tamamen profesyonel bir logo gibi gözüküyor göze, tebrik ederim :), ancak açıları biraz yamuk olmuş okların falan. Onlarda düzeltilirse tamamen bitmiş olarak gözükür.
Hem sizin hem de vodka hocanın sayesinde. Birkaç düzenleme daha yapacağım.

Logo güzel ama kusurların çok mesela kenar süsleri dengeli değil ve de kullandığı font tam logoya uygun değil ''TURKHACKTEAM'' Yazısı tam ortada değil acemi başlangıça göre kusurların çok ama gelişebilir.. youtube gerekli videolar mevcut istersen onlara göz atmalısın ve emeğe göre ellerine sağlık acemiliğe göre güzel tasarım..
Font hala arıyorum canva için öneriniz var mı hocam?

Thereaqerx

Tasarım Ekibi Lideri
16 Ocak 2021
1,026
1,591
Tasarım Ekibi Direktörlüğü
Tasarım konusunda gelişmek isteyen bir kişi en başından başlamalı mesela ps,ai,ae, gibi programlar bu zamanda çok kullanışlı tasarım üzerinde ama tasarım bilmeyen ya da yeni olan kişiler canva daha çok yöneliyorlar onlar da senin tasarımında gelişmeni sağlamaz ama yok ben tasarım öğrenmek değilde kendimce birşey yapmak istiyorsan canva kullanabilirsin çünkü onlarda kullandığın araçlar hazır şekilde sizlere sunuyor. benim sizlere tavsiyem eğer hevesiniz varsa adobe yi öneririm ilerisi için sizlere çok yararı olacaktır.

sasorii

Asistan Moderatör
2 Mar 2023
211
97
nijerya
Eğer hevesin varsa sana önereceği adobe illustratos önerebilirim ilk başlarda karışık gelebilir ama kullanışlıdır. gerekli eğitim videoları mevcut ve de logo tasarımlarda kullanacağın programdır.

Ben Adobe Photoshop CS6 kullanıyorum, orta veya başlangıç seviyesi için baya iyi, Profesyonelleştikten sonra farklı Adobe programları da kullanılabilir. Canva kullanmanızı @Thereaqerx gibi bende önermiyorum.
Bu şimdilik kullanıyorum daha sonra onu da deneyeceğim bunu bu seferlik kullandım sadece

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.