Klavye Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MRB arkadaşlar benim klavyemle ilgili bir imtihanım var olaya şöyle gircem:

Ben bi salaklık ettim eskilerden kalma çalışan bir teyibin hoparlörlerinin kablosunu kasanın önündeki USB girişine sokmaya çalştm :D
Bilgisayar yeniden başladı bilgisayardan cızırtı geldi tam yeniden başlatınca sonra baktım açıldı bilgisayar baktım mouse,klavye,Hoparlör hepsi gitmiş :confused:
Bu üç donanımda Ps\2'ye bağlıydı Hoparlör ve mouse USB çıkışlı klavye ise delikliydi Bende Hoparlör ve mousu kasanın önüne taktım çalıştı tabi önde takcak USB yeride kalmadı.
Ama arkadaki USB girişleri çalışmıyodu hepsi.Bende Aygıt yöneticisinden,USB Portlarını falan kaldırdım kapattım bilgisayarı bunu 4-5 defa yaptım geldi ama hala mousla haparlör öne takılıydı arakaya taksam bozulcak çünkü.
Benm kardeşlerm varda bunlar benden iznsiz bilgisayara giriyolar :D ben gelncede ya prizden ya da power düğmesine basıp kapatıyolar bunu bi kaç kez yaptılar gene gitti klavye.
Bende bu kez Bios pilini çıkardım ilk keresnde zaten oldu bu kez bende mouse'u arkaya taktım oldu Bu kez klavyeyi çıkartıp takınca hiçbirşey olmuyodu bu 4-5 hafta böyle kaldı
Ben bu kezde Hoparlörü arkaya takımda kurtulayım şu sorundan dedim ve taktım gene aynı oldu en başa döndüm :woott
bende gene mouse ve hoparlörü öne taktım klavye arkada çalışmıyo durumdaydı Biosla USB Portları yöntemi zaten hiç olmuyodu artık.
Bu böyle 4-5 hafta sürdü,sonra Power yandı :D 2-3 gün kullanmadım bilgisayarı sonra gittim power aldım.Çalıştı ama hala aynıydı klavyenin durumu.
2-3 gün sonra ben yapcam dedim bunu bilgisayarı açıp kapattım falan oldu :D ama bilgisayarı tekrar açıp kapatsam ve açılmassa gene aynı olcaktı vede böyle oldu.
2-3 saat sonra ben gene bu yöntemi kullandım düzeldi.Bir iki gün bu böyle klavye çalışıp çalışmassa düzelir öyle oluyodu çünkü önceden.
Ama hala Ps\2'ler çalışmıyo hala öne takılı mouse ve hoparlör arkaya taksam bozulcak.

Ve bunların hepsi 3 ay içinde oldu...

Eee arkadaşlar ne diyosunuz bu işe :trl
Okumaya cesaret ettiyseniz bi cevabınızda vardır herhalde :)

Bluerays

Katılımcı Üye
29 Nis 2012
514
0
Başlayalım?
okudummmm :D geçmiş olsn dostum :) sanrım usb ve ps2 lerin çlşmyr usb ler için anakarta takılan 5 li usb ler onlardan ps2 ler için anakartını değiştrmen gerek onun yernede usb cıkışlı bi klawye mause al geriye bir tek ses kaldı hoparlorler içinde 2. elden 20 ye bulrsn bi ses kartı ucuz bişi ( ses yada cinema sistemi balmycaksan ama :) ) sanırm başka da bişi klmadı :) şimdiden koly gelsn dostum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.