Klavyede 1-2-3-4-7-8-9 çalışmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mad44

Üye
14 Eki 2010
60
0
Kdky
Arkadaşlar klavyemdeki 1-2-3-4-7-8-9 tuşları çalışmıyor 5-6 çalışıyor ama diğer rakam ve simgeleri gireceğim tuşlar çalışmıyor sizce nasıl bi sorunu vardır?

not: numlock tuşları çalışıyor çalışmayan bu üstteki tuş takımı

beyzabetül

Katılımcı Üye
1 Ağu 2010
801
0
kalvyenın kablosnunu çıkarıp taksan,yada sürücülerı güncellesen belkı düzelebılır.benımde bı ara masu çalışmıyordu.güncelleyınce çalıştı.

ByZeyd

Kadim Üye
19 Ağu 2009
5,484
0
Tuşları yerinden çıkart, eğer çıkartamıyorsan veya bilmiyorsan fazla zorlama. Bir bilgisayarcıya git, orada çıkartsınlar. Tuşların altını bir kontrol edin. Sorun pc ile klavye bağlantısında değil, direk klavyede olabilir.

CaLLaHaN

Uzman üye
6 Kas 2010
1,935
0
117
ƒєηєявαнçєCυмнυяiyeti
Tuşları yerinden çıkart, eğer çıkartamıyorsan veya bilmiyorsan fazla zorlama. Bir bilgisayarcıya git, orada çıkartsınlar. Tuşların altını bir kontrol edin. Sorun pc ile klavye bağlantısında değil, direk klavyede olabilir.
Dediğiniz doğru olabilir tuşların altındaki hassas pedler kaymış yada parçalanmış olabilir.

mad44

Üye
14 Eki 2010
60
0
Kdky
valla çıkardım tuşları temizledim içini fln geri taktım yine olmadı beyzabetül ün dediği gibi virüs de değilse yapacak birşey yok yeni bir klavye alacam :)

ByZeyd

Kadim Üye
19 Ağu 2009
5,484
0
Virüs olabilir. Ya da klavyede görünmeyen bir arıza olabilir...

Sistemi bir taratın. Virüs olma ihtimali düşük çünkü; virüs olsa tüm "num" tuşlarını kilitlerdi.

Büyük bir ihtimal sorun tenik birşey. En kısa zamanda bir uzmana gidin. Klavyeyi söküp bir baksınlar. Burdan birşey gözükmüyor çünkü.:)

medcezir58

Katılımcı Üye
21 Tem 2008
262
0
bence alttaki pad e bişey olmuş orayı full sök bi tekrar tak bi ihtimal çalışabilir sökğnce takması biraz zor oluyo belki kontrol kartında bişe vardır onada yapacak bişe yok belki ucundaki pinler kırılmış olabilir yapacak bişey yok sonra çay felan bişe dökmüşündür o yüzden olabilir temizle bişeyle tak olmazsa bi klayve alman lazım arkadaşının pc si varsa dene onda çalışıyosa pc de sorun vardır

tehlike80

Kıdemli Üye
3 Tem 2009
2,387
1
numerik kısmı iptal eden virüsler var bunlardan biri bulaşöış da olabilir. kablodan olacağını zannetmem. ayrıca biostan da numerik kısım kapatılabiliyor kontrol etmende fayda var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.