Korsan sitelerden film izlemenin olası riski nedir?

Natureex

Üye
26 Tem 2023
116
10
Arkadaşlar bu konuyla ilgili Korsan ‘Dizi İzle, Film İzle’ Siteleri Ne Kadar Güvenli?. Backdoor ve beef saldırılarına bile maruz kalabileceğimiz söylenmiş yıllardır kullandım hatta sitelerden birkaçına üye bile oldum olası bir saldırıda neler yapmamız gerekiyor? Kendimizi nasıl koruruz

Arkadaşlar bu konuyla ilgili Korsan ‘Dizi İzle, Film İzle’ Siteleri Ne Kadar Güvenli?. Backdoor ve beef saldırılarına bile maruz kalabileceğimiz söylenmiş yıllardır kullandım hatta sitelerden birkaçına üye bile oldum olası bir saldırıda neler yapmamız gerekiyor? Kendimizi nasıl koruruz
Korsan sitelere kayıt olmak öncelikle şifreleriniz çalınmasına sebeb olabilir.Cookie izinlerinizin çalınmasına sebeb olabilir ve en önemlisi reklamlardan onlara para kazandırırsınız. Önlem olarak bu tip sitelere girmemeniz.Ordaki şifrelerinizi rastgele sadece sizin bilceğiniz bir şifre ile ve başka yerde kullanmadığınız bir şifre ile değişmeniz.

Natureex

Üye
26 Tem 2023
116
10
Korsan sitelere kayıt olmak öncelikle şifreleriniz çalınmasına sebeb olabilir.Cookie izinlerinizin çalınmasına sebeb olabilir ve en önemlisi reklamlardan onlara para kazandırırsınız. Önlem olarak bu tip sitelere girmemeniz.Ordaki şifrelerinizi rastgele sadece sizin bilceğiniz bir şifre ile ve başka yerde kullanmadığınız bir şifre ile değişmeniz.
Şifrelerim çalınır derken kayıtlı şifrelerden bahsediyorsunuz değil mi? Cookie izinlerim çalınırsa ne yapmam gerekir? Reklamlar çok mühim değil. Bu tarz sitelere üye olurken başka platformlarda kullanmadığım şifrelerimi kullanmıyorum zaten. Oradaki şifrelerimi bunun haricinde değişmeme gerek yok çünkü sitelere girip kendimi tehlikeye sokmak istemiyorum cookie izinleri için ne yapabilirim

Şifrelerim çalınır derken kayıtlı şifrelerden bahsediyorsunuz değil mi? Cookie izinlerim çalınırsa ne yapmam gerekir? Reklamlar çok mühim değil. Bu tarz sitelere üye olurken başka platformlarda kullanmadığım şifrelerimi kullanmıyorum zaten. Oradaki şifrelerimi bunun haricinde değişmeme gerek yok çünkü sitelere girip kendimi tehlikeye sokmak istemiyorum cookie izinleri için ne yapabilirim
Onu çalmak için birçok işlem gerek şu ana kadar bişey olmadı ise sorun olmaz.İçin rahat olsun.

Natureex

Üye
26 Tem 2023
116
10
Onu çalmak için birçok işlem gerek şu ana kadar bişey olmadı ise sorun olmaz.İçin rahat olsun.
Hocam benim hiç kayıtlı şifrem yok birçok işlem gerekir diyorsunuz bahsettiğiniz yine de tarayıcıya kaydedilen şifreler değil mi? Olmadı da tekrardan girersem risk tekrardan doğacaktır değil mi? Backdoor ve beef saldırısına mağruz kalırsak nasıl korunuruz modem resetleme şifre değiştirme cihaza format atma temiz kurulum yeterli olacaktır cookies ile çerezleri sıfırlama tarayıcı yükleyip silme yeterli olur değil mi?

Hocam benim hiç kayıtlı şifrem yok birçok işlem gerekir diyorsunuz bahsettiğiniz yine de tarayıcıya kaydedilen şifreler değil mi? Olmadı da tekrardan girersem risk tekrardan doğacaktır değil mi? Backdoor ve beef saldırısına mağruz kalırsak nasıl korunuruz modem resetleme şifre değiştirme cihaza format atma temiz kurulum yeterli olacaktır cookies ile çerezleri sıfırlama tarayıcı yükleyip silme yeterli olur değil mi?
Hiç kayıtlı şifreniz yoksa herhangi bir sorun olmaz.Bir çok işlem gerikir dediğim o bilgiye sahip olan insan sayısı az bundan bahsediyorum.Şu an bir risk yok. Çerezlerinizi silseniz geçmişi silseniz hiç bir sorun olmıcaktır.

Natureex

Üye
26 Tem 2023
116
10
Hiç kayıtlı şifreniz yoksa herhangi bir sorun olmaz.Bir çok işlem gerikir dediğim o bilgiye sahip olan insan sayısı az bundan bahsediyorum.Şu an bir risk yok. Çerezlerinizi silseniz geçmişi silseniz hiç bir sorun olmıcaktır.
Webteknonun yaptığı haberde hatta birçok internet kullanıcısı bu bilgiye sahip kişinin az olmasından bahsediyor tabii ki ancak bu siteleri kuran kişilerin kim olduğunu bilmediğimiz için hacker olma ihtimallerini de insanlar söylüyor ki IP bilgisine erişiyorlar bu da tehlikeli bir durummuş modemi resetlemek lazımmış. asla güven olmayacağını söylüyorlar ben bunların hepsini zaten düzenli yapıyorum bunun harici format temiz kurulum modeme reset gibi işlemleri yapmalı mıyım birde edge tarayıcımdan falanda izlediğim için silip yükleyemiyorum bunun için bir şey yapmam gerekir mi? Tekrar girersem risk oluşacaktır ama değil mi yine kayıtlı bir şey yok yine çerezleri geçmişi silsem sorun oluşur mu webteknonun haberinde mobil cihazlardan bahsedilmiş bu arada backdoor ve beef saldırısı yapıldı diyelim nasıl korunurum ne yapmam gerekir biliyorum sizi çok yoruyorum ama merak ettiğim ve ciddiyete bindirdiğim konular hızlıca yanıtlarsanız sevinirim.

Webteknonun yaptığı haberde hatta birçok internet kullanıcısı bu bilgiye sahip kişinin az olmasından bahsediyor tabii ki ancak bu siteleri kuran kişilerin kim olduğunu bilmediğimiz için hacker olma ihtimallerini de insanlar söylüyor ki IP bilgisine erişiyorlar bu da tehlikeli bir durummuş modemi resetlemek lazımmış. asla güven olmayacağını söylüyorlar ben bunların hepsini zaten düzenli yapıyorum bunun harici format temiz kurulum modeme reset gibi işlemleri yapmalı mıyım birde edge tarayıcımdan falanda izlediğim için silip yükleyemiyorum bunun için bir şey yapmam gerekir mi? Tekrar girersem risk oluşacaktır ama değil mi yine kayıtlı bir şey yok yine çerezleri geçmişi silsem sorun oluşur mu webteknonun haberinde mobil cihazlardan bahsedilmiş bu arada backdoor ve beef saldırısı yapıldı diyelim nasıl korunurum ne yapmam gerekir biliyorum sizi çok yoruyorum ama merak ettiğim ve ciddiyete bindirdiğim konular hızlıca yanıtlarsanız sevinirim.
Tarayacınızda geçmişi çerezleri silin.Korumak için Malwarebytes virüs programı var ve onun ek tarayıcı eklentileri öyle siterelere girerken şifreliyor bağlantınızı ve güvende oluyorsunuz.Tor ağı ilede girerseniz o tip sitlere bağlantınız uçtan uca şifrelenip güvenli halde olur.Mobil cihazınızdada aynı şekil Malwarebytes olursa saldırılardan korunmuş olursunuz.

Natureex

Üye
26 Tem 2023
116
10
Tarayacınızda geçmişi çerezleri silin.Korumak için Malwarebytes virüs programı var ve onun ek tarayıcı eklentileri öyle siterelere girerken şifreliyor bağlantınızı ve güvende oluyorsunuz.Tor ağı ilede girerseniz o tip sitlere bağlantınız uçtan uca şifrelenip güvenli halde olur.Mobil cihazınızdada aynı şekil Malwarebytes olursa saldırılardan korunmuş olursunuz.
Anladım teşekkürler ben yine de bundan sonra girmemeyi yeğlerim şuan bir tehlike yok dediniz diyelim ki var ve haberim olmadan bir şeyler oldu diğer cihazlarla ya da wifiyle ilgili risk var mıdır genelde pc üzerinden giriyorum çünkü yapılması gereken bir şey var mıdır o cihazlarada format gibi

Natureex

Üye
26 Tem 2023
116
10
kanka çok popüler korsan sitelerden bişey olmuyo ama büyük çoğunluk sıkıntı
Hocam geçmişte birçoğuna girdim teknik servisçi bilgisayarcı artık neyse gitti girdiğiniz erotik temalı sitelerden virüs girmiş pc çökmüş dediler pcyi falan açamıyordum şu an o pcden yazıyorum mesela birçoğuna girmişimdir üyeliklerim bile vardır allahtan paralolar falan aynı değil de e-mail kısmını hatırlamıyorum umarım bu paranoya ile sahte e-mail falan uydurmuşumdur orijinalleri verdiysem nasıl korunurum peki geçmişte girdiklerim hem bu cihaz hemde diğer cihaz açısından sorun yaratır mı sıfırlama yapmam vs gerekir mi webteknonun haberi ve kullanıcı yorumlarından sonra içime düştü yine de korsana girmemek lazım popüler olsa bile bence sen kullanıyor musun?

22 Ağu 2023
58
6
❤ ᴛʀ
Eğer bir kere verdiysen parolaların gitti geçmiş olsun onları geri alamazsın ama şifrelerini edğişirsen sorun ortadan kalkar. Eğer virüs girdiğini söylüyolarsa pcde keyyloger fln olabilir şifrelerini yine alırlar o yüzden önce sıfırlamanı öneririm sonrada kendine güzel bir antivürüs bul. Ben şu siteleri kullaıyorum ama ben güvendim diye güvenme sonuç olarak korsan ne olduğu belli olmaz adminleri vs ilgili diye güvendim : Diziwatch , Türkanime.co hdfim izle vs bence iyi

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
908
11
716
'BARBAROS adlı kullanıcının verdiği yanıtlarda inanılmaz bir şekilde dezenformasyon yaptığı bir konu olmuş. Verilen yanlış bilgileri düzelteyim:
Windows 10/11'in güncel sürümlerini, ve google chrome, edge gibi modern tarayıcılardan bir tanesini kullandığınızı varsayarak yazıyorum;

- Tarayıcıdaki kayıtlı şifrelere erişemez (siteye kayıt olurken kullandığınız şifre hariç)
- Tarayıcıdaki diğer sitelere ait cookie'lere erişemez
- Beef gibi public tool'lar ile modern tarayıcılar hacklenemez, inanılmaz pahalı private exploitler (<- buna sahip olan kişi film sitesi işletmez) veya çok eski tarayıcı sürümleri gerekir
- 'BARBAROS'un dediğinin aksine tek başına Tor kullanmayın, tor'un iç yapısı nedeniyle başkasının işlediği suç sizin ip adresinizden görünebilir. vpn -> tor yapmanız gerekir
- Site üzerinde hiçbir şekilde dosya indirip çalıştırmadığınız sürece sorun çıkmaz. Gizli sekme kullanmanızı öneririm daha izole oluyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.