Kuran-ı Kerim

GSNiyazigs

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
876
0
31
Türkiye-İstanbul
Arkadaşlar Meraba Ben kuran-ı kerim okumaya başlamayı düşünüyorum geçen ateistin biriyle tartışmaya girdim aklıma fesat fesat düşünceler soktu bende aklımı karıştıran sorular içinkuranı kerimi okumaya karar verdim arapça okumayı biliyorum ama çok yavaş zaten okuyorum ama anlıyamıyorum diceğim şu türkçe anlamını okucam hem anlamak hemde hızlı olması için arapçayla aynı sevap girermiyim diye sorucam lütfen bilgili kişiler yazsın TEŞEKKÜRLER

Systemm32

Katılımcı Üye
4 Nis 2012
315
0
Mardin
:D bilgi ögrenmek istiyorsan en bilgin mealleri tercih et :D

önemli olan bilgiyi kavrayabilmek :)

Tabi Kuranı Kerimi Okuyarak Anlamak Çok Daha iyidir :)

'Victory

Uzman üye
13 Tem 2013
1,066
0
MetropoL
Ateistler İle Benimde Sorunum Var Hatta Geçenlerde Kızın Teki Hatim'i Neden Arapça Yapıyorsunuz Demişti Yoksa Tanrı Türkçe Bilmiyormu Demişti Haşa Ukala Oluyor Çoğu Senin Konuna Gelirsek Meal'i Tercih Et Derim :)

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
Arkadaşlar Meraba Ben kuran-ı kerim okumaya başlamayı düşünüyorum geçen ateistin biriyle tartışmaya girdim aklıma fesat fesat düşünceler soktu bende aklımı karıştıran sorular içinkuranı kerimi okumaya karar verdim arapça okumayı biliyorum ama çok yavaş zaten okuyorum ama anlıyamıyorum diceğim şu türkçe anlamını okucam hem anlamak hemde hızlı olması için arapçayla aynı sevap girermiyim diye sorucam lütfen bilgili kişiler yazsın TEŞEKKÜRLER
öncelikle konu yerin yanlış kardeşim
okumuş olduğun surelerin manası bilmemiz gerekir
sevap Onun Bilgisi YÜCE ALLAHIMIZ Bilir kardeşim

GSNiyazigs

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
876
0
31
Türkiye-İstanbul
öncelikle konu yerin yanlış kardeşim
okumuş olduğun surelerin manası bilmemiz gerekir
sevap Onun Bilgisi YÜCE ALLAHIMIZ Bilir kardeşim

kardeşim bişey diğcemde yanlış anlama ne zaman konu açsam bir kusur buluyosun bırak peşimi artık :D

Ateistler İle Benimde Sorunum Var Hatta Geçenlerde Kızın Teki Hatim'i Neden Arapça Yapıyorsunuz Demişti Yoksa Tanrı Türkçe Bilmiyormu Demişti Haşa Ukala Oluyor Çoğu Senin Konuna Gelirsek Meal'i Tercih Et Derim :)

kardşeim benim beynime işledi dedikleri bende çözümü kuranı kerimde arıyorum kafamdaki tüm soruları bulurum inşallah

Son düzenleme:

Delkopat

Katılımcı Üye
16 Tem 2014
655
0
Aşağıdan
Kardeşim sen Türkçe mealini oku anla. Sonra zamanla arapçasınıda okursun. Anlamadıktan sonra okuduğumuz kuran neye yarar ki? ;) Allah dualarını ve okuduğun kuranı kabul eylesin.

DonCorleone28

Katılımcı Üye
11 Tem 2013
699
0
33
direk meal okursanız ki eger dini ilim bilginiz azsa bazi yerler size çelişkili gelir onun icin TEFSIR okumalisiniz. ayrica kuran i açıp da tecvidli okumanin sevabini bir bilseniz.. tavsiyem kuran okumayı öğrenin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.