Laptop Çalışıyor Ekran Yok

JackJones34

Katılımcı Üye
15 Nis 2013
914
0
İstanbul
Arkadaşlar merhaba konuya hızlıca giriyim
Toshiba Qosmio x70a gamebookum var gtx770m ekran kartım vardı ve kısa devre problemiyle çöp oldu bende üstüne iyice birşeyler yapıp çöp hale getirdim tamamen bugün aynı ekran kartından aldım letgoda satan birinden.

Şimdi durum şu benım ekran kartını anakarta taktığım zaman elektrik tamamen devreleri tamamlayıp power ışığını yakmıyordu ekran kartının orda kalıyodu ve sadece poweri takdıgım anda çalıştır tusuna basmadan bile aşırı ısınıyodu. Zaten bassamda çalışmıyodu.

Bende satın aldıgım ekran kartını denedım o da gtx770m bu sefer elektriksel hiçbir sıkıntı yok devre tamamlanıyor power ışığı yanıyor tuşa bastıgımda calısıyor fanlar falan fakat ekran yine gelmiyor
4 slot ram yuvası var 3 adet ram var hepsini tek tek denedim olmadı
Statik elektriği atmak içn boş basılı tuttum sonra calıstırdım olmadı
Hdd yi çıkarttım olmadı yani birçok kombinasyonj denedim ekran gelmiyor fakat klavye ışıkları yanıyo basınca ama numlock capslook a basında onların ışıkları tepki vermiyo yani yanıp sönmüyo basınca tamamen kitlenmiş gibi kalıyolar tepki 0 ekran gri falan olmuyo tamamen siyah artık problem anakartta gibi geliyor bana bu konuyla ilgili önerisi olan varmı laptopun garantisi yok bu arada.
Artık kaldırıp atıcam en sonunda çıldırıcam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.