Laptop Ekran kartını görüyor ama görmüyor :)

Paradoxj9

Üye
21 Ara 2013
235
0
Mrb arkadaslar pc yi dün formatladım formattan önce böyle bir sorun yoktu vardı ama düzeltmiştim ozamanlar, şimdi hatırlamıyorum nasıl düzelttiğimi. soruna gelince bilgisayar ekran kartını gördü aygıt yöneticisinde falan gösteriyor ama dxdiag a bakınca intel in ekran kartını görüyor nvidia yı görmüyor böyle oluncada oyunlarda performans düşüyor nasıl düzeltebilirim resimlerde daha iyi anlarsınız yardımcı olacak arakadas vardır umarım. bu arada bütün driverler yüklü

A2 - Hızlı Resim

A1 - Hızlı Resim

25 Haz 2016
135
0
Gerekli driveri güncellemeniz gerekmektedir.Bunun için sana önereceğim program Driver Booster Tıkla indir. Güncelleme işlemini yaptıkdan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.Sorunun çözüleceğini umuyorum. İyi Forumlar.

Son düzenleme:

TCBordoBereliler

Katılımcı Üye
26 Ara 2015
471
0
Biosunu görmem lazım yada sen youtubede kendi ekran kartını yazarak bios falan diyerek arat. Kolay gelsin.

Buna hiç gerek yok. Oyunu başlatırken kısayola sağ tıklayıp gpu ile çalıştır yerinden yüksek performanslı nvidia islemcisiyle çalıştır derse o gpu ile çalışır. Ve ayrıca Windows un onboard islemcisiyle normal işlemleri yapması, oyunlarda nvidia yı kullanması daha fazla PERFORMANS verecektir.

Paradoxj9

Üye
21 Ara 2013
235
0
Buna hiç gerek yok. Oyunu başlatırken kısayola sağ tıklayıp gpu ile çalıştır yerinden yüksek performanslı nvidia islemcisiyle çalıştır derse o gpu ile çalışır. Ve ayrıca Windows un onboard islemcisiyle normal işlemleri yapması, oyunlarda nvidia yı kullanması daha fazla PERFORMANS verecektir.

format atmadan öncede experience ile güncellemiştim sorun olmadı dediğim gibi pc yi ilk aldıgımdada böyle sorun olmustu ama driver flan ugrasmadan düzeltmiştim hatırlayamıyorum maalesef şuan. biosa gelince
BIOS/Advanced /Onboard Device Configuration/Primary Display Adapter: orada pci-ex

bunu uygulamam gerekiyormus ama benim bios da advanced - onboard falan yok

benimki şöyle birşey Dsc 0518 - Hızlı Resim orada kırmızı çizgi içine aldıgım alan dikkatımi çekti ama üstünde oynama yapamıyorum anlayan arkadasların yardımcı olacagını umuyorum

TCBordoBereliler

Katılımcı Üye
26 Ara 2015
471
0
Haha. D kanka senin bios benim bios la hemen hemen aynı. Bu bios la sen o yöntemleri yapamazsın. D sen bi tw id Şifre atsana özelden ben bi halletmeye çalışam

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MesraT

Üye
25 Haz 2016
59
0
Yozgat
nvidianın sitesine giderek uygun olan ekran kartı modelini seçerek driver güncellemesi yapman lazım ve ardından bilgisayara reset atman lazım ve sonra gelmiş olacaktır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.