Laptop Fan Çalışmıyor yardım

karacanmanacan

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
905
0
ankara
arkadaşlar bu gün şarz aletinin ucuna sert olmasada çok az darbe aldı ve fan sanki can çekişti hani hanvanlar ölerken inlerler ya onun gibi ve fan çalışmıyor bu sebeble pcde Deferred Procedure Calls And Interrupt Service Routines bu hatayı verdi pc nerdiyse patlayacak acill yardım fana bakmaya çalıştım ama 15 vida sökmeme rağmen laptop arkasını sökemedim ondan fana bakamadım dıştan çok az elektirikli süpürge ile çektim belki toz etkiliyordur diye o da yaramadı acil yardım

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
efendim sarj oluyormu ? Muhtemelen eğer şarj da sıkıntı yoksa bir parça kırılmış ve fanın çalismasini engelliyordur. Eğer sarj olmuyorsa anakarttan kaynak li olabilir sorun. Eğer garantisi varsa açmayin fakat yoksa vidalari söktükden sonra çıt çıt sistemi vardir o şekilde sökebilirsiniz fakat dikkat ediniz her yerde vida olabilir batarya altı hdd yanı vs :) Ayrica hdd nin de vidalarini sökün genelde kasa ile bağlantili olmaktadir.

karacanmanacan

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
905
0
ankara
efendim sarj oluyormu ? Muhtemelen eğer şarj da sıkıntı yoksa bir parça kırılmış ve fanın çalismasini engelliyordur. Eğer sarj olmuyorsa anakarttan kaynak li olabilir sorun. Eğer garantisi varsa açmayin fakat yoksa vidalari söktükden sonra çıt çıt sistemi vardir o şekilde sökebilirsiniz fakat dikkat ediniz her yerde vida olabilir batarya altı hdd yanı vs :) Ayrica hdd nin de vidalarini sökün genelde kasa ile bağlantili olmaktadir.

doğru ya hdd altında'da vardı bakayım bi ama kırılmış olması muhtemel garantisi bitmişti zaten açmamda problem olmaz

teamhack21

Yeni üye
14 Eki 2014
13
0
Leptop Arıza Almış Bilgisayarcıya ***ürmen Laızm ;Galiba Soğuktucusu Yanmış ollabilir

Joomla Servera İtinayla Dalınır.Özel günlerinizde Shell basılır
- Kızlar duruşuma, webmasterlar indexime hasta.

karacanmanacan

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
905
0
ankara
Leptop Arıza Almış Bilgisayarcıya ***ürmen Laızm ;Galiba Soğuktucusu Yanmış ollabilir

Joomla Servera İtinayla Dalınır.Özel günlerinizde Shell basılır
- Kızlar duruşuma, webmasterlar indexime hasta.

olmazsa öyle yapacam teşekkürler yorumun için bu arada izma eklemek için profil bölmüne gir ordan değiştiriliyor mesajların altına atarsan insanların kafası karışır

NEW STYLE

Kıdemli Üye
20 Nis 2014
2,394
3
nereye
hocam bazi modellerde (mesela hp asus) komple tuslari cikartirsin ordada vidalar var ondan sonra acilir,bide batryayi cikarmadan hic bisey yapmayin,batarya altinda bile vidalar var,dikkatli ol

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.