Laptop power tuşuna basıyorum Herşey çalışıyor ancak Ekranda görüntü yok

byeren100

Uzman üye
6 Tem 2012
1,626
1
İstanbul
Evet arkadaşlar geçen gün bilgisayarı kullanıyordum birden dondu sonra mavi ekran hatası verdi tekrar açmaya çalıştım ekranda karincanmalalar oldu ve tekrar denedigimde power düğmesi ışığı yanıyor fandan sesde geliyor ancak Ekrana hiçbirşey gelmiyor exper marka önceden çok oldu bu hata

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
Ram bileşik sistem hatası verir yani ramden kaynaklanma olasılığı yok muhtemelen ekran kartından yada basit bir reklam virüsünden kaynaklanıyor olabilir .
Yapman gerekense Yeterli teknik bilgin varsa açıp tüm tanıdığın parçaların yuvalarına (ANAKART) üzerinde tam olarak yerleşik olduğunu kontrol etmek expex marka bilgisayarlarda pil ömrü az ise yani direkt şarja bağlı değilse bile ekran görüntüsü gelmeyebilir tüm bunları kontrol edip halen aynı hatayı veriyorsa yani ekran görüntüsü gelmiyorsa laptopu bulunduğun evin penceresinden dışarı atmanı tavsiye ederim :)) Şaka şaka Sorun Ekran Kartında :))

ekran kartından olsa onbord ekran kartı ve grafik gforce veya ati hepsine birdenmi olması zor bir resetlesin görelim ona göre degerlendirelim bakalım

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
ram den kaynaklanacagini sanmiyorum ram de olsa ilk görüntüyü vermesi gerekir bir bilgisayarciya ***ür kardeşim en iyisi senin yapabilecegin birşey degil. Ama ayni gün bozulduysa hepsi ielektirik ile alakali bsy olmuş olabilir normalde laptoplarda batarya sistemi oldugu için böyle bir durum olmamasi gerekiyor ama bir şekilde yüksek voltajda kaçrimis olabilir.

byeren100

Uzman üye
6 Tem 2012
1,626
1
İstanbul
Ram bileşik sistem hatası verir yani ramden kaynaklanma olasılığı yok muhtemelen ekran kartından yada basit bir reklam virüsünden kaynaklanıyor olabilir .
Yapman gerekense Yeterli teknik bilgin varsa açıp tüm tanıdığın parçaların yuvalarına (ANAKART) üzerinde tam olarak yerleşik olduğunu kontrol etmek expex marka bilgisayarlarda pil ömrü az ise yani direkt şarja bağlı değilse bile ekran görüntüsü gelmeyebilir tüm bunları kontrol edip halen aynı hatayı veriyorsa yani ekran görüntüsü gelmiyorsa laptopu bulunduğun evin penceresinden dışarı atmanı tavsiye ederim :)) Şaka şaka Sorun Ekran Kartında :))

Büyük ihtimalle senin dediğin gibi yeterli teknik bilgim yok

byeren100

Uzman üye
6 Tem 2012
1,626
1
İstanbul
ram den kaynaklanacagini sanmiyorum ram de olsa ilk görüntüyü vermesi gerekir bir bilgisayarciya ***ür kardeşim en iyisi senin yapabilecegin birşey degil. Ama ayni gün bozulduysa hepsi ielektirik ile alakali bsy olmuş olabilir normalde laptoplarda batarya sistemi oldugu için böyle bir durum olmamasi gerekiyor ama bir şekilde yüksek voltajda kaçrimis olabilir.

Kardeş aslında şimdi aklıma getirdin ilk mavi ekran hatası verdi tekrar açtım karincanmalalar oldu sonucunda Windows açıldı Windows beklenmeyen bir hatadan kurtardı dedi sonra döndü ve gerisi malum zaten

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Kardeş aslında şimdi aklıma getirdin ilk mavi ekran hatası verdi tekrar açtım karincanmalalar oldu sonucunda Windows açıldı Windows beklenmeyen bir hatadan kurtardı dedi sonra döndü ve gerisi malum zaten
Hocam o zaman bataryadan kaynakli olmuştur. Dedigim gibi elektirikden olabilir Bir Bilgisayarciya ***ürün sebebi ve zarari ögrenin eğer zarar büyükse sikayette bulunun sigortaniz varsa karsilar yoksa direk elektirik şirketine şikayet yaparsaniz onlar karsilar

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
ekran kartından olsa onbord ekran kartı ve grafik gforce veya ati hepsine birdenmi olması zor bir resetlesin görelim ona göre degerlendirelim bakalım

Aslında evet ancak laptopların harici ekran kartıyla laptopun ekranını çalıştıramıyorsun... Ekran kartı girişinden bağlasan bile yine onboard karta bağlıyor. Harici kartlar oyunlarda grafiği süzer. Yani kart arızalanmışsa onboard arızalanmıştır. Diğer kartlar zaten ekranı çalıştırmıyor. :) BIOS desen denedim ancak ya onboard yada hiç bir şey seçeneği var :) Dediğini tam anlayamadım ancak olsun :D

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
leptobun garantisi yok ise arka kısım da ram kapagı var açıp
ram ları yerinden çıkarman iyi olur 5 dakkika bekleyip tekrar
tak açılırken bıos ekranın geliyormu windows başlatılıyor
geliyorsa veya bıoosa gire biliyorsan sorun yok sadece sistem bozuk
ama hiç biri gelmiyorsa tanıtım yazılarını bile görsen sorun hallolacak

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Hocam burdan bizim size anlatmamizla olmaz zaten bilginiz varsa donanimla ilgili ancak öyle olur ama pek yok sanırım Sen en iyisi dediginm gibi pc ciye git ve elektirikden kaynaklandigini teyit ettir ve sigortaciya git direk ödüyolar ve sigortacilarda elektirik şirketinden parayi aliyorlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.