Laptop RAM

crying

Katılımcı Üye
26 Ağu 2010
671
1
Van
Merhaba Arkadaşlar Hepinizin Kurban Bayramını İçtenlikle Kutlarım
Arkadaşlar Benm Sorum
Intel(R) Celeron(R) CPU B800 @ 1.50GHz, 1496 MHz Dual CP İşlemci
Laptopuma 4 GB Ram Takmak İstiyorum
Bu İşlemci İçin RAM Miktarı Fazla Olurmu
Sanırsam Anakartımda Ram İçin 1 Adet Boş Ram Slotu Var
Şuan Laptopun 2 GB Rami Mevcut
4GB Ram Daha Eklersem Dolayısıyla 6 Gb Ram Olacak
Bu Ramı Takmak İçin Hangi Yolu İzlemeliyim
Anakartı Özelliklerine Baktım Yol Genişliği 64 Bit Yazıyor

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
Render işleri için ram yükseltmek bir fayda sağlamaz. Render taramalarını direkt işlemci ( cpu) ve ekran kartı ( gpu ) yapar, ram sadece depolama görevi görür. Bu yüzden öncelikle işlemcini değiştirmeni tavsiye ederim.

crying

Katılımcı Üye
26 Ağu 2010
671
1
Van
Render işleri için ram yükseltmek bir fayda sağlamaz. Render taramalarını direkt işlemci ( cpu) ve ekran kartı ( gpu ) yapar, ram sadece depolama görevi görür. Bu yüzden öncelikle işlemcini değiştirmeni tavsiye ederim.

Hocam Haklısınız Ammavelakim Bu Saydığım Programların Çoğu Artık 32 Bit İşletim Sistemini Desteklemiyor RAMdan Başlamak İstedim Değerli Yorumunuz İçin Minnettarım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.