Lenovo G580 bios şifresi

DEATH OF WAR

Katılımcı Üye
23 May 2013
509
1
system32.exe
Lenovo G580 bios şifresi var nasıl sıfırlayabilirim üzerinde bios pili göremedim yazılımsal bir şekilde kırma şansım var mı bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

bs12

Üye
5 Haz 2016
119
0
Madagaskar
Kardeşim bios şifresi falan değil attığın format cs sinden o formatın keyi bitine öyle oluyor onu yapman için yeni bir iso dosyasını indir ordan flaş danmı atarsın dwd denmi atarsın sana kalmış onlardan birini dene direk olur :D

bs12

Üye
5 Haz 2016
119
0
Madagaskar
hocam yanlış anlamışsınız bios şifresinden bahsediyorum ben windows şifresinden değil

demek istediğini anladım zaten sana dediğim yap sorunun ortadan kalkar zaten bilgilerini d diskinde tutuysan sorun çıkmaz hiç bir şekilde
ha eğer şifre falan diyorsna biosa gir ordan güvenlike gir ardından pasword var ordan ise kulanıcı şifresine bas 3 kes enter basıp save kaydet yani f4 e bas sonra rebot de öyle de işini görülür

DEATH OF WAR

Katılımcı Üye
23 May 2013
509
1
system32.exe
demek istediğini anladım zaten sana dediğim yap sorunun ortadan kalkar zaten bilgilerini d diskinde tutuysan sorun çıkmaz hiç bir şekilde
ha eğer şifre falan diyorsna biosa gir ordan güvenlike gir ardından pasword var ordan ise kulanıcı şifresine bas 3 kes enter basıp save kaydet yani f4 e bas sonra rebot de öyle de işini görülür

hocam zaten biosa giremiyorum biosta şifre var bu şifreyi kırmaya çalışıyorum

Raizen

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
471
1
Anakart üzerindeki bütün kabloları ve anakart pilini birkaç dakikalığına sök sonra geri takip tekrar dene şifre sıfırlanacaktir.

AngelRayt

Uzman üye
13 Eki 2015
1,352
15
Python
Kardeşim donanım biraz sıkıntılı iştir. Bence 20 30 TL verip güvenilir bir bilgisayarcıya vermekte fayda var.
Windows A erişim sağlayabiliyor musun?

Moderatör tarafında düzenlendi:

DEATH OF WAR

Katılımcı Üye
23 May 2013
509
1
system32.exe
Kardeşim donanım biraz sıkıntılı iştir. Bence 20 30 TL verip güvenilir bir bilgisayarcıya vermekte fayda var.
Haklısınızda güvenilir bir bilgisayarcı bulamıyorum genelde bilgisiz insanlar var bilgili olanlarda sadece söküm işlemi için 50 tl istiyor yinede yorumunuz için teşekkür ederim.

Windows A erişim sağlayabiliyor musun?
Evet bilgisayar açılıyor windows 10 yüklü

DEATH OF WAR

Katılımcı Üye
23 May 2013
509
1
system32.exe

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Dostum malesef verdiğin laptopun anakartında mühürlü durumdaymış bios pili araştırdığım kadarı ile. Eğer şifreyi bulamazsan pek şansın yok gibi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.