Leptop hakkında bilgi

Theoflord29

Katılımcı Üye
8 Ocak 2013
434
0
C:\Windows\System32\DRVSTORE
Arkadaşlar merhaba leptopumu yeni aldım fakat ekran kartım hakkında fikir sahibi değilim çok uyguna geldiğini düşünüyorum ama birde özellikleri siz değerlendirimisiniz özellikle ekran kartım hakkında yorum yaparsanız çok memnun olurum 2100tl ye aldım

Kategori : Notebook
Marka : HP
Model : 250 G6
İşlemci Tipi : Intel® Core™ i5
İşlemci : Intel® Core™ i5-7200U Processor (3M Cache, 2,50 GHz up to 3.10 GHz)
İşlemci Çekirdek Sayısı : 2
İşletim Sistemi : FreeDOS
Ekran Boyutu : 15.6"
Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768
Ekran Modeli : WLED
Dokunmatik Ekran : Yok
Bellek Kapasitesi : 4GB
Bellek Tipi : DDR4 2133MHz 1x4GB
Disk Kapasitesi : 256GB SSD
Ekran Kartı Belleği : 2GB
Ekran Kartı : AMD Radeon R5 M520
Optik Sürücü : DVD+/-RW
Ses Kartı : Tümleşikses kartı, dahili stereo hoparlörler
Ethernet Kartı : 10/100/1000(Gigabit)
Ağ Denetleyici : Intel® Çift Bantlı Kablosuz-AC 3168
Kablosuz İletişim : 802.11bgn/ac, Bluetooth 4.2
Giriş/Çıkış : 2x USB 3.1 Gen 1, 1x USB 2.0, VGA, HDMI, Audio combo jack, RJ-45 LAN
Dahili Web Kamerası : Var
Kutu İçeriği : 65 W Akıllı AC adaptörü
Kart Okuyucu : 3-in-1 reader (SD, SDHC, SDXC)
Ekran Özelliği : 39,6 cm (15,6") diyagonal HD SVA eDP yansımasız ince WLED
Klavye / Mouse : Q Türkçe Klavye , Touchpad, Entegre Sayısal Tuş Takımı
Parmak İzi Okuyucu : Yok
Garanti Yılı : 2 Yıl
Batarya : 4 Hücreli
Boyutlar : 38 x 25,38 x 2,38 cm , 1,86 kg
3G/4G Desteği : Yok
GPS Desteği : Yok

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Öncellikle Merhaba

Benim sistemim ile kıyaslandığında (HP COMPAQ PRESARİO C700 NOTEBOOK) çok çok iyi ama benim yaptığım hatayı sende yapmışsın

Niçin bunu söylüyorum biliyormusun ?

Notebook özellikle temizlik zamanları (donanımsal) geldiğinde HP marka dizüstü makinalarda fan ana kartın hemen altında bu demek yani fan temizliğine niyetli olduğunda ;

1.Önce Ekranı sökeceksin
2.Klavye Birimini sökeceksin
3.Ana kartı komple kaldıracaksın
4.Fanı çift taraflı ayırıp temizleyip tekrar aynı işlemleri tersten yapacaksın

Tüm bu işlemler bilene göre 15-20 dk bilmeyene göre (donanım bilgisi zayıf olan benim gibilere) en az 1 gün....(bir keresinde sistemi komple dağıttım ve tekrar bir araya getirmem 1,5 günümü aldı onun için tövbeliyim bir daha HP almamaya alacağım yeni sistem MSI Gaming Notebook olacak (böyle bir sistem 4500-5000 TL arasında ki 16 GB RAM + 8 GB Ekran Kartı Ram + BlueRay Combo Sürücü gibi özellikler var )

Yani sana şimdiden geçmiş olsun (benim gibi) (keşke MSI tercih etseydin)

Son düzenleme:

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
fiyat olarakta özellik olarakta güzel. lakin çekirdek sayısı 2 ise biraz kasma yaşayabilirsin.
bu herşeyde olmaz ama kullandığın yüksek programlarda olabilir sql server gibi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.