Çözüldü Link ile tıklayan kişinin bilgilerini öğrenme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hacker_ceset

Katılımcı Üye
4 Ocak 2009
356
1
C:\WINDOWS\
Beyler atıyorum birisi fake whatsapp numarası ile bize gerekli gereksiz mesaj atıp tehdit ediyor veya rahatsız ediyor. Bu kişinin kim olduğunu veya nerede hangi konumdan internete bağlandığını, İp adresini bulabilir miyiz?
Biz ona bi link atsak en son konum bilgisini, nereden, hangi tür cihazdan giriş yaptığını kaydetse linke giren kişilerin? Mümkün mü sizce?

Örneğin; bi facebook'a giriyoruz veya giren kişilerin oturum açma geçmişinde bütün bilgileri ip adresi bulunuyor, bunu direkt linkle öğrenemez miyiz? Kendi oluşturduğumuz bi web sitesi yardımıyla?

Moderatör tarafında düzenlendi:

hacker_ceset

Katılımcı Üye
4 Ocak 2009
356
1
C:\WINDOWS\
Yöntemler varsa buyrun fikirlerinizi yazın en uygun ve en doğru yöntemi sabite alalım bu aralar herkesin ihtiyacı olan bilgi bu. Herkes anonim herkes fake bi şekilde bunları ifşa etmeliyiz, bi yolu olmalı

iplogger veya grabify.com kullanabilirsin.
Sosyal Mühendislik Mesela :

Bu Fotoğraflar BirYerden Tanıdık Geldi :diablo "Link"

Kesinlikle SM olayın başlangıç noktası fakat söylediğiniz yöntemlerin kullanımı hakkında bilginiz varsa açıklar mısınız? Nasıl çalışır ne yapmamız veya karşıdakine ne yatırmamız gerekecek.

Benim aklımdaki en basit fikir, yöntem anlık bi foto istemek ve fotoğraf bilgisinden exif'teb bilgilere ulaşmak olmuştu ama tam bi sonuç alamadım konum ve cihaz bilgisi hakkında

Grabify olanı denedim fakat kendi ip adresimi singapour olarak gösteriyor :D

Trhacktr54 arkadaşın dediği doğru fakat biz de bunu en garanti hangi yöntemle öğrenebileceğimizi bulmak için fikirlerimizi sunalım artık kurtulalım şu fakelerden diye düşünüyoruz 😊

Gerek check-in yaptığı için herkes gerek sürekli kordinat paylaştığı için akıllı cihaz kullanan herkesin konum bilgisi açık vaziyette exif neden bize atılan anlık fotoğrafta kordinat bilgisi vermiyo acaba🤔

Link yoksa linç var

Oradaki "link" dediği yere sitelerden elde ettiğimiz kısaltma linkini ekliyoruz karşı tarafın tıklaması için

Amacınız post kasmak ise lütfen sohbet bölümüne gidin burada gayet ciddi bi soruna çözüm arayışı içindeyiz.

ip sini öğrenirsin onlada adresini bulabilirsin telnetle pc sine bağlanırsın ddos atarsın

Şunu asla unutma gülerken kaybettiklerini ağlayarak geri kazanamazsın.

Dostum olaylar artık akıllı telefonlardan dönüyor, pc ile uğraşan nesil azalıyo dediğim gibi whatsapp, facebook, instagram gibi yerlerden fake hesaplarla işletiliyoruz veya işletiyoruz, bunların kim olduğunu öğrenmek için en garanti, kesin sonuç veren bi yöntem deneyip bulmalıyız. İP adresine yukardaki yöntemlerle ulaşabiliyoruz ama konum olarak şu anki konumunu vermiyor veya nerede olduğunu göstermiyor
Örnek; kendi linkime kendim tıkladım singapour gösterdi, belki de ios puffinde vpn özelliği vardır bu yüzden orada göstermiş de olabilir. Yardımlarınızla biran önce sonuca ulaşmak lazım bu konuda diye düşünüyorum 🤔

Ümitsiz olmayın araya biraz merak ve SM girdiği anda her yerden tıklar, tıklatırsınız karşı tarafa, ip adresi almak çok basit bi iş artık her yerden bulunabiliyor. Amaç konum bilgisi, gps özelliği açık telefonlardan gps bilgisi çekmek, aklımda hâlâ exif olayı var, bilgisi olan veya denemek isteyen var m şu an?

GeoLokasyon ve google analiytcs api yardımıyla ulaşabiliyormuşuz şu anda konuyla ilgili bilgisi olan birisi (javascript bilen) deneyebilir mi acaba? Kesin sonuç verecek mi bakalım

Fake no olayını geçtik, connected2 anonim sohbet uygulaması üzerinden gidelim biraz da sonuç olarak karşıdaki kişi anonim.
Karşı tarafa link yolladığımızda kişiye connected2'nin fake scriptini mi yapıp atsak acaba?
Örn. Senin kim olduğunu buldum bu linkteki kişi sensin diyerek linki atarız, kişi tıklayınca connected2 temalı fake sayfamıza giriş yapmasını isteyen ekran gelecek ve connected2 giriş bilgisini girecek %30-40 ihtimalle.
Karşıdaki kişiyi fake konusunda bilgisiz sayarak ilerleyebilriz. İplogger'da android marka model sürüm numarasına kadar yazıyo bazen, dikkat etmedim ama her zaman yazıyodur herhalde??

anonuser23532

Kıdemli Üye
9 Ara 2017
2,602
12
iplogger veya grabify.com kullanabilirsin.
Sosyal Mühendislik Mesela :

Bu Fotoğraflar BirYerden Tanıdık Geldi :diablo "Link"

Kesinlikle SM olayın başlangıç noktası fakat söylediğiniz yöntemlerin kullanımı hakkında bilginiz varsa açıklar mısınız? Nasıl çalışır ne yapmamız veya karşıdakine ne yatırmamız gerekecek.

Benim aklımdaki en basit fikir, yöntem anlık bi foto istemek ve fotoğraf bilgisinden exif'teb bilgilere ulaşmak olmuştu ama tam bi sonuç alamadım konum ve cihaz bilgisi hakkında

https://www.youtube.com/watch?v=WIO2d9rGzgs

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
iplogger sana girdiği cihazı ve ıp adresini gösterir zaten fake numara kullanan biri vpn dışında web whatsapp haricinde linke tıklamaz diye düşünüyorum

konum bilgisi sadece şehri gösterir onun dışında farklı konumları seçip gösterir

EndLoss12

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
519
1
51
Dostum olaylar artık akıllı telefonlardan dönüyor, pc ile uğraşan nesil azalıyo dediğim gibi whatsapp, facebook, instagram gibi yerlerden fake hesaplarla işletiliyoruz veya işletiyoruz, bunların kim olduğunu öğrenmek için en garanti, kesin sonuç veren bi yöntem deneyip bulmalıyız. İP adresine yukardaki yöntemlerle ulaşabiliyoruz ama konum olarak şu anki konumunu vermiyor veya nerede olduğunu göstermiyor
Örnek; kendi linkime kendim tıkladım singapour gösterdi, belki de ios puffinde vpn özelliği vardır bu yüzden orada göstermiş de olabilir. Yardımlarınızla biran önce sonuca ulaşmak lazım bu konuda diye düşünüyorum 🤔

Haklısın fake no ysa bunlar yapılmaz ben ip y le yapılabilecek şeyleri yazdım sadece İyi forumlar

Şunu asla unutma gülerken kaybettiklerini ağlayarak geri kazanamazsın.

oflazkemal

Katılımcı Üye
26 Ocak 2011
877
3
Konya
zshadow ile ben dolandırıcının ip adresini aldım ve savcılıga iletildi savcılık kişiyi bulmuş ve mahkemede bizden beş kuruş para almadıgı için dava kapandı yani diyecegim bulunuyor kişi zshadow ve benzeri siteler işe yarıyor

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Konu içeriği incelemiş olup sorunun çözüldüğüne kaanat getirilmiş ve daha fazla post kasılmasını önlemek,sorunu yaşayan diğer üyelerimizin arama yaptıklarında daha kolay bulması için konu kilitlenip "çözüldü" ibaresi eklenmiştir.

Eğer konu sahibinin sorunu devam ediyorsa özel mesaj ile belirtebilir konunun açılmasını rica edebilir.​

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.