Linux Mint hakkında

Lamer23

Yeni üye
2 Mar 2019
11
0
Elazığ
Selamın aleyküm arkadaşlar, ben Linux Mint kullanıyorum bunun Kali'den farkı nedir, bununla Kali'deki gibi uçbirim ile hack yapabilir miyim?

'Adige

Administrator
26 Eki 2012
9,436
789
30
root@adige~#
Merhabalar ;

Aleyküm selam mintin kaliden farkı tooları az olmasıdır Aireten kali linuxda kullandığınız hack işlemlerini yapabilirsiniz. Bunun için kalide yer alan bir kaç tooları yüklemeniz gerekmekte videolu anlatım aşağıda olduğu gibidir

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=aoCWfiqr2-w[/ame]

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Kali ile mint'in en belirgin farkı; mint daha kolaylaştırılmış halidir. Güncellemeleri terminal yerine sağ altta bulunan notify iconuna basıp yapabilirsin. Şahsen benim en sevdiğim olay o idi. Mint ile kalinin bir diğer farkı biri geliştiriciler için diğeri siber güvenlik testleri vs için daha uygun ortam sağlamasıydı. Bunların dışında kullanım olarak da windows kullanmış kişiler mint kullanırken arayüzde fazla yabancılık çekmiyor :)

leaks

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
864
1
Bildiğim kadarıyla Linux Mint, Ubuntu ve Debian repo'larını birleştiriyor ve sorun çıkaran paketleri blacklist'liyor. Linux Mint'i FrankenDebian yapmak çok kolay. Kendi paketlerini derlemiyorlar, Debian ve Ubuntu'nunkileri kullanıyorlar. İyi bir dağıtım değil.

Lamer23

Yeni üye
2 Mar 2019
11
0
Elazığ
Merhabalar ;

Aleyküm selam mintin kaliden farkı tooları az olmasıdır Aireten kali linuxda kullandığınız hack işlemlerini yapabilirsiniz. Bunun için kalide yer alan bir kaç tooları yüklemeniz gerekmekte videolu anlatım aşağıda olduğu gibidir

https://www.youtube.com/watch?v=aoCWfiqr2-w

yani demek istiyorsun ki yine hack yaparsın ama kurman gereken şeyler var onun dışında herşey aynı

Lamer23

Yeni üye
2 Mar 2019
11
0
Elazığ
Kali'de default olarak hack toolar kurulu geliyor, fakat ihtiyacınız oldukça toolları kendiniz de kurabilirsiniz Mint'e

teşekkürler, peki script veya tool yükledim diyelim terminalden, bunların depolandığı bir klasör mü var yoksa uçbirimden mi kontrol edebiliyorsun bunları, toplu olarak görmenin bir yolu var mıdır çünkü yanlış yüklediğim bir script veya toolu silmem gerekebilir neticede ilk defa linux dünyasına giriş yaptım.

Lamer23

Yeni üye
2 Mar 2019
11
0
Elazığ
Kali ile mint'in en belirgin farkı; mint daha kolaylaştırılmış halidir. Güncellemeleri terminal yerine sağ altta bulunan notify iconuna basıp yapabilirsin. Şahsen benim en sevdiğim olay o idi. Mint ile kalinin bir diğer farkı biri geliştiriciler için diğeri siber güvenlik testleri vs için daha uygun ortam sağlamasıydı. Bunların dışında kullanım olarak da windows kullanmış kişiler mint kullanırken arayüzde fazla yabancılık çekmiyor :)

aynen tasarım olarak Windowsa benziyor ve kullanımı gerçekten kolaymış

Lamer23

Yeni üye
2 Mar 2019
11
0
Elazığ
Bildiğim kadarıyla Linux Mint, Ubuntu ve Debian repo'larını birleştiriyor ve sorun çıkaran paketleri blacklist'liyor. Linux Mint'i FrankenDebian yapmak çok kolay. Kendi paketlerini derlemiyorlar, Debian ve Ubuntu'nunkileri kullanıyorlar. İyi bir dağıtım değil.

bilgi için teşekkürler şu terimlerin ne olduklarına bakmam lazım öğrenirsem mantıklı bir sonuç çıkaracağım hiçbir şey anlamadım :D

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Merhabalar,
Linux Mint windows un linux halindeki hali gibi tasarım olarak benziyor.
Hack e pek elverişli değil çünkü çoğu bağımlılık sistemde yok ve aynı zamanda çoğu program da.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.