linux

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CxSSCx

Katılımcı Üye
6 Ocak 2012
735
0
arkadaşlar bu yaz linuxun bir eğitim grubuna katılacam ve şimdiden yükleyip deneyim edinmem gerekiyor sizce en iyi linux sürümü hangisi VE NEDEN??

TEŞEKKÜRLER...

Bug ReSearcher

Katılımcı Üye
18 Eki 2011
661
0
/etc/shadow
Ubuntu.
Yazılım desteği geniş, tüm dünyada yaygınlaşmayı başarmış sistemlerden biridir.
sorunla karşılaştığınızda yada aklınıza takılan birşey olduğunda ubuntu ile ilgili birçok forumdan birebir destek alabilirsiniz.

CxSSCx

Katılımcı Üye
6 Ocak 2012
735
0
(+)
Geniş kullanım alanı, kararlı ve güncel olması , grafiksel kurulum, grafiksel yapılandırma araçları, iyi belgelendirme, her dilde yeterli miktarda kaynak sunması, aktif topluluk.
(-)
İleri düzey kullanıcılara hitap etmiyor olması, sürüm güncellemelerinde hatalar yaşanması.

bak linux.org.tr ubuntu için bunu yazmış
bu da archlinux için ilgimi daha çok çekti
(+)
Hızlı, kararlı ve son derece güncel bir dağıtım, basit yapısı ile kolay yönetilebilir, hızlı işleyen hata takip sistemi, iyi belgelendirme, aktif topluluk.
(-)
Yalnızca İnternet’ten kurulum, grafiksiz kurulum arabirimi, yapılandırma araçlarının olmayışı.
(PYS)
Pacman (pkg.tar.gz)
(Internet)
Bir çok ülkedeki yansıları ile yüksek erişilebilirlikte.

CxSSCx

Katılımcı Üye
6 Ocak 2012
735
0
bu da debian
(+)
%100 özgür, çok iyi hata takip sistemi ve topluluk çözümleri, stable sürümü çok iyi test edilmiş ve neredeyse %100 güvenli, apt yardımıyla çok kolay program kurma.
(-)
Grafiksiz kurulum arabirimi, güncel olmayan kararlı sürüm, yetersiz konfigürasyon araçları.
(PYS)
DEB
(Internet)
Bir çok ülkedeki yansıları ile yüksek erişilebilirlikte.

Bug ReSearcher

Katılımcı Üye
18 Eki 2011
661
0
/etc/shadow
debian'ı denemiş ve hoşlanmamıştım. geçeceğin zaman ikisini de indirir test edersin ama testten sonra ubuntu diyeceğini biliyorum. :)
bazen özellik yerine deneyim daha ilgi çekici olabiliyor. ubuntuyu kısa sürede bu kadar yaygınlaştıran şey de bu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.