localhost yardım

Amon Hutep

Katılımcı Üye
16 Eki 2011
498
0
s.a ben localhost için wampserver kurdum ama bu görev çubugndaki wampserver iconu yeşil olmuyo start all servce basıyom ama yeşil olmuyo ne yaptımsa yeşile çeviremedim

Black-Leonx'

Özel Üye
22 Haz 2015
10,067
5
Nereye
Windows bize aynı WampServer gibi bir sanal sunucu verir. Ancak bu sanal sunucu sadece HTML destekliyor. Bu yüzden pek tercih edilmiyor. WampServer ve ISS varsayılan olarak 80 portunu kullandıkları için birbirleriyle çakışıyorlar. localhost adresine girildiğinde ISS ekranı açılıyor. Öncelikle başlamadan önce ISS aktif değilse aktif etmeliyiz.

ISS Etkinleştirme
Denetim masasına girip Programlar kategorisine tıklayın.

Programlar ve Özellikler alt kategorisinden Windows özelliklerini aç veya kapatı seçin.

Ekranın ortasında Windows Özellikleri adında küçük bir pencere açılacaktır. Internet Information Servicesın yanındaki kutucuğa bir kez tıklayın ve Tamam butonuna basın.

Tamam butonuna bastıktan sonra küçük bir ilerleme penceresi açılacaktır. 1-2 dakika beklemeniz gerekiyor burada

Pencere kapanması işlemin tamamlandığı anlamına gelir. Şimdi tekrar denetim masasına girin. Sağ üstte bulunan arama bölümüne Yönetimsel Araçlar yazın ve çıkan sonuca tıklayın.

Bir pencere açılacaktır. Buradan Internet Information Services (ISS) Yöneticisine tıklayın.

Sol tarafta bulunan oklara tıklayarak teker teker bölümleri açın. Taki Siteler bölümündeki Default Web Siteye gelene kadar. "Default Web Site"ye tıklayın.

Sağ tarafta Eylemler bölümü belirecektir. Buradan Bağlamalar ...a tıklayın.

Site Bağlamaları adında bir pencere açılacaktır. Buradan resimdekini seçin ve Düzenle... butonuna basın. Bastığınızda yine bir pencere açılacaktır.

Bu pencerede resimde belirttiğim ayarları yapıp Tamam butonuna basın.

Şimdi ISS'in portunu değiştirdik. Ancak ISS'i tekrar pasif hale getirmemiz gerekli. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin.
İlk başta yaptığımız gibi Denetim Masası > Programlar > Windows özelliklerini aç veya kapata gelin.
Internet Information Servicesin başındaki kutucuğa bir kez tıklayın ve Tamam butonuna basın. İşlem bitince size yeniden başlatmayı önerir. Ancak siz Sonra Yeniden Başlat butonuna basın.

Bu Yazılanları Dikkatle Okuyup ve Uygularsanız Sorununuzun En Kısa Sürede Çözüleceğini Umuyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.