MATLAB Ödevime Yardım

battal1954

Katılımcı Üye
7 Ara 2010
305
0
Merhaba arkadaşlar mühendislik okuyorum ve programlama dersimiz var, bir kaç ödevim var lakin bir türlü işin içinden çıkamadım yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler :yaho1 Tablo falan olduğu için resim olarak yüklüyorum.

Resimi arkadaşım attı berbat yazısı için kusura bakmayın :mml

hello world

Yeni üye
19 May 2016
2
0
İlkinin çözümü:
jn4klr.png

resimdeki sayıların listesini veriyor, sum ile toplarsınız

Kod:
function result=fun1(S1,S2)
m=S1:S2;
result=sum(m((m/n)==fix(m/n)));
-------

İkincinin çözümü: (Fonksiyonun amacını tam anlamadım o yüzden çizdiğiniz tabloyu k'ya kadar devam ettiren fonksiyon yaptım)
jn4lzL.png

Kullanımı:
2Z2Gv2.png

Kod:
function result=fun2(k)
n=(1:2:k)';
result=[n,2.^n,3.^n,4.^n,5.^n,factorial(n)];
-----

3. Ebob alan fonksiyon zaten Matlab'de var ama böyle yapılabilir :)
r9gPRV.png

Kod:
function k=ebob(s1,s2,s3)
for n=min([s1,s2,s3]):-1:2
    if fix(s1/n)==s1/n && fix(s2/n)==s1/n && fix(s3/n)==s3/n
        k=n;
        fprintf('%d\n',n);
        return;
    end
end
k=1;
fprintf('1\n');
Not: Forumda Matlab ararken gördüm konuyu, bu kadar eski olduğunu fark etmemiştim... Neyse, birinin işine yarar belki :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.