mavi ekranla nv4_disp hatası

hackvakti

Katılımcı Üye
21 Ocak 2012
275
0
C:Programfiles
masaüstü bilgisayarım sadece ağır olduğu için format attım bu ilk formatımdı herşey sorunsuz işledi fakat 2-3 gün sonra pc tamamen donmaya başlayıp mavi ekranla nv4_disp hatası vermeye başladı ve bu sorun devam etti netten araştırdım biraz fan tozlanması fln diyodu açtım kasayı tozlarını temizledim yine olmadı sonra bir eksiklik olmuştur diye yeniden format attım ve aradan 2-3 gün geçmedi herşey sorunsuzken yine aynı hatayı vermeye başladı lütfen yardım edin kasamın içinde asrock g41c-s yazıyor ben sorunun driverlarla ilgili olduğunu düşünüyorum özelliklede ekran kartı driverleriyla sizce doğru driveri yüklememiş olabilirmiyim ? lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

hackvakti

Katılımcı Üye
21 Ocak 2012
275
0
kafasına göre veriyo kardeşim bazen 2 dk da bir fln şuan babam başında oda çıldırdı bana patlıcak artık yakında ben yanlış ekran kartı yüklediğimi düşünüyorum da normal ekran kartımı nasıl bulabilirim netteki tüm yöntemleri denedim olmadı

VFoRBMW

Uzman üye
25 Eyl 2012
1,617
0
LOST
Ramlerin yerlerini değiştir ama aynı renkli slotlara tak eğer 2 tane varsa . Pc optimize programları kullan asc 7 falan. Kasanı temizlediysen tekrar temizlemene gerek yok. Belkide taktığın harici sürücelerden de virüs bulaşıyor olabilir. Flash bellek, external hdd falan.

'toprak

Uzman üye
22 Nis 2010
1,536
0
sorun buyuk ihtimalla il basta dedigin gibi fanin tozlanmistir fani temizleyin ve termal macununu degistirin,halen sorun devam ederse..otomatik driverler ile butun driverlerinizi gucelleyin..olmadi isletim sisteminizi degistirin xp kullaniyorsan 7 yukle..bence buyuk ihtimalle termal macunundadir problem..:) sorun cozulecektir

hackvakti

Katılımcı Üye
21 Ocak 2012
275
0
termal macun ? kardeşim ama format attıktan 2-3 gün sonra bu hatayı veriyor illet çıldırcam ve hala içimde doğru ekran kartı driverini yüklemedim diye geçiyo bu ekran kartının modeli kasanın içiinde fln yazarmı nasıl bişeydir bu ekran kartı kusura bakmayın çok cahilim bu konuda :(

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.