Milli Futbol Takımımızın Genel Durumu Hk.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3

tepemize vura vura büyük bir ülke büyük bir millet büyük herhangi bir şey olmadığımızı gösterecekler. siyaseti, sanatı, sporu, tarihi ve hatta coğrafyası bile anlık duygularla şekillenmiş, herhangi bir sistemden uzak, sıfır doğurganlık, sıfır üretim, sıfır yaratıcılıkla kendi kendimizi havalara atıp tutarak ve bazende tutmayıp yere çakarak nereye kadar gideriz bilmiyorum.

bu bir futbol müsabakası. taraftar biz nasıl yeniliriz diye oyuncusunu yuhalıyor, oyuncusu sen beni nasıl yuhalarsın diye müsabakayı bırakıyor. lan siz kimsiniz yani nesiniz? senin yuhalanmayacak neyin var? işini hakkıyla yapmamışsın adamda seni yuhalıyor. ya sen ne bekliyorsun, nasıl bir hayal içindesin ki ispanya'ya yeniliyoruz diye kendinden geçiyorsun. haa evet, yenilmek neyse de en azından iyi oynasaydık. niye? iyi oynayınca ne oluyor? kupa mı veriyorlar? hayır. kahramanlık destanlarımızdan aldığımız duygularımız tatmin oluyor. kalıcı bir başarı arayışı, sağ duyulu bir tutum, durum karşısında akılcılık, gerçekçilik...? belki bir yüz yıl sonra.

eskiden hiç değilse samimiydik. uçmak kuşlara, samimiyet bize münhasırdı. artık o da yok.

Gelelim bugünkü maça; maçın sonucu az çok belliydi. galip geleceğimizi düşüneceğimizi düşünen futboldan anlamıyordur çok açık. asıl beni üzen ve sinirlendiren ruhsuz futbol. ya arkadaş koş, pres yap, bas elinden geldiğince... yenilebilirsin bu gayet normal bir sonuç ama bu kadar ne yaptığını bilmeyen boş boş gezinen elemanlar cinlerimi tepeme çıkarıyor. bir de vatan millet edebiyatı yapanların ağzına yüzüne vurasım geliyor. yok bunlar ülkeyi temsil ediyorlar moralleri bozulmasınmış bilmem neymiş. ulan bu memlekette 1300 tl ile bu sıcakta oruçlu olarak çalışan dünya kadar insan var lavuk. onun emeğinden çok mu fazla bu sahadaki ruhsuzların topu. milyonları kazanırken ne güzel, maç sonu eleştirince ya yapmayın felan filan..de git lan! o adamlar 3 gün sonra akdeniz sahillerinde çatır çatır tatil yapacaklar. kimsenin umrunda olmayacak mağlubiyet bilmem ne... o yüzden geçin bu vatan millet edebiyatını. adam gibi işinizi yapın, yine yenilin, sorun değil.

Son olarak; eleştirmeyelim, tepkimizi 'yuhlayarak' göstermeyelim, onlar bizim çocuklarımız ezmeyelim diyenlere bir çift sözümüz var:

ikidir eyfel kulesine türk bayrağını asan taraftarların gösterdiği azmi eğer türk milli takımının milyonlar kazanan futbolcuları göstermiyorsa o futbolculara gösterilen her tepki 'haktır'.

gazla, reklamla ya da sloganla olmuyor bu işler.

bizim taraftarlar arda yi yuhalarken ispanyollarin tezahürat yapması 4. gol dü benim için.

Bu da Bonus resim:
075094ce5ec76dc39d29baa5d6d75f30.jpg

ix Tr

Yeni üye
5 Haz 2016
45
0
Hocam size tamamen katılıyorum..

Aldıkları o milyon Tl'ler dolar'lar arkadaşlara az geldi..
Antremandan çok reklam stüdyosuna gider hale geldiler..Eskiden en azından bi çaba sarf ediliyordu..Gerek antremanlar olsun gerek maçlar olsun.Takımın o kadar idmansız olduğu belliki Burak'a dokunsan düşüyor, Arda topu alınca kayıyor...
Ne kadar hata yapsalarda (arasıra yapması gayet normal çünkü rakip sürekli üzerine oynuyor doğal olarak insanlık hali)takımda en fazla çabalayan kısım ve digerlerine göre az miktarda para alan kısım defans bölgesidir..
Defanstaki arkadaşları çabalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.