mimarlıkmı bilgisayar mühendisliğimi

xleader

Katılımcı Üye
29 Nis 2013
328
0
Moria Madeni
arkadaşlar ben küçüklükten beri bilgisayar mühendisi olmak istiyordum ama bizimkiler iş olanağı az diyip beni mimarlığa yönelttiler ama hala içimde bi boşluk var sizce iş olanakları nasıl maddi anlamda mimarlıkla ne gibi benzerliği yada farklılığı var manevi olarakda bilgisayar okursam süper olurr .puan sıkıntısı yok bu arada 450+ alırım

13 Ocak 2018
227
0
arkadaşlar ben küçüklükten beri bilgisayar mühendisi olmak istiyordum ama bizimkiler iş olanağı az diyip beni mimarlığa yönelttiler ama hala içimde bi boşluk var sizce iş olanakları nasıl maddi anlamda mimarlıkla ne gibi benzerliği yada farklılığı var manevi olarakda bilgisayar okursam süper olurr .puan sıkıntısı yok bu arada 450+ alırım
Severek yapıp mutlu olacağın mesleği seç pişman olma.

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K
Ben olsam şöyle oturur düşünürüm gelecekte ne olur diye. Şuanki şartlarda geleceğin mesleği yazılım ve bilgisayar mühendisliği. Günümüzde artık yapay zekaya geçiş başladı belki bir gün mimarın yapacağı işi sıfır maliyet ile robot yapacak. Bu durumda bilgisayar dalı daha mantıklı geliyor.

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
9
4,965
Orhun Nehri
hayat senin kimseni dinleme ama ailendir nazı geçer onları istediğin bölüme ikna et.
iki bölümde güzel iş imkanıda iyidir.
misal sen doktor oldun ama hiçbirşey bilmiyorsun işe girmen 0 olasılık.
bunlarda aynı öyle bilmezsen heleki mühendislik/mimarlık bölümlerinde iş bulamzsın
ama bilirsen havada kaparlar

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Üstad yazılım konusunda önce şunu kafana sok. SANA İŞİNE YARAR NEREDEYSE HİÇ BİR HALT ÖĞRETMEYECEKLER. Üniversite hocaları, teknolojiyi kendileri takip etse de bunu müfredata koydurmak gibi bir imkanları olmuyor.

6 ay güncel teknolojiden geri kalırsan, yazılımı unuttun demektir.

Benim gördüğüm en iyi programcı bir inşaat mühendisiydi. En iyi ikinci, temel dal matematik bölümü mezunu idi. Ben resmi olarak lise mezunuyum, kıdemli yazılım uzmanıyım.

Eğer kendi öğrenme azmin varsa, sen mimarlığı oku, bu arada yazılım teknolojisini takip et, başarabildiğini görürsen yazılım uzmanı olursun, başaramazsan en azından mimarlık diploman olur. Yok öğrenme azmin yoksa bilgisayar mühendisliği mezunu olsan bile, bilmemne belediyesinde hiç bir iş yapmayıp 3.500 tl maaş alan bir bilgisayar mühendisi olacaksın zaten.

ByDarkEyeS

Katılımcı Üye
12 May 2013
865
1
Üstad yazılım konusunda önce şunu kafana sok. SANA İŞİNE YARAR NEREDEYSE HİÇ BİR HALT ÖĞRETMEYECEKLER. Üniversite hocaları, teknolojiyi kendileri takip etse de bunu müfredata koydurmak gibi bir imkanları olmuyor.

6 ay güncel teknolojiden geri kalırsan, yazılımı unuttun demektir.

Benim gördüğüm en iyi programcı bir inşaat mühendisiydi. En iyi ikinci, temel dal matematik bölümü mezunu idi. Ben resmi olarak lise mezunuyum, kıdemli yazılım uzmanıyım.

Eğer kendi öğrenme azmin varsa, sen mimarlığı oku, bu arada yazılım teknolojisini takip et, başarabildiğini görürsen yazılım uzmanı olursun, başaramazsan en azından mimarlık diploman olur. Yok öğrenme azmin yoksa bilgisayar mühendisliği mezunu olsan bile, bilmemne belediyesinde hiç bir iş yapmayıp 3.500 tl maaş alan bir bilgisayar mühendisi olacaksın zaten.

Ben lisedeyim yiyecek ve içecek okuyorum aşçılığıı öğreniyorum üniversitede bilgisayar veya yazılım mühendisliği yapmak istiyorum + siber güvenliğe girmek için neler gerekiyor yardımcı olur musunuz bilginiz var sanırım

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Ben lisedeyim yiyecek ve içecek okuyorum aşçılığıı öğreniyorum üniversitede bilgisayar veya yazılım mühendisliği yapmak istiyorum + siber güvenliğe girmek için neler gerekiyor yardımcı olur musunuz bilginiz var sanırım

Cevap her zaman İslam'dadır.. İkra, oku!

Üstad bizim zamanımızda İstanbul'dan kitap gelirdi. Kitabın yanında gelen disket bozuk olduğundan compiler'sız öğrendim ben C'yi ilk defa. Kendi kodumu okuyup, ne olacağını tahmin edip gidiyordum. Yeni compiler disketi 3 ayda gelmişti.

Şimdi internet var. Ne isterseniz, bunun hakkında bilgi bulursunuz. Araştırın, okuyun. Başka bir şey lazım değil.

TarganLibra

Uzman üye
26 Ara 2015
1,181
2
Beşiktaş
Bilişim okuyorum önü gerçekten çok açık sadece işini iyi yapman gerek benim hocalarım hafta içi okuldalar hafta sonları özel şirketlerde kod yazmaya gıdıyor aylık kazançlarının 7.000 TL olduğunu söyledi yakın olduğum hocam

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Kendi yapmak istediğiniz meslek ne ise onu yapmanız sizin yararınıza olacaktır para her zaman için kazanılır önemli olan yaptığınız işten zevk almanız sıkılmamanız

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.