Modifiye XP Arşivi GÜNCEL !!!

efsane7171

Uzman üye
24 Eyl 2009
1,057
0
ordan
MXP 2009 - Özelleştirilebilir & Yüksek görsellik & Stabil

MXP 2009
(MorningXP 2009)
Copyright © 2009 - Morning - Tüm Hakları saklıdır.

Ön Açıklama:
LiteXP'yi (benim ilk sistemim) ilk yaptığımda birisi bana LastXP linkini vermiş ve "böyle bir şey yapabilir misin?" demişti (o zamanki bilgimle bu xp mümkün değildi tabii).O zamandan beridir aklımda böyle bir XP yapmak vardı.İşte, bu işe başladığımdan beri yapmayı düşündüğüm XP'yi en sonunda bitirdim! Sene başından beri çalışılan bir üründür.Birkaç saatte yapılan basit ve artık birbirinin kopyası haline gelen çalışmalar değildir.(Bazı XP'lerde bu tür yorumlar gördüm de,yazayım dedim.Yanlış anlaşılmasın yani.) Programlama bile yapılmıştır çalışmada. (Ayar Merkezi,Kurulum Seçenekleri uygulamaları vb.)

Ve diğer modifiye XP'lerden
iki
büyük farkı vardır:
1. farkı, nLite kullanılmamış ama buna rağmen bileşen silinmiş belki de ilk ve tek çalışmadır.Çok daha stabil,hatasız!
2. farksa Türkiye'deki ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR ilk XP projesi olmasıdır.
İsterseniz XP'nizi daha kurarken özelleştirin.
İsterseniz tamamen otomatik kurun.

Özelliklere Genel Bakış:

• Tam Güncel:MSDN SP3+Mart 2009 güncellemeleri,IE8,DX9(Mart 2009) ve WMP11 ile tam güncel bir XP'dir.
  • Orjinallik doğrulamasından geçer : En son kırılmış WGA entegredir.Volume Lisans Key girilmiştir.(v2c47... değil.)
  • nLite'sız,çok daha stabil : KESİNLİKLE nLite kullanılmamıştır!,ince ayar için bile. nLite'sız olduğundan çok çok daha stabildir diğer XP'lere göre.
  • İstediğiniz gibi kurun! : MXP katılımsız bir yükleme olmasına rağmen kurulum başında size "Kurulum Seçenekleri" başlıklı bir pencere açar (Modifiye XP'de de yeni bir pencere açıyoruz ) ve bu pencereden kurulumun size bazı şeyleri sormasını sağlayabilir,istediğiniz bileşenleri,ayarları ve temaları ayarlayabilir, otomatik program yüklemesi yapabilirsiniz.Dediğim gibi kurulum katılımsızdır halen,bu pencerede 60 Saniye içinde bir düğmeye basmazsanız kurulum otomatik ayarlarla devam etmektedir.
  • Yeni görsellik paketi ile Windows 7 - Mavi Vista - Vista karışımı bir görünüm sunulmuştur.Mavi ağırlıklı,şık bir görünüm kazandırılmıştır.Herkes aynı görünüm paketlerini kullandı,millet sıkıldı diye böyle bir değişiklik yapayım dedim.Detaylar aşağıda,ekran görüntülerinde verilmiştir.

• Kurulumda canınız mı sıkıldı? Kurulum Seçenekleri penceresine RocketDock seçeneği de koyduk.Kurulumda RocketDock açılabilir ve oyun oynayabilirsiniz.Sadece oyun oynamakla kalmaz,Total Commander ile dosya kontrol edebilir veya Görev Yönetici'yi açıp işlemleri gözleyebilirsiniz.Hatta saat ve tarihi bile öğrenebilirsiniz.Yalnız aşağıdaki notları gözönünde bulundurun:
  • Not 1 : Bazı oyunlar geç açılabilir ve RocketDock'un açılması kurulum performansını etkileyebilir.Bu nedenle fazla şey açmamaya dikkat ediniz.
  • Not 2 : Total Commander veya Görev Yöneticisi ile sisteme yapılacak müdahelelerden dolayı kurulum sonrası oluşacak sorunlardan yapımcı sorumlu değildir.
  • Sürücü CD'si aramaya son! : MXP 2009 en güncel sürücü paketlerini (DriverPacks) içerir.Bu sürücü paketleri sizi XP yükleme sonrası sürücü CD'si arama derdinden kurtarır.NOT: Bazı sürücüler biraz eskidir.2009 yapımı PC'leri tanımayabilir.Kusura bakmayın,benden kaynaklanan bir sorun değil.
  • SATA sabit diskli bilgisayarlara XP kurma derdine son : MXP güncel (Ocak 2009) SATA sürücülerini içerir.Birçok anakart modeli için tümleşik destek bulunmaktadır. NOT: Sürücüler Ocak 2009 çıkışlıdır.Ocak sonrası bilgisayarları tanımayabilir.
  • Çoklu-açılış menüsü ve kurtarma araçları : MXP 2009 çoklu-açılış menüsüne sahiptir.Bu açılış menüsünde:
    • Norton Ghost 11.5
    • Partition Magic 8
    • XP Şifre kırıcı
    • NTLDR hata çözümü
    • Windows Kurtarma Konsolu! bulunmaktadır.
    • Hiren BootCD 9.8
    • Mini Windows Vista (Kurulum Değil Kurtarma)
    Arkadaşlar Acronis elbette eklemiştim fakat deneme sürümü deyince çıkarmak zorunda kaldım.
  • Ekstralar : MXP'yi işlevsel kılmak için çeşitli ekstra araçlar da eklenmiştir.Hiç bir XP'de görmediğiniz ayar merkezi, birbirinden güzel ve kaliteli ekran koruyucuları, masaüstünüze renk katan eğlenceli masaüstü progr*****ları (Gadget) ve XP için faydalı araçlara tek tıkla ulaşmanızı sağlayan kısayollar ile sisteminizde fark yaratırsınız. Ayrıca Windows 7 Özelliklerini XP'de kullanabileceğiniz programlar eklenmiştir (Aero Snap,Aero peek vb.) Bu ekstralar Başlat menüsü'nde bulunmaktadır.
Şimdi gelin MXP 2009'un ekran görüntülerine bakalım, bir yandan da öne çıkan özelliklerini yakından inceleyelim.
lh6xu.jpg

Çoklu-açılış menüsünün ekran görüntüsü.Menü bildiğiniz xp gibi bür tuşa basarsanız açılır.
Menüdeki seçenekleri yukarıda saydım zaten.Umarım beğenmişsinizdir görüntüsünü.

ye4j7.png

MXP dosya kopyalama ekranı

2eckzld.png

MXP Sürücüleri ayıklanırken.

xonnsl.png

Gördüğünüz gibi kurulum ekran çözünürlüğü 1024x768'e getirilmiş ilk XP'dir.
Pencere ise, sık sık bahsettiğim MXP Kurulum Seçenekleri'nin ta kendisi.
Kurulumda atlanacak adımları, kurulacak bileşenleri, yapılacak ayarları,varsayılan temayı, hatta Program kurulum şeklini bile ayarlayabiliyorsunuz.Çözünürlük de bunlara dahil.En güzel yanı da, 60 saniye içinde bir düğmeye basmazsanız otomatikman katılımsız kurulum ayarlarıyla devam etmesi.
İsterseniz bırakın kendi kursun,isterseniz özelleştirin istediğiniz gibi olsun!

292a00k.png

Bu da can sıkıntısını önlemek için koyduğum RocketDock uygulaması.
3 adet oyun, 3 adet program ve saat-tarih göstergeleri var.
Flash oyunları bazı PC'lerde 1 kereye mahsus geç açılabilir,endişelenmeyin, açılmadı zannetmeyin.
Ayrıca sistem işlemlerine/dosyalarına müdahele etmeniz sonucu oluşan problemli kurulumlardan yapımcı sorumlu tutulamaz.
2ip5ir.png

MXP Program Seçim Ekranı (WPI) bu da.
Öyle bir DVD dolusu programla boşu boşuna fazla link koyup eziyet çektirmek yerine temel programları koydum.

30m5m4y.png

Bu da nihayet MXP kurulumu bitince göreceğiniz masaüstü. (Varsayılan
ayarlara göredir.Temayı değiştirdiyseniz farklı olacaktır elbette)
Görev Yönetici'yi ve ram kullanımını görüyorsunuz.
Tüm sürücüler + temel programlar kurulu haldeyken çekilmiştir.Değerler normal.
Eğer servis kapatmayı seçtiyseniz daha az bir ram kullanımı göreceksiniz.

2dtadfn.png

Orjinallik doğrulamasından da geçti XP'miz.

2jes5sn.png

2hqaumx.png

xsk6c.png

r04jtc.png

b9jb55.png

in63hj.png

Bu ekran görüntüleri de size sistemin görünümü hakkında fikir verecektir.
Mavi
ağırlıklı bir paket kullanılmıştır.Bazı yerler halen 7'iso olarak
duruyor olabilir.Çevirmeyi unutmuşumdur. Mazur görün artık. Yüzlerce
dosya içinde tek tek düzenleme yapmak zorunda olunca, unutmak doğal. Yapılan bazı değişiklikler:
- Simgelerin birçoğu değiştirildi.Artık baygınlık veren standart Vista değil yani.
- Diyaloglar Mavi renkle değiştirildi.
- Windows 7 Build 7057 Oturum Açma Ekranı eklendi.
(İLK VE TEK!)
- Windows 7 Kulanıcı Resimleri eklendi. (İLK VE TEK!)
- Windows 7 arkaplanları dahil olmak üzere birçok arkaplan eklendi.
- Windows Vista Mavi Açılış Ekranı bulunmaktadır.
- Windows 7 Açılış Ekranı da oturum açma ekranından önce çıkmaktadır. (İLK VE TEK!)
- Windows 7 RC teması eklendi.
(YENİ!)

121wcux.png

MXP 2009 Ekstraları
ndan bazılarını görebileceğiniz bir resim.
Ayar Merkezi ile çeşitli ayarların kolayca yapılması sağlandı.

Diğer masaüstü öğeleri ise, masaüstünü renklendirerek eğlenmek isteyenler için.

Ayrıca Windows 7'nin Aero Peek,Aero Shake ve Aero Snap özellikleri eklenmiştir.Bilgi mevcuttur.

o53uwk.png

Not : Detaylı ekran görüntülerine bakmak isteyenler, aşağıdan tüm ekran görüntülerini indirebilirler.
http://rapidshare.com/files/214273663/Mxp_ekran_grnt.rar

WPI Program Listesi:
(Tüm programlar Full ve çıktığı tarih itibariyle güncel sürümdür.İlk defa, şansıma çoğu programın güncellemesi çıktı da en güncel DVD'yi hazırlayabildim.) Tüm programlar denenmiştir.

7-Zip 4.6.5 Türkçe
Zuma Deluxe
XnView 1.95.4 Tam Paket Türkçe
WinRAR 3.80 Türkçe
Windows Vista Sidebar (Kenar Çubuğu)
Winamp Pro 5.541 Türkçe
Unlocker 1.8.7 Türkçe
Universal Share Downloader 1.3.5.1 Türkçe
Universal Extractor 1.6 Türkçe
TuneUp Utilities 2009 8.0.2000.35
TrueTransparency 0.9.4
Skype 4.0.0.206 Türkçe
Shockwave 11 + Flash Player 10
Revo Uninstaller 1.80 Türkçe
Opera 9.64 Türkçe
Okey+ 2.1 Türkçe
Office XP Türkçe
Office 2003 Pro. Türkçe + Office 2007 uyumluluk paketi
Nero 9 Lite Türkçe
MTU Sözlük
Live Messenger 2009 + MSN Plus + Yamalı TR
LimeWire PRO 5.1.2 Türkçe
Küçük Oyunlar Paketi
K-Lite Mega Codec Pack 4.7.0
Java Runtime Environment 6 Update 13
ImgBurn 2.4.2 Türkçe
Hyper Space Invader
HashCheck 2.1.8 Türkçe
Foobar2000 0.9.6.3
Firefox 3.0.8 Türkçe (Eklentisiz)
Ek Denetim Masası Eklentileri
DxBall 2
Defraggler 1.08 Türkçe
CCleaner 2.17 Türkçe
Avira AntiVir Personal Edition 9
AIMP 2.51.330 Türkçe
Adobe Photoshop CS4
.Net Framework 3.5 AIO Türkçe

Kullandığım Sürücü Paketleri:

Chipset
AMD K8 CPU
Ekran Kartı A-B-C
Ethernet LAN sürücüleri
MassStorage
Ses Kartları A-B
Kablosuz LAN
Monitör
TV kartları
WebCam
Çeşitli Aygıtlar
Modemler (bazen lazım olabiliyor, ondan ekledim)

NOT : Arkadaşlar ne yazık ki şimdi farkettim.Kurulum sonrası ilk açılışta iki dosya bulunamadı hatası alırsanız kesinlikle önemli değil.Sistem doğru kuruldu.

indir.gif

http://rapidshare.com/files/214740306/MorningSistem2009.part01.rar
https://tik.lat/aYfJd
https://tik.lat/Mp8Dn
https://tik.lat/KJdcL
https://tik.lat/0AR9g
https://tik.lat/kKUeE
https://tik.lat/7h2qi
https://tik.lat/NgwEM
https://tik.lat/VGXkY
https://tik.lat/ZxBa5
https://tik.lat/Ecfnc

MXP 2009'da kullanılan temaları indirmek isterseniz:
(SevenVG,SevenXP,Luna Element,LE Black,Embedded,RoyaleVista,Royale temaları)
http://rapidshare.com/files/214845409/MXP_2009_Temalar.rar

MXP Arkaplanlarının linkleri
http://rapidshare.com/files/215021378/MXP_Arkaplan.7z

efsane7171

Uzman üye
24 Eyl 2009
1,057
0
ordan
sagolasın hepsı cok guzel ama lınklerın bazıları bozuk
kontrol ederek koyuyorum baktığım kadarıyla indirme linklerinin hepsi çalışıyo
Kardeş bunların hepsi (ç)alıntı ADRESİNİDE veriyim istersen
çalıntı değil. :diablo:diablo:diablo konunun başını bi oku istersen alıntı diye yazdım. bilip bilmeden yorum yapma.burda yapılan paylaşımların hepsi milletin kendi yaptığı değil zaten.:diablo:diablo:diablo

efsane7171

Uzman üye
24 Eyl 2009
1,057
0
ordan
FreshXP Ultra Edition - Değişimi, yeniliği hissedin...

Ön Bilgi : Gerek bu sitedeki,gerekse diğer modifiye XP'lere baktığımda, çoğunda kullanıcıya tam anlamıyla özgürlük sağlamıyor.Sınırlı seçenekler, kurulumda zorunlu yüklenenler,vs.
Yaklaşık 2 haftadır uğraştığım FreshXP'nin bu noktada diğer XP'lerden belirgin farkları var.Mesela, CD'de WPI (Seçmeli Program Kurulumu) arayüzü var.Size program kurma anlamında özgürlük tanıyor (Antivir hariç. Antivir C sürücüsüne kuruluyor sadece.O da mecburen.Onun dışında sorun yok). 100'e yakın arkaplanı ve 50'ye yakın teması var.
Ama özgürlük derken, kullanıcıya her şeyi sormak da değil.FreshXP'de bu dengeyi korumaya çalıştım.Yani ne başına buyruk hareket eden bir XP, ne de kullanıcıya her şeyi soran bir XP oldu.
Bu dengenin bozulduğu belki de tek yer, otomatik olarak administrator açılması, ama o da mecburen.Yoksa XP'de istediğim birkaç şey uygulanmıyordu.Ayrıca FreshXP'de görsellik ve hız dengesi de var ki, sistem çok hızlı bir şekilde çalışırken,aynı zamanda gözleriniz bayram ediyor :dribble:
Kısaca söylersek,mecburiyetler dışında genelde seçimi kullanıcıya bıraktım.Kullanıcı istediği şekilde özelleştirsin,istediğini kursun dedim.Tabii bu özgürlüğe 700 MB'lık CD boyutu engel oluyor maalesef.Ancak halen DVD sürücüsü olmayanlar olduğunu gördüm.Ve DVD sürümünden ayrı bir çalışma olsun istedim.

kuriz4.png

Kurulum bittikten sonra sizi karşılayacak olan masaüstü.Programları genel görün diye, WPI'deki tüm programları ekledim.Temayı görün diye de Bir pencere açtım.
masasy8.png
]
Birkaç program açıkken alınmış tanıtım görüntüsü
prgnj8.png

WPI Program Listesi
wpiyl7.png

İlk açılışta WPI Programlar yüklenirken
wpi2xr6.png

CD'yi Windows Altında açarsanız gözükecek menü:
winmenukd5.png

Oturum açma/kapatma ekranı
oturunce4.png

Özelliklerine gelecek olursak- MSDN XP SP3 Türkçe üzerinde modifiye edilmiştir.
- Sistem üzerinde yaklaşık iki haftadır uğraşıyorum.
- Kasım'a kadar olan güncellemeler eklenmiştir.Yeni güncellemeler de görünecektir,şu an için görünümü değiştirmiyor.Güncelleme sorunu yoktur.
- Katılımsızdır.Hiç bir uyarı,bilgi giriş ekranı ile karşılaşmayacaksınız.
- FreshXP'ye özel 25 adet arkaplan eklenmiştir (4'ü geniş ekran için)
- Bunun dışında temalarla gelen tonla arkaplan var.
- V'ISO Reflection Edition ile görünüm baştan aşağı değiştirilmiştir.Bu değiştirilen görünüm,tamamen XP kaynaklarını değiştirme amaçlıdır, sistemi yormaz (AltF4'e teşekkürler) Sistemin ekran koruyucuları,arkaplanları,fare işaretleri vb. her şeyi değiştirildi.
- WPI arayüzüne ve Windows Menüsüne sahiptir.
- TCP/IP,UxTheme ve SFC yamaları yapılmıştır.
- IIS'yi silmedim.Çünkü bazı arkadaşlarımızın ihtiyacı oluyormuş.Fakat devre dışı bıraktım.Windows Bileşeni ekle/kaldırdan yükleyebilirsiniz.

Diğer Eklenenler:

sata.gif

SATA-RAID Sürücü Entegresi
Birçok anakartın sürücüleri entegre edilmiştir.Bu sayede Laptop'lara XP Kurarken sorun yaşamayacaksınız.

ico_pilotes-drivers.png

Grafik Sürücü Paketleri (DriverPacks Graphics)
Ekim 2008 Grafik Sürücüleri entegredir.

48pxwindowsupdateiconvb3.png

SP3 Sonrası Güncelleme Paketi
4 Kasım'a kadar olan güncellemeler entegredir.Ondan sonrasını eklerken hata
çıktığından eklemedim.Ama windows altından güncelleme yaptım ve görüntü değişikliği olmadı.

interneticonec4.png

Internet Explorer 7
Microsoft ürünü tarayıcı.Günceldir.

wmpiconmediaplayervv1.png

Windows Media Player 11
Microsoft ürünü bir medya çalıcıdır.Şık görünümü ve işlevselliğiyle bana kalırsa en iyi MS ürünlerinden biri.
Görünümüne mutlaka bakmalısınız! Çok şık duruyor.

calculatorir4.png

MS Hesap Makinesi+
Standart Hesap makinesi yerine fonksiyonlu yeni hesap makinesi.İsteyenler Menüden standart görünüme geçebilirler.

temasz2.png

Dev Tema Paketi
- Black AIO
- Vista AIO
- Royale AIO
paketleri dışında,Mission Aurora,Zune,Inspirat (Varsayılan temadır) ve Blavers temaları eklenmiştir.

DirectX.jpg

DirectX 9.0c Kasım 2008
Oyunlarda ve multimedya yazılımlarında Performans artışı için gerekli olan elzem MS Güncellemelerinden biridir.
En son sürümdür.

cursorxb5.png

Fare imleç Paketleri Sayesinde Vista dahil olmak üzere bir çok imleç paketi eklendi.Varsayılan olarak Vista ayarlanmıştır.

Vista RTM Mavi Açılış (Boot) Ekranı
Tanıtmaya gerek yok herhalde.

img-swf.png

Adobe Flash Player 10
Web Sayfalarındaki Flash animasyon ve oyunlarını oynatmak içindir.

NOT : Sadece IE içindir.Firefox için değildir!

Silinen bileşenler:
Kod:
[SIZE=3][B]Ağ :[/B]
FrontPage Uzantıları
Iletişim Araçları
MSN Explorer
Windows Messenger
[B]Çoklu Ortam :[/B]
Örnek Müzikler
[B]Diller : [/B]
Uzak doğu dilleri,Vietnamca filan gibi en gereksizler ve yer kaplayanlar çıkarılmıştır.Arapça,Rusça gibi diller durmaktadır.
[B]Donanım Desteği : [/B]
Çoklu-port [Multi-port] Seri adaptörleri
[B]Işletim Sistemi Seçenekleri :[/B]
Arama Asistanı (İşimize engel olan köpek)
El ile Kurulum ve Yükseltme (setup.exe yani, burdan kurarsanız hatalar oluşuyor)
Tur (7 yıllık XP'yi artık tanımaya ihtiyacımız yok)
Yardım ve Destek (Boyut sorunu olduğu için maalesef çıkarttım)
[B]Servisler :[/B]
Hata Raporu (x bir hata ile karşılaştı zart zurt.Biz bilmiyoruz sanki)
Indeksleme Servisi (Çok ram yiyor,çok yer kaplıyor,çok gereksiz. Çöpe)

Servis Kalitesi (QoS) (İnterneti %20 yavaşlatan XP saçmalığı)
QoS RSVP (Qosun parçası)
[B]Sürücüler : [/B]
Görüntü Adaptörleri (En güncellerini entegre ettim.7 sene öncesinin sürücülerine kimsenin ihtiyacı yok artık)
Görüntü Adaptörleri (eski) (Yukarıdakiyle aynı)
IBM Thinkpad
ISDN (ADSL gibi bir bağlantı türü,ülkemizde kullanılan bir teknoloji değil bildiğim kadarıyla)
Modemler (Dial-Up modemler.Artık kullanan yoktur herhalde)
Ses Kontrolleri (Eski ses sürücüleri)
Tarayıcılar
Yazıcılar
[B]Uygulamalar[/B] :
Internet Oyunları[/SIZE]
WPI'a eklenen programlar:

1. WinRAR 3.80 Türkçe
  2. Winamp 5.541 Türkçe
  3. UltraISO 9.3.1.2633 Türkçe
  4. Okey+ 2.1 Türkçe
  5. Office 2003 Micro Türkçe (Sadece Excel,PowerPoint ve Word.35 MB)
  6. .Net FrameWork AIO Türkçe (1.1 - 3.5)
  7. MSN Live 8.5 + Plus 4.60 + Yamalı Türkçe (Plus 4.70 çıkmış sanırım.Elimde bu vardı,bunu ekledim artık)
  8. K-Lite Codec Pack Standard 4.31
  9. IrfanView 4.2 Türkçe + Eklentiler
  10. Internet Download Manager 5.14 Türkçe
  11. ImgBurn 2.4.2 Türkçe
  12. Hava Civa Türkçe
  13. FreshXP Durum Ayarlayıcısı v1.2 (Detayları aşağıda)
  14. Foxit Reader 2.3 Türkçe
  15. Firefox 3.0.4 Türkçe
  16. Defraggler 1.04 Türkçe
  17. CCleaner 2.13 Türkçe
  18. AntiVir Personal Edition v8 (!LÜTFEN AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMAYI OKUYUNUZ!)
  19. AudioShell Türkçe 1.3.5
Minimum Sistem Gereksinimleri:
- 2.5 GB Boş Alan
- 1 GHz işlemci
- 128 MB RAM

Önerilen Sistem Gereksinimleri: - 4 GB Boş Alan
- 2 GHz işlemci
- 256 MB RAM

Açıklamalar ve Sık Sorulan sorular

- Antivir C: sürücüsüne kurulmaktadır.C: dışındaki sürücülere kurulan XP'lerde sorun verir! Böyle olmasının sebebi de, başka türlü katılımsız olmuyordu.O yüzden ben de C:'ye ayarlayıp yaptım.
FreshXP Durum Ayarlayıcısı Hakkında
Sisteminizi o an ne amaçla kullanıyorsanız, ona uygun şekilde ayarlar.3 seçenek vardır.Güvenlik,oyun ve multimedya.Aslında yaptığı şey basit reg kaydı düzenlemesinden başka bir şey değildir.
Çalıştırmadan önce Sisteminizin yedeğini alıp almamak için size sorar.Yedek almanız önerilir.
NOT: Bu araçla aldığınız yedeği geri yükledikten sonra
sil deseniz de silmeyecektir.
Bunu silmek için, Programdan çıkın,ve Başlat > Çalıştır'a cmd yazın ve komut satırına aşağıdaki komutu yazın

Kod:
[B][B]del /F /Q "%ProgramFiles%\Freshxp durum\yedek.reg"[/B][/B]

Bu hata düzeltilecektir.

Sık Sorulan Sorular
(! Okumadan soru SORMAYINIZ !)

S : Rapidshare'den indirdiğim partları açarken partx'te Yanlış parola hatası (ya da herhangi bir hata) veriyor.Sorun nedir?

C :
Partlarda sorun yoktur,sadece hata veren partı tekrar indireceksiniz.Hata gidene kadar tekrar indirmelisiniz.

S : Alternatif link eklenecek mi?

C :Evet,eklemeyi düşünüyorum.Ama henüz değil.

S : Her tarafı reklam kokuyor!
C : Değerli arkadaşlarım.Ülkemizde paylaşıma verilen saygıyı(!) görüyorsunuz.Mecbur kalmasam inanın koymazdım.Ben de sevmiyorum reklamı, ama çok başarılı,üstelik reklam da içermeyen birçok çalışmanın dosya isimleri değiştirilip , içine reklam koyup ben yaptım(!) diyerek yayınlandığını gördüm.Bu çalışmalar böyle yükleniyor,daha sonra partlar silinince, elinde bozuk partı olan bir yerden bana ulaşıyor ve "ne biçim çalışma bu,işinizi adam gibi yapın!" gibi mesajlar yazılıyor.İşini adam gibi yapmayanlar yüzünden bize suç atılıyor.

Ancak şunun da müjdesini vereyim, çok yakında FreshXP Çözüm Paketi yayınlanacaktır.Bu sayede FreshXP içindeki reklamları kolayca temizleyebilecek,FreshXP'de çıkan hata ve sorunları çözebileceksiniz.Bu dosya FreshXP'den ayrı olarak yayınlanacaktır.Yani maalesef reklamsız bir FreshXP yayınlanmayacaktır.Nedeni de bellidir.Lütfen bu konuda soru sormayın
S : FreshXP yükle'ye tıklıyorum hiç bir şey olmuyor.
C : Tıklayınca bir şey olmuyor evet.Sadece boot'tan (bilgisayar açılışından) kurulabilir sistem.Bunu o seçenekte yaptığım açıklamada da belirttim.
S : FreshXP hazırladınız, elinize kolunuza ayağınıza
biggrin.gif
sağlık ama XP'nin teması dışında XP'ye ait şeyler (Arkaplanlar,ekran koruyucular vs.) nereye gitti?
C : Arkadaşlar.XP'nin materyallerini 7 yıldır biliyorsunuz zaten.7 yıldır sıkılmadınız mı hiç
biggrin.gif
Şaka bir yana, kullandığım V'iso paketi sebebiyle durum böyle.XP'nin ne var ne yok,her şeyini değiştirdi.Ben de bir-iki ufak değişiklik dışında paketin yapısını bozmamaya karar verdim.
S : Antivir Winamp'taki ml_wire dosyasına virüs alarmı veriyor.
C : Antivir şu an için en başarılı virüs yazılımı olmasına rağmen, her antivirüs gibi o da yanlış alarmlar vermektedir. Bu virüs mesajına neden olan dosya tarafımdan tüm yollarda denenmiştir.Ve kesinlikle sisteminizi bozacak bir şey yoktur içinde.Dosyayı silebilirsiniz (Çalıştır'a %ProgramFiles%\Winamp\Lang yazın.içindeki Winamp-tr-tr dosyasını silin)

S : Antivir kurulumunda problem var.
C : Bu sorun Windows'u C'den farklı bir yere kurarsanız ortaya çıkıyor.Çünkü Antivir kurulum dosyası,katılımsız hale getirilirken Windows dizinini C:WINDOWS olarak algılayıp öyle yükleniyor.C'de windows yoksa kurulum başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

S : Güncelleme yaptım ve bazı dosyalar eski XP görünümüne geri döndü.Ne olacak şimdi
redface.gif

C : Bu Windows'un güncellenmiş yeni dosyalarının,modifiye edilmiş eski dosyalarla yer değiştirmesinden kaynaklanıyor.Görünümü değiştiren güncellemeyi yüklemeyin,yüklediyseniz, Program Ekle/kaldır'ı açın, (Güncellemeleri Göster'i de işaretleyin) ve güncellemeyi kaldırın.

S : Dosya kopyalama/silme/taşıma vb. diyaloglarda sağda boşluk var.Çok da önemli değil ama belirteyim dedim.

C : FreshXP Çözüm Paketi'nde güncellenmiş Shell32.dll dosyası (bu diyalogları içeren dosya) verilecektir.Şimdilik görmezden gelin artık bu boşluğu

S : FreshXP Durum ayarlayıcı'da yedeği geri yükledikten sonra sil dedim,fakat silmedi.

C : Bu sorun benim aptallığımdan kaynaklanıyor.Şimdilik Program Files'tan programın klasörüne girin ve yedek.regi silin.Yukarıda kısayolunu verdim.FreshXP Çözüm Paketi'nde düzeltilecektir.

S : Yeni kullanıcı açıp şifre koymama rağmen Administrator hesabıyla ve şifre sormadan oturum açıyor.

C : Çalıştıra "control userpasswords2" yazıp. Resimdeki kutucuğu işaretleyin.
http://www.wardom.org/showthread.php?t=245085

S : Madem sistemde sorun var,madem Çözüm paketi vereceksin,neden bu sorunları çözüp de sistemi yayınlamadın? ya da neden Çözüm Paketi'ni vermedin direk?

C : Bu sorunların çoğunu gerçek makineme kurduktan sonra farkettim.Düzeltmek için çok geçti maalesef, çünkü 2 Part uploadı bitmişti bile.
Ayrıca başka sorun yaşanırsa diye Çözüm Paketi'ni hemen yayınlamamayı uygun buldum.Çok fazla sorun olduğunda ve güncelleme çıktığında sistem güncellenecek.

[URL="http://hotfile.com/register.html?reff=2580052"] [url]https://tik.lat/ZO6xi

https://tik.lat/Z23fL
https://tik.lat/fR62a
https://tik.lat/6i3dL
https://tik.lat/WeGNa
https://tik.lat/kAjGj
https://tik.lat/zZTqU

efsane7171

Uzman üye
24 Eyl 2009
1,057
0
ordan
LiteXP v2 - 202 MB - 10 Dk.Kurulum - Güncel+Lite+Sata+Sade görünüm...

Açıklama
Çalışma MSDN tabanlı XP SP3 modifiye edilerek hazırlanmıştır.
Güncel,sade,hızlı bir XP yapmaya çalıştım.
Çalışma yapılırken temel amaç boyutu 200 MB civarı tutmaktı.
Bu nedenle birazcık fazla bileşen çıkardım (Oyunlar filan gitti)

Ekran görüntüleri:

(NOT : AIMP2 Sistemle birlikte kurulmamaktadır.Masaüstünde gördüğünüz klasörler gelmez kurulumda, sadece LiteXP diye bir klasör gelir bilgilendirme ve çeşitli düzeltmeler yapmak için,işiniz bittiğinde rahatlıkla silebilirsiniz.

2ainhpk.png

Royale teması ve Kendi eklediğim WMP Bliss arkaplanı (Müthiş uyum sağladılar)
34zgcnn.png

BlaverVS teması
2vj4vhg.png

Faydalı Klasörümüz:
ri9f04.png

Mavi Görev yöneticisi,çok şık ve kaliteli.
Not:Resimdeki değerler sizi yanıltmasın ben görüntü alırken bir çok program açıktı.
2mzz3eu.jpg

Explorer pencereleri,diyaloglar,dosyalar vs.
2a7zblz.png

Eklenenler:

SP3 Sonrası Güncelleme Paketi

SP3 sonrasında çıkan (Kasım 2008'e kadar-Kasım ayı dahil*) veya SP3'ten önce çıkmasına rağmen opsiyonel olup SP3 içerisinde olmayan faydalı update'ler dahildir, sistemi daha kararlı hale getirir, SP3'ten bile güncel, güvenli ve sağlam bir sisteminiz olacak bu paketle.
* Aralık ayı güncellemeleri yoktur.Ben sistemi yapmaya başladığımda henüz Aralık'a girmemiştik :sweet:

Internet Explorer 7

Microsoft ürünü kaplumbağa bildiğiniz gibi.Artık kullanan yok galiba ama gerekli,değil mi

Windows Media Player 11

Yine Microsoft ürünü bir medya çalıcıdır.Şık görünümü ve işlevselliğiyle bana kalırsa en iyi MS ürünlerinden biri.

MS Hesap Makinesi+

Standart Hesap makinesi yerine fonksiyonlu yeni hesap makinesi.İsteyenler görünümden standart görünüme geçebilirler.

SATA-RAID Sürücü Entegresi

Birçok anakartın sürücüleri entegre edilmiştir.Bu sayede Laptop'lara XP Kurarken sorun yaşamayacaksınız.

Adobe Flash Player 10 Türkçe

Web Sayfalarındaki Flash animasyon ve oyunlarını oynatmak içindir.IE ve
Mozilla için Flash kurmadan flash animasyonlarını oynatabilirsiniz.

Sade Vista Görünüm Dosyaları
Eski XP Görünümünden sıkılanlar için vista görünüm paketidir.Bu sefer sade bir paket kullandığım için bazı yerler xp olarak kalsa da, gayet hoş görünüyor,ayrıca sistemi yavaşlatmayan bir paket.Bir diğer avantajı da, yama yapılan dosyaların az olması sebebiyle,her güncelleme sonrası dosyaların değişmemesi.Paketi hazırlayan pc_insect'e teşekkürlerimi sunarım.

Youtube Giriş Eklentisi
YouTube, Megaupload vb birçok siteye yasaksız girebilmeniz için eklenti. Program olarak çalışmaz, hosts'a ekler. Direkt girebilirsiniz.

3 Adet tema
MS yapımı Energy Blue,Zune(varsayılan tema) ve BlaverVS adında ufak bir tema eklenmiştir.
Ayrıca, Energy Blue Arkaplanı(WMP Bliss),Zune ve ****lik mavi Vista arkaplanı eklenmiştir.

Vista Yazı Tipleri (Segoe UI ve Calibri)

Çeşitli web siteleri,programlar ve temalar için eklenmiştir.

winrar.gif
WinRAR 3.80 Türkçe
Bildiğimiz arşivci WinRAR'dır.Full ve stabil 3.80 sürümüdür.Çeşitli temalar eklenmiştir.Varsayılan olarak hoş Junior teması gelir
tongue.gif

Elimiz ayağımız olan WinRAR dışında hiçbir program entegre edilmemiştir.Programlar her geçen gün güncellendiği,boyutu arttırdığından ve kurulum süresini uzattığından eklenmemiştir.

iconopapeleratc7.gif

Çıkarılan[URL="http://www.wardom.org/link.php?url=http://tinypaste.com/bf03134"] bileşenler [url]https://tik.lat/OwhBK

md5:
52EF73DC7AA1C2B5C56BB39C382F1548

efsane7171

Uzman üye
24 Eyl 2009
1,057
0
ordan
MXP 2009 v2! Yepyeni, daha az problemli

(MorningXP 2009)
Copyright © 2009 - Morning - Tüm Hakları saklıdır.

Ön Açıklama:
İlk sürümde çıkan hatalar ve gelen öneriler üzerine 1 haftada hemen yeni sürümü hazırladım. Eski sürümde aldığınız hatalar (C Sürücü simgesi hatası, açılıştaki 2 dosya hatası vb.) bu sürümde düzeltildi.Elbette sadece hata düzeltmeleriyle kalmadım.Birçok yeni öğe ekledim.Ayrıca herkesin istediği Acronis 2009 eklenmiştir.
Tam değişim listesi:

1. Açılıştaki ilk 2 hata ve C sürücü simgesinin değişmesi hatası giderildi.
  2. Kurulum Seçenekleri'nde sorunları önlemek için bekleme süresi 45 sn oldu ve bunu iptal edemiyorsunuz.
  3. Kurulum Seçenekleri'nde tam hakimiyet için birkaç ufak ayar yapıldı (Görev sıralaması gibi)
  4. Kurulum Seçenekleri'ne bilgisayar adı seçeneği eklendi.
  5. Yine Kur. Seç.'de bileşen ve tema seçenekleri değiştirildi.Daha fazla ince ayar seçeneği kaldırıldı.
  6. Kurulumu kısaltmak için temel program kurulumu ilk oturum açılışına ayarlandı.
  7. Sistem özelliklerinin boyu küçültüldü. 7'iso'dan kalan sol resimler de maviye çevrildi.(Bilgisayar adını yine unutmuşum :lol: ama bu sefer düzgün görünüyor.)
  8. Daha fazla tema ve arkaplan eklendi.Çoğu yeni temalar.
  9. MXP Ekstralarına çeşitli araçlar eklendi ve ekstra çalıştırıcısı yerine kategoriye ayrılmış kısayollar kondu.
  10. WPI Programları genişletildi.2.Mesajın ilk sayfasına bakın.
  11. Çoklu Açılış menüsüne Acronis TrueImage Home 2009 eklendi.
  12. Temel programların sayısı arttırıldı.
  13. Entegre olmayan 2 güncelleme kuruluma eklendi.
MXP'nin diğer modifiye XP'lerden iki büyük farkı vardır:
1. farkı, nLite kullanılmamış,bileşen çıkarılmamış ilk ve tek modifiye çalışmasıdır.(nLite çıktıktan sonra ve bildiğim kadarıyla) Çok daha stabil,hatasız!
2. farksa Türkiye'deki ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR ilk XP projesi olmasıdır.
İsterseniz XP'nizi daha kurarken özelleştirin.
İsterseniz tamamen otomatik kurun.
Özelliklere Genel Bakış:

• Tam Güncel:MSDN SP3+Nisan 2009 güncellemeleri, IE8 ,DX9 (Mart 2009) ve WMP11 ile tam güncel bir XP'dir.
  • Orjinallik doğrulamasından geçer : En son kırılmış WGA entegredir.Volume Lisans Key girilmiştir.(v2c47... değil.)
  • nLite'sız,çok daha stabil : KESİNLİKLE nLite kullanılmamıştır!,ince ayar için bile. nLite'sız olduğundan çok çok daha stabildir diğer XP'lere göre.Bileşen silinmemiştir.
  • İstediğiniz gibi kurun! : MXP katılımsız bir yükleme olmasına rağmen kurulum başında size "Kurulum Seçenekleri" başlıklı bir pencere açar (Modifiye XP'de de yeni bir pencere açıyoruz
    tongue.gif
    ) ve bu pencereden kurulumun size bazı şeyleri sormasını sağlayabilir,istediğiniz bileşenleri,ayarları ve temaları ayarlayabilir, otomatik program yüklemesi yapabilirsiniz.Dediğim gibi kurulum katılımsızdır halen,bu pencerede 45 Saniye içinde bir düğmeye basmazsanız kurulum otomatik ayarlarla devam etmektedir.
  • Yeni görsellik paketi ile Windows 7 - Mavi Vista - Vista karışımı bir görünüm sunulmuştur.Mavi ağırlıklı,şık bir görünüm kazandırılmıştır.Herkes aynı görünüm paketlerini kullandı,millet sıkıldı diye böyle bir değişiklik yapayım dedim.Detaylar aşağıda,ekran görüntülerinde verilmiştir.

• Kurulumda canınız mı sıkıldı? Kurulum Seçenekleri penceresine RocketDock seçeneği de koyduk.Kurulumda RocketDock açılabilir ve oyun oynayabilirsiniz.Sadece oyun oynamakla kalmaz,Total Commander ile dosya kontrol edebilir veya Görev Yönetici'yi açıp işlemleri gözleyebilirsiniz.Hatta saat ve tarihi bile öğrenebilirsiniz.Yalnız aşağıdaki notları gözönünde bulundurun:
  • Not 1 : Bazı oyunlar geç açılabilir ve RocketDock'un açılması kurulum performansını etkileyebilir.Bu nedenle fazla şey açmamaya dikkat ediniz.
  • Not 2 : Total Commander veya Görev Yöneticisi ile sisteme yapılacak müdahelelerden dolayı kurulum sonrası oluşacak sorunlardan yapımcı sorumlu değildir.
  • Sürücü CD'si aramaya son! : MXP 2009 en güncel sürücü paketlerini (DriverPacks) içerir.Bu sürücü paketleri sizi XP yükleme sonrası sürücü CD'si arama derdinden kurtarır.NOT: Bazı sürücüler biraz eskidir.2009 yapımı PC'leri tanımayabilir.Kusura bakmayın,benden kaynaklanan bir sorun değil.
  • SATA sabit diskli bilgisayarlara XP kurma derdine son : MXP güncel (Ocak 2009) SATA sürücülerini içerir.Birçok anakart modeli için tümleşik destek bulunmaktadır. NOT: Sürücüler Ocak 2009 çıkışlıdır.Ocak sonrası bilgisayarları tanımayabilir.
  • Çoklu-açılış menüsü ve kurtarma araçları : MXP 2009 çoklu-açılış menüsüne sahiptir.Bu açılış menüsünde:
    • Norton Ghost 11.5
    • Partition Magic 8
    • XP Şifre kırıcı
    • NTLDR hata çözümü
    • Windows Kurtarma Konsolu!
    • Acronis True Image 2009
    • Hiren BootCD 9.8
    • Mini Windows Vista (Kurulum Değil Kurtarma)
  • Ekstralar : MXP'yi işlevsel kılmak için çeşitli ekstra araçlar da eklenmiştir.Hiç bir XP'de görmediğiniz ayar merkezi, birbirinden güzel ve kaliteli ekran koruyucuları, masaüstünüze renk katan eğlenceli masaüstü progr*****ları (Gadget) ve XP için faydalı araçlara tek tıkla ulaşmanızı sağlayan kısayollar ile sisteminizde fark yaratırsınız. Ayrıca Windows 7 Özelliklerini XP'de kullanabileceğiniz programlar eklenmiştir (Aero Snap,Aero peek vb.) Bu ekstralar Başlat menüsü'nde bulunmaktadır.Ayrıca çeşitli ufak araçlar da eklendi.
Şimdi gelin MXP 2009'un ekran görüntülerine bakalım, bir yandan da öne çıkan özelliklerini yakından inceleyelim:

ra9dz5.jpg

Çoklu-açılış menüsünün ekran görüntüsü.Menü bildiğiniz xp gibi bür tuşa basarsanız açılır.
Menüdeki seçenekleri yukarıda saydım zaten.Umarım beğenmişsinizdir görüntüsünü.

14decl1.jpg

MXP dosya kopyalama ekranı

2epk1w0.jpg

MXP Sürücüleri ayıklanırken.

n2hbaf.jpg

Gördüğünüz gibi kurulum ekran çözünürlüğü 1024x768'e getirilmiş ilk XP'dir.
Pencere ise, sık sık bahsettiğim MXP Kurulum Seçenekleri'nin ta kendisi.
Kurulumda atlanacak adımları, kurulacak bileşenleri, yapılacak ayarları,varsayılan temayı, hatta Program kurulum şeklini bile ayarlayabiliyorsunuz.En güzel yanı da, 45 saniye içinde bir düğmeye basmazsanız otomatikman katılımsız kurulum ayarlarıyla devam etmesi.

İsterseniz bırakın kendi kursun,isterseniz özelleştirin istediğiniz gibi olsun!

72u974.jpg

MXP Program Seçim Ekranı (WPI) bu da.
Öyle bir DVD dolusu programla boşu boşuna fazla link koyup eziyet çektirmek yerine temel programları koydum.

2mgwqqu.jpg

t06hys.jpg

1y4t1w.jpg

MXP kurulum sonrası görüntüleri

2l7678.jpg

Orjinallik doğrulamasından da geçti XP'miz.

2quhj05.jpg

wqwsu9.jpg

iwhjd1.jpg

21jwu37.jpg

Bu ekran görüntüleri de size sistemin görünümü hakkında fikir verecektir.
Mavi ağırlıklı bir paket kullanılmıştır.Bazı yerler halen 7'iso olarak
duruyor olabilir.Çevirmeyi unutmuşumdur. Mazur görün artık. Yüzlerce
dosya içinde tek tek düzenleme yapmak zorunda olunca, unutmak doğal Yapılan bazı değişiklikler:
- Simgelerin birçoğu değiştirildi.Artık baygınlık veren standart Vista değil yani.
- Diyaloglar Mavi renkle değiştirildi.
- Windows 7 Build 7057 Oturum Açma Ekranı eklendi. (İLK VE TEK!)
- Windows 7 Kulanıcı Resimleri eklendi. (İLK VE TEK!)
- Windows 7 arkaplanları dahil olmak üzere birçok arkaplan eklendi.
- Windows Vista Mavi Açılış Ekranı bulunmaktadır.
- Windows 7 Açılış Ekranı da oturum açma ekranından önce çıkmaktadır. (İLK VE TEK!)
- Windows 7 RC teması eklendi. (YENİ!)

2el8kd4.jpg

sbii3o.jpg

MXP 2009 Ekstraları
ndan bazılarını görebileceğiniz bir resim.
Ayar Merkezi ile çeşitli ayarların kolayca yapılması sağlandı.

Diğer masaüstü öğeleri ise, masaüstünü renklendirerek eğlenmek isteyenler için.

Ayrıca Windows 7'nin Aero Peek,Aero Shake ve Aero Snap özellikleri + Hesap Makinesi ve WordPad eklenmiştir.

6p421k.jpg

Son olarak bu da windows menümüz. Açıklama zaten üzerinde yazıyor. Gerek duymuyorum.

Sürücüleri Kur dediğiniz zaman çıkan menüde Sürücü Paketlerini seçebiliyorsunuz.Maalesef MXP kurulumunda çalışamıyor bu ekran.

Reklamlar için kusura bakmayın.Böyle göründüğüne bakmayın,çok göze batan reklam yok öyle.

WPI Program Listesi:
(Tüm programlar Tam sürümdür.Birçoğu Türkçe ya da dili olmayan programlardır. Birçoğu güncel sürümdür.Tüm programlar denenmiştir.
Sadece RapidShare Downloader kurulmuyor.
)

Kod:
[COLOR=LightBlue]Silverlight 2
Zuma Deluxe
XnView 1.95.4 Tam Paket Türkçe
WinRAR 3.80 Türkçe
Windows Vista Sidebar (Kenar Çubuğu)
Winamp Pro 5.541 Türkçe
VLC Media Player 0.9.9 Türkçe
Unlocker 1.8.7 Türkçe
Universal Share Downloader 1.3.5.1 Türkçe
Universal Extractor 1.6 Türkçe
Türkler v2
TuneUp Utilities 2009 8.0.2000.35
TrueTransparency 0.9.4
Skype 4.0.0.206 Türkçe
Revo Uninstaller 1.80 Türkçe
Rapidshare Downloader 4.3 Türk(çe) Programı
Orbit Downloader 2.8.7 Türkçe
Opera 9.64 Türkçe
Okey+ 2.1 Türkçe
Office XP Türkçe
Office 2003 Pro. Türkçe + Office 2007 uyumluluk paketi
Nod32 Smart Security 3.0.672 Türkçe
Nod32 Antivirüs 3.0.672 Türkçe - Ocak 2009
MTU Sözlük
Live Messenger 2009 + MSN Plus + Yamalı TR
LimeWire PRO 5.1.2 Türkçe
Küçük Oyunlar Paketi
Kaspersky Anti-Virus 2009 Güncel + Güncel Key
K-Lite Mega Codec Pack 4.7.0
Jdownloader 0.4.936
Java Runtime Environment 6 Update 13
ImgBurn 2.4.3 Türkçe
Hyper Space Invader
Hugo 4
HP USB Disk Format Tool Türkçe
Hava Civa 1.6 Türkçe
HashCheck 2.1.8 Türkçe
Foobar2000 0.9.6.3
Firefox 3.0.8 Türkçe (Eklentisiz)
Firefox 3.0.8 Eklentili
Ek Denetim Masası Eklentileri
DxBall 2
Defraggler 1.08 Türkçe
CCleaner 2.17 Türkçe
Avira AntiVir Personal Edition 9
Audacity 1.3.7 Beta Türkçe
AIMP 2.51.330 Türkçe
Adobe Photoshop CS4
7-Zip 4.6.5 Türkçe
.Net Framework 3.5 AIO Türkçe[/COLOR]
Kullandığım Sürücü Paketleri:
  1. Chipset
  2. AMD K8 CPU
  3. Ekran Kartı A-B-C
  4. Ethernet LAN sürücüleri
  5. MassStorage
  6. Ses Kartları A-B
  7. Kablosuz LAN
  8. Monitör
  9. TV kartları
  10. WebCam
  11. Çeşitli Aygıtlar
  12. Modemler (bazen lazım olabiliyor, ondan ekledim)

Sistem Gereksinimleri:

- İşlemciniz XP'yi çalıştırsın yeter.Rahat bir kurulum için en azından 1.5 Ghz işlemci önerilir.

- Ram miktarınız 128 MB'tan fazla olmalıdır.

- En az 4 GB boş harddisk alanı gerekmektedir sürücüler vb. için.

Kurulum Notları (MUTLAKA okuyun!)
  • Partlardan çıkardığınızda oluşan MXP2009 dosyası WinRAR dosyası değildir! İçinde nasıl yazdıracağıyla ilgili anlatım yapılmıştır.Lütfen okuyunuz.
  • Normal program kaldırır gibi Program Ekle/Kaldır yardımıyla rahatlıkla IE8'i kaldırabilirsiniz.Neden IE7 yok gibi sorular sorulmasın.
  • DVD'ye en düşük hızda yazdırınız.Yüksek hızda yazdırmada okuma sorunları olabilmektedir.
  • Kurulum 13.Dakikada ve sürücüler ayıklanırken kesinlikle donmamaktadır. Dondu sanmayın.Özellikle sürücü ayıklaması çok uzun sürmektedir.
  • RocketDock'tan ulaşabileceğiniz Total Commander ve Görev Yönetici araçlarıyla sistem dosya/işlemlerinde oynama YAPMAYIN. Aksi takdirde bozuk yüklemeler olabilir.
  • İlk oturum açtığınızda bilgisayar donmuş gibi gelebilir.Sürücü temizliği yapıyor o sırada.3-5 dk. bekleyin.
  • Temalardan Aura7 Temasını uygulamak için, Önce Aero7 stilini uygulayın.Sonra Aura7 aktif hale gelecektir.Öbür türlü hata alacaksınız
  • Kurulum ne yazık ki oldukça uzun sürmekte.Hele Sürücü Paketleri ayıklama kısmı.Kurulum yavaş bir Celeron makinede yaklaşık 45 dakikada tamamlanmıştı.Bu süre bilgisayarınızın hızına göre değişebilir.Lütfen sabırlı olun.
  • Açılış ekranı XP çıkıyorsa aşağıdaki mesajı okuyun.
Sık Sorulan Sorular (S.S.S.)

Soru 1. Aygıtlar yükleniyor ekranında Mavi Ekran hatası alıyorum.
Cevap: Kurulum Seçenekleri'nde sürücü kurmayı atla deyin.Ama çabuk olun,37.dk'ya gelmeden kurulum seçeneklerini bitirin.

Soru 2. Yükleme neden uzun sürüyor? Daha kısa sürmesi için neler yapabiliriz?
Cevap: Sürücü paketlerinin fazlalığı, IE8 yüklemesi kurulumu uzatıyor. Lütfen sabredin

Soru 3. partx'i y defa indirdim fakat çıkaramıyorum, CRC hatası veriyor. Başka siteye upload yapabilir misiniz?
Cevap: Partı hata gidinceye kadar tekrar indirmeniz gerekmektedir.Alternatiflerden indirin büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

Soru 4. Dosya kopyalama ekranında ... dosyası kopyalanamadı uyarısı alıyorum. Neden?
Cevap: Bunun 2 sebebi vardır.Ya DVD çizilmiştir,ya da DVD'ye hızlı yazdırılmıştır.Hatasız kurulum için dvd'ye 4x gibi yavaş bir hızda yazdırmanız gerekmektedir.

Soru 5. Office orjinal değil uyarısı veriyor.Ne yapabilirim?
Cevap:
Office'i ve tüm güncellemelerini silin."Office Orijinal Ürün Avantajı Bildirimleri (KB949810) tr" güncellemesini yüklemeyin.Olmadıysa format atın tekrar.

Soru 6. IE8'i kaldırmak ve IE7 kurmak istiyorum..Nasıl kaldırabilirim?
Cevap: Normal program kaldırır gibi Program Ekle/Kaldır yardımıyla rahatlıkla IE8'i kaldırabilirsiniz.

Soru 7. MXP kurdum ama açılış ekranım XP oldu!
Cevap: Aşağıdadır.

Soru 8.Windows 7 Özelliklerinden bazıları çalışırken anlamsız hatalar veriyor.

Cevap: Araçların birçoğu .Net framework 3.5 gerektirmektedir. .Net yüklenmediği içindir.

Soru 9.Çeşitli dosyalarda virüs var diyor.

Cevap: Özellikle bazı Hiren's BootCD araçları virüs gibi görünebilir.Hiren BootCD kalitesi onaylanmış bir CD'dir.İçindeki teknik servis yazılımları çok güçlüdür. Bazı araçların virüs olarak görünmesi normal.Mesela KillBox,Unlocker gibi silinemeyen dosyaları silen bir yazılım.Fakat bu özelliği bazı antivirüsler tarafından yanlış algılanıyor.Bunun sebebi de KillBox'la korumalı sistem dosyalarını silebilmenizdir.İşte antivirüs yanlışlıkla gerekli bir dosyayı silersiniz diye bu programa virüs uyarısı vermektedir.Sorun yoktur.

MXP 2009 Açılış Ekranı'nın XP olması sorununa çözüm!
Ayrıca güncelleme yaptığınızda da eski haline dönüyorsa bu dosyayla onu da çözebilirsiniz.
Ayrıca mavi vista açılışı isteyenlere
- Her ihtimale karşı açık programlarınızı kapatın.
- Aşağıdaki dosyayı indirin.1 kere çalıştırın.İşlemin bitmesini bekleyin.
- PC'yi yeniden başlattığınızda açılış ekranının Mavi Vista olduğunu görebilirsiniz. O an yeniden başlatmanıza gerek yoktur. Daha sonra başlatabilirsiniz yani

Not : Bu işlem windows çekirdeğinde değişiklik yapmaktadır.Bu nedenle iptal etmeniz vb. sonrası sistem açılmayabilir.

http://rapidshare.com/files/220409807/Boot.exe

3 farklı bilgisayarda denenmiş ve sorunsuz çalışmaktadır.

24 part toplam 2,27 GB.

[url]https://tik.lat/zG5CU

https://tik.lat/ADurR
https://tik.lat/Ai5PR
https://tik.lat/2KfBw
https://tik.lat/Q2S1t
https://tik.lat/lGB56
https://tik.lat/Vh07A
https://tik.lat/mFq8W
https://tik.lat/SemPP
https://tik.lat/UNxuJ
https://tik.lat/pdI4g
https://tik.lat/6cJJ2
https://tik.lat/4P9LI
https://tik.lat/G15T9
https://tik.lat/oWmRm
https://tik.lat/nziui
https://tik.lat/A8NZm
https://tik.lat/8JWZ1
https://tik.lat/K7Zj9
https://tik.lat/sKVLw
https://tik.lat/SOKMI
https://tik.lat/xGkD3
https://tik.lat/0ASHr
https://tik.lat/1UgnA

Alternatif Bağlantılar (Linkler uyumludur,karışık indirebilirsiniz.)

not:aşağıdaki linklerden 2 tanesi krıktır. o kırık linki yukarıdaki linklerden indirebilirsiniz.
indir.gif

https://tik.lat/iwutf
https://tik.lat/kFeiK
https://tik.lat/UpTSz
https://tik.lat/NfnW9
https://tik.lat/WmSB4
https://tik.lat/3ayFl
https://tik.lat/lOHoh
https://tik.lat/h3qN7
https://tik.lat/Lbg6c
https://tik.lat/tDtqM
https://tik.lat/OSsqW
https://tik.lat/BNqSH
https://tik.lat/vsSUr
https://tik.lat/4qUUL
https://tik.lat/t0OVp
https://tik.lat/tQUa6
https://tik.lat/sDHHv
https://tik.lat/lAqRl
https://tik.lat/W3FQh
https://tik.lat/MGXYD
https://tik.lat/qooj1
https://tik.lat/yBvzo
https://tik.lat/nSehR
https://tik.lat/IMgBQ

egeli_3545

Üye
31 May 2010
213
0
saol kardeşim bunların içinde sen bana hangisini önerirsin kullanmak için bende şun black edition 2010
var daha güzel bişey bakıyorum ama bunların içinde en güzeli hangisidir acaba yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşekkürler

nakres_38

Uzman üye
10 Ağu 2009
1,586
0
ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.. ASLANSIN SEN YAA. ADAMIMSIN :D:D daha önce nerdeydin..

yok sen burdaydın .:D ben daha önce nerdeymişim :D

efsane7171

Uzman üye
24 Eyl 2009
1,057
0
ordan
Windows XP Se7en Edition

MODEL : Windows XP Se7eN
CD BOYUTU: 501 MB (525.598.720 bayt)
SON GÜNCELLEME TARİHİ : 07/02/2008
NOD32 PROGRAMI İLE VİRÜS TARAMASI YAPILMIŞTIR.

Arkadaşlar tam anlamıyla görsel bir xp ... Giriş ekranı, boot ekranı,

bilgisayarı kapatma ekranı ve müthiş temasıyla şık bir windows ... Temasında herhangi bir program kullanılmamıştır ...

Windowsun bu sürümüne gerçekten aşık olacaksınız.Gereksiz tüm aygıtlar ve dosyalar kaldırıldı ... Windowsunuzun

performansını arttırmak ve sizin yapacağınız işlerde kolaylık sağlayacak gerekli tüm

işlemler yapılmıştır ... Aşağıdaki programlar otomatik olarak kurulacaktır ... Siz sadece arkanıza yaslanın ve çayınızı

yudumlayın ... Bütün işlemler sistem tarafından gerçekleştirilecektir ...

OTOMATİK OLARAK KURULAN PROGRAMLAR

--> Internet Explorer 7 Türkçe

--> Java Runtime 6.04

--> Klite Codec Pack 3.70

--> Net Framework 1-2-3 Türkçe

--> UberIcon

--> Winrar 3.71 Türkçe

--> Windows Media Player 11 Türkçe

--> Windows Live Messenger 8.5 Türkçe

--> XnView

--> Ayrıca denetim masasına eklenmiş yeni özellikler de bulunmaktadır.

168Open_you_windows_by_moroka.jpg

5485logonui.JPG

36102.jpg

4023.jpg

2345.jpg

indir.gif

https://tik.lat/6AKiC
https://tik.lat/MIGiy
https://tik.lat/mU4fo
https://tik.lat/VIvOk
https://tik.lat/8qu5N

efsane7171

Uzman üye
24 Eyl 2009
1,057
0
ordan
Windows XP Ultimate Edition 2008

Microsoft Windows XP Profesyonel TR işletim sistemi üzerinde bazı düzenlemeler yapılarak aşağıdaki işletim sistemini oluşturulmuştur.

Bu çalışma katılımsız Windows yüklemesini ve yüklemenin ne denli özelleştirilebileceğini örnekleme amacıyla hazırlanmıştır.

VARSAYILAN TEMA

2008masaby5at5.png

TEMA 2

tema2sl5ep7.png

TEMA 3

tema3ro8ya7.png

İşte Windows XP Ultimate Edition 2008'i tercih etmeniz için nedenleriniz:

Çünkü Windows XP Ultimate Edition 2008 ;

* Tam otomatik kurulum yapar; kurulum sırasında herhangi bir uyarı ya da soru ile karşılaşmayacaksınız.

* Çünkü Windows Ultimate Edition 2008 Service Pack 2,

* 30/07/07'ye kadar olan güncellemeleri,

* Microsoft'un en güvenli tarayıcısı İnternet Explorer 7'yi,

* Muhteşem görüntüsü ile Windows Media Player 11'i içerir.

Bunların yanında,

* 3 Adet Vista Tema, İcon.

* Vista Sesleri

* Vista İmleçler (ve daha çok çeşitli imleçler)

* Vista Ekran Koruyucular (8 adet)

* Vista Boot Ekranı

* Vista SideBar Türkçe (Orijinal Vista Eklentisi, yeni araçlar eklenebilir.)

* Vista Kullanıcı İmgeleri

* Vista Sürücü Doluluk Göstergesi

* Vista Pencere Bilgi

* Vista Lclock (Saat/takvim)

* RocetDock v1.3.5 TR

* MTU Sözlük

* Ek Denetim Masası Eklentileri içerir. Ek Denetim Masası Eklentileri ile bilgisayarınız üzerinde tam hakimiyet sağlayın.

Ultimate Boot Menü ile Tanışın.

bootmenurp9hu3.png

Ultimate CD birçok aracı içerisinde barındırır,

* MiniXP sayesinde açılmayan işletim sisteminizdeki verilerinizi kurtarın.

* Hiren Boot CD ile bir çok kurtarma ve onarım, bakım işlemlerini yapabilirsiniz.

* Acronis Backup ile stabil çalışan sisteminizin yedeğini alın ya da daha önceden yedeği alınmış sistemi geri yükleyin. Format atarak zaman kaybetmeyin.

* Norton Ghost'u yedek almak ve geri yüklemek için tercih edebilirsiniz.

* Partition Magic ile Hard disk yönetimini kolayca yapabileceksiniz.

* XP LOGON ŞİFRE KIRICI ile logon şifrelerini kırabilirsiniz. Gelen ekranda windows oturumunu klavyenin rakamlarını kullanarak giriniz. Ardından kullanıcıyı seçip onaylayınız. Şifre 3 adımda kolayca değişecektir.

UYARI:

Yükleme Konsolunda 5 adet işletim sistemi görülmektedir. Fakat CD içerisinde sadece Windows Ultimate Edition bulunmaktadır. (Seçenek 3)
Kurtarma Konsolundakilerin tamamını CD içerisinde bulabilirsiniz.

Kurulum;

Windows Ultimate Edition 2008 Boot edilerek kurulum yapılacak şekilde hazırlandı, windows ortamından kurulum yapılamaz. Bilgisayarınızı optik okuyucunuzdan başlatarak Multiboot menüden "3." seçeneği klavyeden 3 tuşuna basarak seçiniz.
( "1" Windows Vista, "4" Windows Millennium, "5" Windows 98 SE CD içerisinde bulunmadığı için kurulamazlar!)

Artık sadece Windows Ultimate'in kurulacağı bölümü seçmelisiniz. Arkanıza yaslanın ve kurulumun tamamlanmasını seyredin.

Vista Logon Ekranı

logonpa6jr0.png

ULTIMATE CD2 İLE PROGRAMLARINIZ OTOMATİK YÜKLENSİN

Windows kurulumunuzdan sonra UltimateCD2'yi kullanarak ihtiyacınız olan programları listeden seçerek otomatik olarak yüklenmesini sağlayabilirsiniz.
Bu program cd'si XP Ultimate 2008'den bağımsızdır. Birbirleri olmadan da çalışırlar. Kendi sisteminizde de kullanabilirsiniz.
Temiz bir sistemde kullanılması tavsiye edilir.
Siz sadece kurmak istediğiniz programları seçin ve yüklenmesini seyredin.

kurulumxo9zi3.png

wpi11xq2wy9.png

wpi22ra5fq9.png

* Bu sisteme herhangi bir sürücü entegre edilmemiştir ve içerisinden de herhangi bir sürücü çıkarılmamıştır. Sürücülerinizi otomatik olarak yüklemez. (Sata, raid, ekran kartı, ses kartı vs...)
* Herhangi bir program kısıtlaması yoktur, xp tabanında çalışan tüm programlar bu sistemde de çalışmaktadır.
* İçerisindeki programlar ve eklentilerinden dolayı klasik XP sp2'den + 50-60 MB daha fazla RAM tüketmektedir. Sistemi kasıyor mu, en az kaç bellek gerekiyor gibi sorular yazmayınız. Sistemi kasmıyor, 256 MB bellek ile rahat çalışır. Birçok bilgisayarda denendi.
*Notebook larda sorun çıkabilir.Sebebi ise RAID sürücülerinin bulunmamasıdır.
* Numlock tuşu açılışta "aktif" olarak ayarlanmıştır. Bu durum bazı dizüstü bilgisayar modellerinde "Fn" tuşunu aktif yapmaktadır ve klavyeyi kullanmada güçlük çıkarmaktadır. Eğer dizüstü bilgisayarlarınızda böyle bir durum olursa aşağıdaki dosyayı kayıt defterinize ekleyerek bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
http://xpultimate.googlepages.com/numlock_aktif_degil.reg

İndirdiğiniz partları çıkartınız.Şifre yoktur.Daha sonra içerisinden çıkan .iso dosyasını Nero veya benzeri bir programla "KALIP DOSYASI YAZDIR" seçeneğiyle düşük hızda cd'ye yazdırınız.(8x tavsiye) Daha sonra cd'yi bilgisayara takınız.Bilgisayarı yeniden başlatıp boot seçeneğini CDROM veya DVDROM seçeneğine getirerek kuruluma başlayınız.Zaten program diğer işlemleri otomatik yapacaktır.Serial - dil - bölge seçeneklerini sormayacaktır.

KURULUM CD'Sİ
indir.gif

https://tik.lat/6MmXu
https://tik.lat/MQ9lu
https://tik.lat/4ssC6
https://tik.lat/F7XxE
https://tik.lat/kQboP
https://tik.lat/YvuyI
https://tik.lat/NUS9K

PROGRAM CS'Sİ
indir.gif

https://tik.lat/xMccK
https://tik.lat/SG04M
https://tik.lat/XuP0W
https://tik.lat/oD1zn
https://tik.lat/NfwkF
https://tik.lat/NUrwB
https://tik.lat/VDOjo
https://tik.lat/Yymbj

10 Ağustos 2010 itibariyle GÜNCEL!!!

DEVAMI YOLDA...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.