Mouse kendi kendine hareket ediyor , tıklıyor.

Acemj

Üye
20 May 2013
217
0
Başlıktada belirttiğim gibi. laptop kullanıyorum USB girişli mouse takıyorum. 2 tane mouse um var ikisindede sorun yok. mouse u çıkarıncada kendi kendine geziyor oraya buraya tıklıyor. combofix ve uzmaniz ın clean rat paylaşımı ile 2-3 kere tarattım hala aynı. sorun ne olabilir yardım :S

SeSa1453

Yaşayan Forum Efsanesi
12 Eki 2012
10,110
5
Nahçıvan
Çözüm: %80 kasanın arkasındaki girişler ile alakalı bir sorun. kasaya takılı olan extra com1 kartına bağlı com girişlerini çıkartin. sorun cozulur insallah. Mouse kendi kendine hareket etmesi ve tıklaması kesilir.

SP2 yüklü bilgisayarlarda optik mauselar öyle sağa sola çılgınlar gibi atlamalar yapabiliyorlarmış yani sp2 den kaynaklanıyor. mause unuzun kendi driverını yüklemeyi deneyin.. disket veriyolar ya yanından ordannn.

Özellikle Optik Farelerde yapabiliyor
Şu yolu izleyerek sorundan kurtulunması muhtemel (Optikler için);
1-Fare seçeneklerinde "hassasiyeti artır" tikini kaldırmak
2-Fareyi koyu ve kaygan bir yüzeyde kullanmak
3-Farenin usb çıkışı varsa oradan kullanmak
4-Farenin optik okuyucusunu temizlemek

'Black Warrior

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ocak 2013
12,132
5
E5
Benimde bir mous umda öyle bir sorun olmuştu ama sadece kendi kendine hareket ediyordu tıklamıyordu , baska bilgisayarlardada denedim değiştirdim sonra başka bir bilgisayarda dene bakalım sorun pcdemi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.