Msn hack sucundan mahkemeye verildim nasıl bir sonuc cıkar sizce?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

djkorkusuz

Katılımcı Üye
22 Şub 2011
300
0
DüZCe
S.a 2 ay sonra msn hack sucundan mahkemeye cıkacagım nasıl bir karar cıkacagı konusunda gorusu olan arkadaslar yorumlarını paylasırsa sevınırım..

NeymaR*

Kıdemli Üye
29 Ocak 2012
2,209
0
Arkadaşım Nasıl Oluyor Anlamıyorumm Koskoca Teşkilat 1 Msn İçin Uraşıyor para cezası fılen gelebılır düşüncem budur K.g + Geçmış olsun

12 Eki 2010
185
0
aynı olay benim başıma gelmişti 4kele adliyeye gittim sadece ifade verdim onda yaşım kurtarmıyor diye yırtım. senın yaşın şimdi 18 üstündese. kurtulamasın karşı taraf şikayetten vazgeçse bile kamu bırakmıyor. 2.bucuk milyar ceza veya hapis:)

dexmod1

Uzman üye
13 Ağu 2009
1,182
0
yasadıgım her yer
18 den kucuk olsaydın uyarı ıle yırtardın fakat
buyuk oldugun ıcın 3 yıldan baslayan hapıs yıyebılırısın
fakat burada sıstem bıraz cokmus ( ısın ıcıne Rusvet gırıyor ) avukata sorarsan onlar sana hangı mahkemenın hangı hakımı alıyor falan dıye ole ayarlaya bılırsın
bu suc olarak gorunsede ulkemızde bu kadar msn yafa facehackten dava olmadıgı ıcın
pısman oldugunu falan soylersen en kotusu 6 ay yatarsın yarısınıda para cezası ılede kurtara bılırsın
san tavsıyem ıyı bı avukat tut paraya kıy

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mrt Krblt

Uzman üye
7 Şub 2011
1,685
0
local şebeke
öncelikle karşı taraf şikayetinden vazgeçse dahi devlet peşini bırakmayacaktır biliyosundur mahkemeye yansıyan suçlar karara baglanmadan iptal edilemiyor, o bakımdan mahkeme olayı olması çok kötü olmuş ,öte yandan mail hack cezaları öyle parayla kurtulunacak türden degil kardeşim 3-5 yıla kadar uzuyor şuanda kurtulma çaren yok bi avukatla görüşmeye git 50 tl bayılıp akıl al kafana yatarsa mahkemeye avukatla agız birligi yapıp çıkarsın bi nebze etkili olur ama özel mülkiyete girdigi için şimdiden hazırla kendini derim

djkorkusuz

Katılımcı Üye
22 Şub 2011
300
0
DüZCe
harddiskimi alan polısler mahkemeye verılse dahı birsey cıkmaz dedi ama burdaki yorumlara bakınca icim karardı acıkcası 3 yıl 5 yıl hapısten assagı yazan yok

LyVio

Uzman üye
30 Ağu 2010
1,369
1
Andromeda
Sorgunda şöyle bir şey demelisin;
"Bilgisayarım hiç bir hack olayına karışmamıştır. Bilgisayarım zombi olarak kullanılmaktadır."

ÜDY 'den birisi gelirse ne demek istediğimi daha iyi anlatacaktır.

NeymaR*

Kıdemli Üye
29 Ocak 2012
2,209
0
Yok Ya Abartmıslar 3-5 yıl ne ole saçma pc çökelten dunyanın en iyi hackerleri 10 yıl hapis filen yemıs senın cokeltıgın veya çaldıgın tek msn bundan para cezası gelebılır polisler dogru demışler git bilişimcilere başvur konuş

Mrt Krblt

Uzman üye
7 Şub 2011
1,685
0
local şebeke
hdd yi kaptırmadan önce söyleseydin öyle kolay kurtulurdun ki..

dostum hdd gittyse işin kötü avukata git fikir danış paraya çevirmesi için elinden geleni yap yoksa kişisel mülkiyet 3 yıldan başlıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.