MSN hata kodu:80048820 yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teador61

Katılımcı Üye
13 Kas 2011
425
0
Sanal alemden
arkadaşlar msn yi açarken hata kodu:80048820 hatasını alıyorum internette araştırdır denilenleri uyguladım ama genede aynı hatayı alıyorum napmam lazım

Hojja

Üye
3 May 2012
125
0
Gaziantep
Msn Messenger 80048820 Hata Kodu ve Çözümü

1) İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.

2) Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin

3) Explorerın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.

4) MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.

5) Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
"Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
"Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
"Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin

6) Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan
aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp okeylediğinizde reğisterin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.

VEYA

Double click on the clock in the taskbar and make sure the system clock is set correctly.
Register softpub.dll using the regsvr32.exe tool.

Click Start, and then click Run.
In the Open box, type regsvr32 softpub.dll and then click OK.
Restart MSN Messenger

msn kapalı iken;
1-zaman(time ayarları) bütün halinde doğru ayarlanacak(gün-ay-tarih-saat)
sağ alt tarafta saat saat simgesine çift tıklayarak bunları düzeltin

2-başlat/çalıştır bölümüne
regsvr32 softpub.dll
yazıp tamam,a tıklıyoruz
3-msn,yi yeniden başlatın

bunlar büyük olasılıkla msn inizi tekrar açmıyacaktır...
80048820 ve alt hata kodlarında yapılması gerekenler ise
1-) başlat ===>ayarlar===>denetim masası===>güvenlik merkezi====>windows güvenlik duvarı===>üssteki sekmelerden özel durumlar===>orada bulunan hide ip, proxy server gibi ip ve proxy değiştirici gibi programların tickini kaldırmak....
tekrar ediyorum sorun
2-) hide ip, proxy server gibi ip ve proxy değiştiricileri kaldırın...
kolay gelsin....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.