> Msn Messenger 80048820 Hata Kodu - Msn Adresim Açılmıyor. <

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByGokay

Katılımcı Üye
19 Tem 2009
296
0
Look Back
Öncelikle Herzaman olduğu Gibi Selamun Aleyküm Arkadaşlar.

Yukarıda Belirttiğim Gibi Msn Adresim Açılmıyor. Daha Doğrusu Windows Lİve Messenger'den kaynaklanan Bir Sorundan Dolayı Açılmıyor..

Hata Kodu : 80048820

Bu Sorunumu Nasıl Halledebilirim?
Messenger'in Sitesinde Bu Sorunla İlgili Yazılar Yazılmış Çizilmiş Hepsini Uyguladım Ama Genede Açılmıyor.

EBuddy'den Msn Adresimi Açabiliyorum. Ama Benım Messenger'imden Başka Mail Adresleri de Açılmıyor..

Sorunuma Bi Çözüm Bulursanız Bi Teşekkür Birde Dua Alırsınız fazla Birşey Veremem :) :)

Şİmdiden Yardım Eden Arkadaşlara Teşekkürlerimi Sunuyorum

İyi Forumlar.

betco

Üye
25 Kas 2008
55
0
1) İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.

2) Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin

3) Explorerın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.

4) MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.

5) Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
"Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
"Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
"Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin

6) Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan
aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp okeylediğinizde reğisterin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.

Msn Mesengerı kapatıyoruz.

Öncelikle monitörünüzün sağ alt köşesine bakın orda saat var ...

İki kere tıklıyoruz vede Gün/Ay ve hatta saat ayarlarımızın doğru olduğuna emin oluyoruz.

Eminsek ikinci adım...

Şöyleki başlat>Çalıştır> regsvr32 softpub.dll girip enterlıyoruz işlem tamam..

2 çözüm yolundan biri sorununuzu çözecektir

betco

Üye
25 Kas 2008
55
0
oda olmadı
araçlar>klasörseçenekleri ve gizli dosları göster sonra C ye gir ve tüm '.sgm' uzantılı gizli dosyaları sil

ByGokay

Katılımcı Üye
19 Tem 2009
296
0
Look Back
1) İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.

2) Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin

3) Explorerın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.

4) MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.

5) Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
"Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
"Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
"Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin

6) Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan
aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp okeylediğinizde reğisterin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.

Msn Mesengerı kapatıyoruz.

Öncelikle monitörünüzün sağ alt köşesine bakın orda saat var ...

İki kere tıklıyoruz vede Gün/Ay ve hatta saat ayarlarımızın doğru olduğuna emin oluyoruz.

Eminsek ikinci adım...

Şöyleki başlat>Çalıştır> regsvr32 softpub.dll girip enterlıyoruz işlem tamam..

2 çözüm yolundan biri sorununuzu çözecektir

kardeşim yazdığımı okumadın sanırsam onları denedım olmadı. ama 2. dediğini deneyeyim bi :S Bu arada arkadaşlar biraz daha yardım 1 haftadır giremiyorum mail adresime :S

ByGokay

Katılımcı Üye
19 Tem 2009
296
0
Look Back
Arkadaşlar Hepsini Denedimolmadı. TeamWeiver İle yardım Edebilecek Varmıdır ki ? Pek Güvenemiyorum Herkeze Ama Yapcak Birşey Yok Artık.

umt444

Yeni üye
25 Ağu 2011
40
0
her şeyi dene yine olmuyosa msn'i sil yeniden yükle o zamanda olmazsa başka bir sürüm yükle o da olmazsa :D artık yapabilecek birşey yok

ByGokay

Katılımcı Üye
19 Tem 2009
296
0
Look Back
Msn'i Silip Tekrar Yükleyecektim Ama Program Ekle Kaldırda Görünmüyo Uninstal Da Bulamadım :S Kafayı Yemek Üzereyim Hiçbi Arkadaşımla Konuşamıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.