Nasıl hacker olabilirim?

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,806
Şunu yap hacker ol diye bir şey yok. Yıllarca bilişim alanında çalış ve sistemleri öğren.
En sonunda otomatik hacker ünvanını alıyorsun :D
Bilişim Bilgisi + Açıklar = Hacker kısaca.
Ama yıllar süreceğini tekrardan hatırlatayım. Çoğu kişi bir yılda hacker olunabileceğini sanıyor.

kanmana

Yeni üye
27 Tem 2019
2
1
Şunu yap hacker ol diye bir şey yok. Yıllarca bilişim alanında çalış ve sistemleri öğren.
En sonunda otomatik hacker ünvanını alıyorsun :D
Bilişim Bilgisi + Açıklar = Hacker kısaca.
Ama yıllar süreceğini tekrardan hatırlatayım. Çoğu kişi bir yılda hacker olunabileceğini sanıyor.
Tamamdır teşekkür ederim verdiğin bilgiden dolayı

SPEED 144HZ

Katılımcı Üye
15 Kas 2021
406
118
Latvia
Küçüklükten beri hep bu işleri merak ederim ama nereden başlıyıcağımı bilmiyorum.
hacker demek tüm sistemlere hakim olan nadide insanlara denir bütün sistemleri öğrenip açıklarını öğrenip veya yeni açık bulup sisteme girmektir bu 1 2 senede olcak bişi değil yıllarını vermen gerek

ben işletim sistemlerini çok iyi biliyorum ama açıkları nasıl yakalayacağımı bilmiyorum :(
sürekli deneme yanılma yoluyla test edebilirsin daha önce hackleyen kişileri örnek alıp deneyebilirsin kullandığı toolar olsun rat olsun gibi gibi antivirüslerden nasıl geçer sürekli deneme yanılma yani

Alperen_G10

Yeni üye
26 May 2022
38
6
İşletim sistemlerini çok iyi biliyorum demek baya iddialı bir yaklaşım. Çok iyi bilen birinin açıkları nasıl bulacağını bilmemesi pek inandırıcı gelmiyor.
hayır sadece ayarları, kullanımını, buglarını vb. falan filan biliyorum. istesem gözüm kapalı bile kullanırım (bu arada ciddiyim gözüm kapalı kullanırım). 2 yaşından beri bilgisayar kullanıyorum.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,806

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.