Neden Linux kullanamıyoruz

Neden Linux kullanamıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    11

WOLSİN

Katılımcı Üye
21 Ara 2010
553
0
32
ADANA
ben ubuntu kullanıyorum zaten ve pc performansı windows a göre neredeyse 1.5-2 kat arttı. windows sistem düşmanı. win8 17sn kapanıyor bende ama ubuntu sadece 7 saniyede :) eclipse de emülatör ile çalışırken ortalama derleme süresi 16sn. ubuntuda 6sn :)

SaviorAngel

Uzman üye
10 Nis 2012
1,073
0
לוס אנג'לס
ben ubuntu kullanıyorum zaten ve pc performansı windows a göre neredeyse 1.5-2 kat arttı. windows sistem düşmanı. win8 17sn kapanıyor bende ama ubuntu sadece 7 saniyede :) eclipse de emülatör ile çalışırken ortalama derleme süresi 16sn. ubuntuda 6sn :)

:) güzel bir programcısınız galiba neyle uğraşıyorsunuz benimle linux için program geliştirirmisiniz?

WOLSİN

Katılımcı Üye
21 Ara 2010
553
0
32
ADANA
son 1 yıla kadar c,c++,c#,asp.net ile çalıştım fakat bu sene java ve android e girdim. artık java yolunda ilerliyorum fakat zaman neyi gösterir bilemiyorum :)
linux ortamında 2 sene önce program yazmıştım c ile. çokta hoşuma gitmişti. tekrar başlarmıyım bilmiyorum. yoğun olarak çalışıyorum. fakat müsati olduğum zamanlarda uğraşabiliriz

SaviorAngel

Uzman üye
10 Nis 2012
1,073
0
לוס אנג'לס
ben genellikle python ve c kullanıyorum.geyet kolay ve güzel oluyor ikisiyle program yazmak zevki ayrı bişey :D hele ilk defa linuxde pencere (gui) kodladığım zamanki heyecanı anlatamam :)

WOLSİN

Katılımcı Üye
21 Ara 2010
553
0
32
ADANA
kesinlikle ilk görsel program her zaman insanı heyecanlandırır. ama c# a geçince sürekle bırak ile daha hızlı yapmaya başlayınca dedim biz satırlarca yazıyroduk bi pencere yapmak için :D

Orlion

Uzman üye
18 Ocak 2012
1,755
0
YokGibiBişey
Ben Kullanıyorum Abi;
Tabii İlk Kullanmaya Başladığım da Oldukça Zorlanmıştım Programlar Yetersiz Kaldığı Ve de Kullanımı Windows a Göre Nispeten Biraz daha Garip Olduğu İçin Ama Şimdi Şükür Alıştım.
Kali Kullanıyorum Burdan Dataman a Selamlar :D :D
Ayrıca Kullanamayanlar Büyük İhtimalle Program Kurmayı Bilemedikleri İçin Kullanamıyo Genelde, Çünkü Günlük Hayatımız da Kullandığımız Yazılımlar Linux Mevcut Fakat Kurulumları Biraz değişik tar.bz tar.gz tar.bz2 gibi
Yani Bence Program Geliştirmek Yerine Bunun Ne Olduğunu Ne İçin Olduğunu Nasıl Kullanıldığını Tanıtsak Daha Faydalı Olur...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.