Neden Vb.Net Kullanmamalıyız - ihan3t

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Ben de frontend'den nefret ediyorum. Patron programa bakıp "burada düğmeler camgöbeği mi olsaydı" deyince kudurasım geliyor. Bak blog açayım dedim, arkaplanda da benim topuz'un lisans sistemini koyacağım, gün boyu tema değiştirip durdum bir türlü beceremedim...

Frontend den bende nefret ediyorum.. Üniversite 2. sınıfta bir iki css yazmasından sonra bir daha css e hatta tasarıma ait hiçbir şeye dokunmadım..

Javascriptin eğer vue react angular gibi frameworkleri olmasa yüzüne bakmam herhalde.. İşte bir nodejs gönlümü aldı bir süre önce.. Birde es2016 ile js de baya bir syntactic sugar oluştu..

Arayı çok açmayın hocam, özletiyorsunuz..

GeceninOfkesi

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
783
1
..
Ben de frontend'den nefret ediyorum. Patron programa bakıp "burada düğmeler camgöbeği mi olsaydı" deyince kudurasım geliyor. Bak blog açayım dedim, arkaplanda da benim topuz'un lisans sistemini koyacağım, gün boyu tema değiştirip durdum bir türlü beceremedim...

Para Bol ya Kolay Sanıyor...

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Böyle bir yazıyı bekliyordum sonunda gelmiş. Elinize sağlık hocam ama sürekli aklımı kurcalayan bişey var. Visual basic ile Visual basic.net sanırım böyle deniliyor vb.net arasındaki fark nedir ya da aynı dil mi ikisini çok karıştırıyorum.

EDİT: Kusura bakmayın biraz cahim :D hala daha düşünüp dururum bunlar aynı mı yoksa farklı mı niye aynı adı olan 2 dil var diye :D

Son düzenleme:

TrOwX

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
276
0
Trabzon/TR

Hocam Ben İlk Programlamaya Başlarken Vb .Net İle Başladım Şimdi Ben Bu Programlama Diliyle İş Bulamayacak mıyım? :(

Ama Daha Sonra (1 yıl sonra) Android Studio Öğrenmeye Başladım Orta Seviyede Geliştim :)

Acaba Vb Net'i Bırakıp Android Studio 'ya mı Sarsam Kendimi Yoksa İkisini de Öğrenmelimiyim (Şu an İkisini de Öğreniyorum İkisinde de de Kendimi Orta Seviyede Geliştirdim!) Bugün Ani Bir İstek İle Csharp(C#)
Öğrenme İsteği Geldi Şu an Kafam Çok Karışık Acaba Hangi Programlama Dilini Daha Çok Öğrensen Ne Yapsam :( Bilmiyorum Sizin Fikriniz Nedir?

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Böyle bir yazıyı bekliyordum sonunda gelmiş. Elinize sağlık hocam ama sürekli aklımı kurcalayan bişey var. Visual basic ile Visual basic.net sanırım böyle deniliyor vb.net arasındaki fark nedir ya da aynı dil mi ikisini çok karıştırıyorum.

EDİT: Kusura bakmayın biraz cahim :D hala daha düşünüp dururum bunlar aynı mı yoksa farklı mı niye aynı adı olan 2 dil var diye :D

Vb6.0 ve vb.net birbirinden biraz farklı.. Adı üstünde birisi .net stackinde.
Ufak bir araştırmayla google amca cevabını verir sana dostum.

Hocam Ben İlk Programlamaya Başlarken Vb .Net İle Başladım Şimdi Ben Bu Programlama Diliyle İş Bulamayacak mıyım? :(

Ama Daha Sonra (1 yıl sonra) Android Studio Öğrenmeye Başladım Orta Seviyede Geliştim :)

Acaba Vb Net'i Bırakıp Android Studio 'ya mı Sarsam Kendimi Yoksa İkisini de Öğrenmelimiyim (Şu an İkisini de Öğreniyorum İkisinde de de Kendimi Orta Seviyede Geliştirdim!) Bugün Ani Bir İstek İle Csharp(C#)
Öğrenme İsteği Geldi Şu an Kafam Çok Karışık Acaba Hangi Programlama Dilini Daha Çok Öğrensen Ne Yapsam :( Bilmiyorum Sizin Fikriniz Nedir?

Bana kalırsa yol yakınken vb sevdasından vazgeç. C# a geç, kütüphaneleri aynı, biraz çalışmayla alışırsın daha çok seversin.

Ben güncel bir şirket projesi duymadım vb.net ile çalışan. Çalışmaz kimse..

Android tarafı senin seçimin, fakat backend için vb.net mi c# mı dersen... Kesinlikle c#.

Plans

Uzman üye
12 Şub 2016
1,733
0
bin/Debug/
Kendi fikrime göre bireysel projelerde vb.net kullanılabilir. Ama iş konusunda C# daha yaygın daha komplike bir dil olduğu için tercih ediliyor. Şahsen ben ufak projelerde vb.net vb6 kullanmayı severim.

Yinede tercihim C#'dan yana.

Son düzenleme:

TrOwX

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
276
0
Trabzon/TR
Vb6.0 ve vb.net birbirinden biraz farklı.. Adı üstünde birisi .net stackinde.
Ufak bir araştırmayla google amca cevabını verir sana dostum.

Bana kalırsa yol yakınken vb sevdasından vazgeç. C# a geç, kütüphaneleri aynı, biraz çalışmayla alışırsın daha çok seversin.

Ben güncel bir şirket projesi duymadım vb.net ile çalışan. Çalışmaz kimse..

Android tarafı senin seçimin, fakat backend için vb.net mi c# mı dersen... Kesinlikle c#.

Beni Korkutan Şu :/

private v-o-i-d korkuyorum() {

//{ }

}

Csharp'dan Anlarım Ama Bi Değişik Oluyorum :/

Son düzenleme:

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Kod:
{  }
Hocam Şu Yukarıda ki İşaretlerden Hata Oluşur Korkusu Uzun Kod Yazınca İnsanın Beyni Durur Hangisi Hatalı fln

IDE senin yerine birçok sorunu çözüyor merak etme.. Bu tarz şeyler sorun edilecek meseleler değil.

TrOwX

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
276
0
Trabzon/TR
IDE senin yerine birçok sorunu çözüyor merak etme.. Bu tarz şeyler sorun edilecek meseleler değil.

Sağolun Hocam Yardımınız İçin Size Bir Sorum Olacak Acaba Vb .Net,Csharp,Android Studio Bu Üçünü Birlikte Öğrenebilir miyim acaba? yoksa saçmalık mı olur?

Son düzenleme:

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
:D :trl ,,, Hocam Vb .Net ile Android Studio İkisni de Öğreniyorum Hiç Zorlanmıyorum Her Bir Programlama Dili Öğrendiğimde Zevk Alıyorum :) İçim Öyle Bi Oluyor ki :) Anlatılmaz Yaşanır Gibi Bir Şey

İkisinin amacı maksadı farklı.. İkisini paralel götürüp yatay bir bilgi edineceğine tüm odağını birisine yoğunlaştırıp derinlemesine bilgi edinmen daha faydalı olacaktır görüşündeyim.

Daha sonra zaten ihtiyacın olunca c# ı öğrenirsin. Javadan gelen syntax alışkanlığı ile çok zorluk çekmezsin.

TrOwX

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
276
0
Trabzon/TR
İkisinin amacı maksadı farklı.. İkisini paralel götürüp yatay bir bilgi edineceğine tüm odağını birisine yoğunlaştırıp derinlemesine bilgi edinmen daha faydalı olacaktır görüşündeyim.

Daha sonra zaten ihtiyacın olunca c# ı öğrenirsin. Javadan gelen syntax alışkanlığı ile çok zorluk çekmezsin.

Tavsiyeniz İçin Teşekkür Ederim, Meraktan Soruyorum Siz Hangi Programla Dillerini Biliyor Ve Daha Çok Üzerine Duruyorsunuz?

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Tavsiyeniz İçin Teşekkür Ederim, Meraktan Soruyorum Siz Hangi Programla Dillerini Biliyor Ve Daha Çok Üzerine Duruyorsunuz?

C#, Java, Javascript, Python, Php

Ağırlıklı olarak c# çünkü şirkette c# kullanıyoruz.

Bir önceki çalıştığım yerde python kullanıyorduk.

Php ile uzun süre freelance iş yaptım.

Javascript aynı şekilde hem freelance işlerde hem kendi projelerimde kullanıyorum.

Java üzerine uzun süre çalıştım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.