.Net Dili ilgili Soru??

THJoker

Yeni üye
15 Tem 2013
47
0
Arkdaşlar öncelikle kolay gelsin size sormak istediğim şey ise..

.net dilinde yazılmış olan bir programı %100 olarak kodlarını görebiliyormuyuz?

CourierC

Kıdemli Üye
16 Ağu 2010
2,655
0
C:\Windows
İmkansız değil elbette ki imkanı var. VB, VB6, C#, Delphi bu tür dillerle yazılmış programların kodları kolayca kırılabiliyor fakat şuan o yazılımın ismi aklımda değil. Araştırırsanız bulursunuz.

THJoker

Yeni üye
15 Tem 2013
47
0
İmkansız değil elbette ki imkanı var. VB, VB6, C#, Delphi bu tür dillerle yazılmış programların kodları kolayca kırılabiliyor fakat şuan o yazılımın ismi aklımda değil. Araştırırsanız bulursunuz.

Teşekkürler biraz arıştırma yaptım ama saglıkli birşey bulamadım.Programın ismi aklınıza gelirde sölerseniz...Biraz daha arışıtma yapayım..

Kardeşim bildigim kadarıyla bir programın kaynak kodlarını görmek imkansızdır.İmkanı varsada şuan çözebilen olmadı.

Teşekkürler :)

THJoker

Yeni üye
15 Tem 2013
47
0
1.Net dilinde yazılmış programları kırma mevcuttur.
2.Ama bazı Coder'lar Programlarını şifreleyebiliyorlar.
3. Size bazı kaynaklar vereyim.

Program Reflector.

.NET Reflector - Understand and debug any .NET code

Buda başka bir site.

Crack.NET - Home

Teşekkürler Dostum ..NET Reflector biliyorda... diğerini ilk defa duydum :)

Nasıl kullanıyo bilgim yok kısaca anlatırsan sevinirim.. Teşekkürler

http://www.red-gate.com/products/dotnet-development/reflector/

CourierC

Kıdemli Üye
16 Ağu 2010
2,655
0
C:\Windows
Zaten belirtilmiş ben hiç bana ihtiyacım olmadı doğrusu :)

Arkadaşımız güzel bir noktaya değinmiş. Örnek alınması gereken bir husus var burada. Başka bir kişinin yazdığı kodları ne yapacaksınız ki beyler? Mantığına bakmak size bir şey kazandırmaz size yarardan çok zarar sağlar. Başkasının kodları ile program yazan kişiye programcı denmez. Çünkü o kodlar başkasına ait programı o yazmış oluyor siz değil. Bu tür şeyleri alışkanlık haline getirmeyin. Bir kere kullanacağım dersiniz tüm programları başka programlardan bakarak yapmışsınız bir de baktığınızda. Unutmayın bunu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.