.NET dilleri Eğitim Seti < MİCROSOFT, Açık akademi !! > ( ONLİNE )

Soilw0rk

Katılımcı Üye
29 Nis 2012
810
0
Merhaba arkadaşlar konu başlığında anlatmaya çalıştığım gibi hiç bir şey indirmeden, internet üzerinden .NET dillerini profesyonel olarak öğrenebiliriz.

http://www.acikakademi.com sitemize kayıt oluyoruz. Burda kayıt olurken sizi bir seviye ölçme sınavına sokuyor. Neyse burda sesli bir şekilde örneklerle C# C++ ... dillerin hepsi var.

Öğrendiğiniz konular sonunda sınavlar düzenleniyor ve bu sınav sonlarında iyi puan toplayanlara ödül dağıtılıyor ( telefon, laptop gibi). Vede ücretsiz olarak profesyonel programları indirme imkanını size sunuyor.

Vede Windows işletim sistemli telefon kullan kişiler burda programlarını yazıp anında telefonlarında kullana biliyorlar.

Gayret göstererek düzenli çalışarak bu site sayesinde iş sahibi olmuş e-devlet'te çalışan kişiler var...

Açık akademi :
Bilişimde ilerlemenin ilk koşulunun özgün yazılımlar ve üretken yazılımcılar olduğuna inanan Microsoft Türkiye uzun zamandır üzerinde titizlikle çalıştığı Açık Akademi projesini, Garanti Bankası’nın desteği ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın katkılarıyla hayata geçirdi. Türkiye’nin ilk ve tek herkese açık, ücretsiz uygulama geliştirme okulu olan Açık Akademi ülkemizin genç ve dinamik bilişim kullanıcılarını uygulama geliştirici olmaya yönlendiriyor.
Üç farklı eğitim seviyesinin bulunduğu Açık Akademi’den, hem uygulama geliştirmeye başlamak isteyenler, hem de profesyonel anlamda uygulama geliştiren profesyoneller faydalanabiliyor. Yazılım dünyasının ihtiyaç duyduğu pek çok farklı kademeden işgücünün oluşturulmasına katkı sağlayacak olan Açık Akademi katılımcılarına kendilerini geliştirebilecekleri bir fırsat penceresi sunuyor.

Açık Akademi’nin hedefi;
Uygulama geliştirme konusunda eğitim veya kurs olanağı bulamayanları geleceğin mesleğine hazırlamak
Türkiye’nin girişimci ekonomisine katkı sağlamak.
Gençlerin uygulama pazarında kendilerine yer edinmeleri için yeterlilik kazanmalarına yardımcı olmak.
Sosyal medyayı en fazla tüketen toplum olan Türkiye’yi, sosyal medyada en çok üreten topluma dönüştürmek.
Açık Akademi’de eğitim alıp seviyeleri başarıyla tamamlayanlar ise katılım belgesi almaya hak kazanacak. Açık Akademi’den mezun olan kullanıcılar geliştirdikleri uygulamaları Windows Phone, Windows 8 ve Windows Azure uygulamalarının yer aldığı Marketplace platformları üzerinden satabilme imkânı bulacak.

Benimkisi küçük bir yol gösterme çalışmak sizin elinizde ,iyi forumlar :))

ALcatraz'

Kıdemli Üye
30 May 2013
4,338
4
İstanbul
Ben kayıt olmuştum mükemmel bir site silverlight üzerinden işlem yapıyor.
Bence sabitlik olması gereken bir konu kısa süreliğine , Gerçek Programlama öğrenmek istiyenler için.

Soilw0rk

Katılımcı Üye
29 Nis 2012
810
0
Anlatan adam aşırı programlama diliyle konuşuyor bazen anlamakta güçlük çekiyorum :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.