Net-Worm. Win32.kido.ih virüsü hakkında yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burhankurt27

Yeni üye
18 Kas 2008
17
0
Selam karındaşlarım. Bilgisayarımda dünden beri bir virüs problemi var. Flash diskten ( bellekten) bir virüs bulaştı. Öncelikle virüsün bulaştığını anlamadım. Ancak daha sonra gizli klasörlerimin (Görüntüle) dememe rağmen görünmediğini görünce dumura uğradım doğrusu. JL. Buna bir anlam veremediğim için masa üstünde yeni birkaç gizli klasör meydana getirdim. Sonuç olarak gizli klasörler görünmüyor. Ben daha önce başıma geldiği için amvo virüsü bulaştı zannettim. Karspersky ile tarama yapınca virüsün ismi Net-Worm. Win32.kido.ih olarak görünüyor. Yalnız sorun şu ki Karspersky bu virüsü silemiyor. İnternet erişimim şu anda olmadığı için Format atmak biraz zor geliyor. Format atmadan bilgisayarımı kurtarabilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum. Yaşasın Türklük.
Müsadenizle birşey daha sormak istiyorum. Bilgisayarımda bu olaya dair resimler çektim. RESİMLER bit işlem resmi şeklinde. Ancak buraya nasıl eklenir bilemiyorum. Belki resimleri görünce daha iyi olur diye düşünüyorum. Saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.