Netbook için program önerileri ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
16 Ağu 2008
242
0
CASPER CN TK-N455K NETBOOK kullanıyorum . Forumlardan duyduğum kadarıyla netbook için önerilen programlar ( internet taraycısı , adobesi , media playerı vb) varmış.
Şu an fabrikadan çıkışlı windows 7 starter yüklü ve performansında dogal olarak bi düşüklük gösteriyor. Buna güncellenen program ve yazılımlarda eklenince Netbook dan verim alamaz duruma geliyorum.

Duyduğunuz yada önerebileceğiniz programlar varsa paylaşırmısınız ? Diğer netbook kullanan arkadaşlar da faydalanırlar belki .

Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı1233

Kıdemli Üye
19 Tem 2011
4,371
12
Windows 7 Starter i aslında beğenmesem de, netbook için kullanabileceğiniz en hafif sistemdir ama özellikleri kısıtlıdır. Windows XP Pro kullanabilirsiniz.

İnternet tarayıcı: Google Chrome
Media Player: Media player Classic (K-Lite Codec Pack in içerisinde var )

16 Ağu 2008
242
0
Bildiğim kadarıyla Xp yi kurmak istediğimde netbook garanti kapsamında kalıyodu. Vatan bilgisayardan almıstım 1 ay oluyo ama bir bilgim yok bu konuda.

Hergün çıkan güncellemeler arkada bir çok programın çalışmasını saglıyo ve hangisinin ne işe yaradıgını bilmediğimden silemiyorum.

Öneriniz için teşekkürler yinede.

Kullanıcı1233

Kıdemli Üye
19 Tem 2011
4,371
12
valla garanti kapsamı konusunda emin değilim ama sorun çıkacağını sanmiyorum. eğer öyle bi sorun olsaydı muhtemelen satılan perakende microsoft ürünlerinde " garanti kapsamında olan bilgisayarlara yüklemeyiniz" gibi bir ifade olurdu :D

StarTÜRK

Kıdemli Üye
22 Eki 2009
3,765
0
\windows\sys
win7 güzel sistemdir bilgisayarın özelliklerine göre program kullanınız.Eger Normal bi bilgisayar kulanıcısıysanız.
-internet tarayıcısı
Firefox
Chrome
-indirme yöneticisi
orbit
İnternet Download Manager
-Video izlemk için (medya player olarak)
Gomm plyr
windows medya player

16 Ağu 2008
242
0
Windows media player kayboldu bulamıyorum . PC yi spyware doctor ve Combofix le taratmıstım . ardından media player ın simgesi kayboldu , video eklentisi media player la alakalıysa calısmaz oldu . Microsofttan indirmeyi denedim fakat xp için linkler var. Windows 7 için bulamadım .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.