Nmap Ne için Kullanılır, Güvenli Midir?

GöçebeYazar

Yeni üye
25 Eki 2023
25
8
Önerir misiniz? IP adresinin kime ait olduğunu bulmak için nmap indirin diye bir öneride bulunulmuş. Ne kadar güvenilir, ne kadar doğru bilemiyorum. IP adresinin kime ait olduğunu nasıl öğrenebiliriz*

deeniz^_^

Ar-Ge Ekibi
28 Kas 2021
116
4
42
Önerir misiniz? IP adresinin kime ait olduğunu bulmak için nmap indirin diye bir öneride bulunulmuş. Ne kadar güvenilir, ne kadar doğru bilemiyorum. IP adresinin kime ait olduğunu nasıl öğrenebiliriz*
Dostum gördüğüm kadarıyla 2 hafta civarı bir süre olmuş üye olalı kim ne dedi bilmiyorum ama öyle büyüye kapılma kapılma yinede. whois (dns adresi) veya whois (ip) olarak da arama yapabilirsin nmap konusunu kendin araştırıp gireceğin komutları kendin öğrenmen daha iyi olur sana bir şeyler katar kolay gelsin.

GöçebeYazar

Yeni üye
25 Eki 2023
25
8
Dostum gördüğüm kadarıyla 2 hafta civarı bir süre olmuş üye olalı kim ne dedi bilmiyorum ama öyle büyüye kapılma kapılma yinede. whois (dns adresi) veya whois (ip) olarak da arama yapabilirsin nmap konusunu kendin araştırıp gireceğin komutları kendin öğrenmen daha iyi olur sana bir şeyler katar kolay gelsin.
Buradaki kimseden nmap kullan gibi bir cevap almadım. Nmap kullanmamı da kimse söylemedi. Sadece benimle aynı durumda olan birisine söylenen öneriydi. Keza bunu bir yabancı söylediği için zaten burada sizlere sorarak kullanan kişilerin düşüncelerini görmek istedim. Düşüncene saygı duyuyorum, iyi forumlar

GöçebeYazar

Yeni üye
25 Eki 2023
25
8
Başka türlü nasıl bilgileri öğrencen??
Bilgileri öğrenmekten kastım amacım herhangi bir siteyi, şahsı hacklemek değil. Bir terörist sitesi olduğunu düşündüğüm sitenin ip adresinin buldum ve kime ait olduğunu öğrenmek istiyorum. Şimdi forumda farkettim de nmap kullanmak yasal ancak türk sitesini taramak yasak imiş. Bilemiyorum şimdi ikilemde kaldım.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
12
1,658
Nmap ağ, OS vs taramaları için kullanılır. Popüler de bir araçtır. IP adresin de ne olduğunu araştır öğren derim.

sitenin ip adresinin buldum ve kime ait olduğunu öğrenmek istiyorum
Dns ns vs taramalar yapabilirsin, Server veya Web uygulama üzerinde taramalar yapmalısın. Tam amacın kime ait olduğunu bulmak ise bu bilgiler whois kayıtlarında tutulur, çoğu zaman rastgele yanlış bilgiler gözükür gizlilik amaçlı.

deeniz^_^

Ar-Ge Ekibi
28 Kas 2021
116
4
42
Buradaki kimseden nmap kullan gibi bir cevap almadım. Nmap kullanmamı da kimse söylemedi. Sadece benimle aynı durumda olan birisine söylenen öneriydi. Keza bunu bir yabancı söylediği için zaten burada sizlere sorarak kullanan kişilerin düşüncelerini görmek istedim. Düşüncene saygı duyuyorum, iyi forumlar
Anladım.Ben de temel şeyleri biliyorum sadece elimden geldiğince sana yardımcı olayım, nmap kali linux üzerinde en çok kullanılan toollardan birisidir ve etkilidir. Bİr ağdaki cihazları veya ağ hakkında bilgi toplamak taramak için kullanılır (açık portlar vb.) . komutlardan bildiğim nmap (hedef), nmap -F (hedef) hızlı tarama, nmap -p belirtilen port aralığını tarama, daha fazla bilgisi olan illaki vardır ben bu kadarını biliyorum ve daha bir çok kullanışlı komutu olduğuna eminim istersen araştırıp kullanımını öğrenebilirsi iyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.