Note 4 etkinleştirme kilidini kaldıramıyorum yardım edin nolur!!!!!!!!!!!1

MythSLayer

Katılımcı Üye
22 Haz 2015
283
0
Nereye
COLOR="Red"]NOTE 4 SAHİBİYİM TELEFONUMA KALİ LİNUX KURMAK İÇİN ROOT GEREKİYOR FAKAT ETKİNLEŞTİRME KİLİDİNİ KALDIRAMIYOR[UM!YARDIM EDİN![/COLOR]
YORUM OLARAK VE YA ÖZELDEN BANA MESJ ATARAK ULAŞABİLİRSİNİZ

osmanol

Katılımcı Üye
28 Kas 2010
512
0
turkhackteam
umarım işine yarar

COLOR="Red"]NOTE 4 SAHİBİYİM TELEFONUMA KALİ LİNUX KURMAK İÇİN ROOT GEREKİYOR FAKAT ETKİNLEŞTİRME KİLİDİNİ KALDIRAMIYOR[UM!YARDIM EDİN![/COLOR]
YORUM OLARAK VE YA ÖZELDEN BANA MESJ ATARAK ULAŞABİLİRSİNİZ
Bu işlem sonucunda telefonunuz ilk günki haline dönecek.Ancak telefonunuzun brick olma ihtimali var (düşük bir ihtimal olsa da) adımları anlayarak uygulayın lütfen.BU YAZI BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR.BU İŞLEM SONRASINDA OLUŞABİLECEK MADDİ YADA HUKUKİ SORUNLARDAN SORUMLU DEĞİLİM!

Download Sayacı Sıfırlama

Arkadaşlar telefonumuza her Custom Rom kurduğumuzda Download Sayacı bir sayı artar.Telefonumuzu ilk günkü haline getirebilmemiz için Download Sayacını sıfırlamamız gerekiyor.

Gereken:

Triangle Away

Başlıyoruz:

1- İndirdiğiniz dosyayı telefon hafızasına atın.

2-Apk dosyasını kurun ve çalıştırın

3-Reset Flash Counter seçeneğini seçin.

4-Uyarıya Continue diyerek devam edin

5-Flash counter has been reset! yazısını görürseniz Download Sayacınız başarıyla sıfırlanmıştır.

Orjinal Rom Yükleme

Gerekenler:

1-Telefonumuzun kutusundan çıkan USB kablosu

2-Odin 3.04

3-NOTE 4 Rom(4.1.2): Arkadaşlar ne yazık ki linkler kırıldı.Çünkü Samsung cihazlar için stock rom sağlayan Sammobile sitesine üye olmayanlar artık linkleri kullanamıyor.Yapmanız gereken tek şey siteye üye olduktan sonra cihazınız için ayrılan sayfadan istediğiniz romu seçmek.Uygun romu indirdiğinizde aşağıdaki adımlardan devam edin :)

Başlıyoruz:

1-Verilerinizin yedeğini alın(İsteğe bağlı)

2-Telefonunuzu kapatın ve Download modunda açın(Sırasıyla: Ses Kısma+Orta Tuş+Açma Kapama Tuşu bu 3 tuşa basılı tutarak açılır.).Karşınıza uyarılar yazan bir ekran cıkacak Ses Açma Tuşuna bir kez basın.Karşınıza gelen ekranın sol üst köşesinde Odin Mode yazısını ve ekranın tam ortasında kocaman bir android ikonu göreceksiniz.Vazgeçmek istiyorsanız telefon yeniden başlayana kadar güç tuşuna basılı tutun.

3-İndirdiğiniz Orjinal Rom dosyasını arşivinden çıkarın.

4-Odin 3.04 programını açınhttp://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1704025&d=1360019291

5-Telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

6-Message yazan kutucukta “Added” ibaresini göreceksiniz ve ID:COM yazan bölümün hemen altında MAVİ bir kutucuk belirecek.

7-Files bölümünden PDA butonuna basın ve arşivinden çıkardığınız ROM dosyasını seçin.(Uzantısı “tar.md5″ olan dosya)

8-Option yazan bölümden “Auto Reboot” ve “F. Reset Time” dışında hiç bir şeyi işaretlemeyin!

UYARI:

START tuşuna bastıktan sonra herhangi bir şekilde telefon ve bilgisayar arasındaki bağlantının kopmaması gerekiyor!Bu durumda telefonunuz brick olabilir.

-Telefonunun şarjının yüzde 60 tan yüksek olması öneriliyor.

-Elelektrik kesilmesine karşı dizüstü bilgisayar veya güç kaynağı kullanılabilir.

8-START tuşuna basın ve işlemi başlatın.

9-Mavi kutucuğun bulunduğu yerde “PASS!” yazısını gördüğünüzde cihazınızın bilgisayar ile bağlantısını kesebilirsiniz.

10-Telefonunuz tekrar başlatılacak.”Samsung” yazısını göreceksiniz.Burada cihazın son ayarları yapması için biraz beklemeniz gerekiyor.Panik yapmayın telefonunuz en geç 10 dakika içinde açılacak.(Deneyimlerime göre bu işlem 5 ila 20 dakika sürebiliyor
Ancak daha fazla sürüyorsa bir sorun vardır.)Korkmayın telefonunuz açılana kadar bekleyin :).Eğer açılmıyor “Samsung” yazısı çıktıktan ekran kararıyor ve telefon reset atıyorsa, yada orada takılıyorsa paniğe kapılmayın.Muhtemelen önceki sistemin kalıntıları yüzündendir.Bu sorunu çözmek için;

1-Telefonunuzu kapatın kapattığınızdan emin olamıyorsanız bataryayı çıkarın tekrar takın.

2- Sırasıyla: Ses Açma+Orta Tuş+Açma Kapama Tuşuna basılı tutun ve Recovery Mod’u açın.

(Recovery Modda hareket etmek için ses açma ve kapama seçim yapmak için ise açma kapama tuşu kullanılır)

3-Burada “-wipe” kelimesiyle başlayan işlemleri sırasıyla yapın.(Ses tuşlarını kullanarak Yes seçeneğinin üzerine gelin ve güç düğmesine basın.)

4-Daha sonra -reboot system now seçeneğini seçerek telefonunuzu başlatın.

Son olarak: Stock Roma başarı ile dönseniz bile cihaz durumunuz “Özel” olarak görünebiliyor.Bu durumda da yukarıda anlattığım wipe işlemlerini yapmanız gerekiyor…

Hepsi bu kadar anlaşılmayan bir şey olursa bana sorabilirsiniz :)Telefonunuz hard brick olmadıktan sonra sorunlara yazılımsal çözümler bulunabilir.Anlamadıysanız adımları tekrar okuyun.Yine olmuyorsa bana sorun.İnanın cevap vermek beni mutlu ediyor :D

Kolay Gelsin :)

:RpS_thumbup::RpS_thumbup::RpS_thumbup::RpS_thumbup:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.