Nvidia Ekran Kartı Güncelleme Sorunu

furkan259

Üye
23 Tem 2012
104
0
Nvidia Gt750m ekran kartım için yeni bi güncelleme gelmişti(GTA5 güncellemesi) kurduktan sonra bazı oyunlarda kararma felan oluyordu sonra bi üst sürüme güncellerken bi önceki yaniGTA5 güncellemesini sildi sonra kurmaya başladı ancak kurulum başarısız olunca ekran kartı sürücüsü tamamen silindi başka sürümleri yüklemeye çalışıyorum olmuyor-Driver booster,slim driver driver easy gibi programları denedim yine resimdeki hatayı verdi youtube da bunula ilgili çözümleride denedim yine olmadı başka nasıl halledebilirim
OqO1k3.png

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
Önemli belgelerinizi her ihtimale karşın yedekleyip sistem geri yükleme faktörünü değerlendirebilirsiniz. Bu tür sorunları çözmekte neredeyse kesin sonuç verir diyebiliriz. Akabinde yeni sürücüleri nvidianın sistesinden (yeniden) indirip kurmayı deneyin.

Yine olmaz ise ve şayet denemeydiyseniz şuradaki 'https://www.youtube.com/watch?v=wvzhGhM7ETY' videoya da göz atmanızda fayda var.

micsociet

Katılımcı Üye
21 Nis 2015
581
0
Ankara
Ekran kartı driverinizi sisteminizden kaldırarak üretici sitesinden güncel sürüm olan sürücünüzü kurun. Sorun çıkmasına önlem olarak sürücünüzü kurmadan önce muhakkak geri dönüm noktası oluşturun ki sorun oluşursa geriye dönmenizde kolaylık olsun.

Edit: Aldığınız hata windows sistemiyle uyuşmamasından kaynaklı. Sisteminizin 32 veya 64 bit sürüm olmasına dikkat edin.

furkan259

Üye
23 Tem 2012
104
0
Black-Power
1-sistem geri yüklemeyi denedim ancak yine aynı sürücü sistemde kurulu duruyor denemediğim sürücü kalmadı çoğu sürücüyü denedim hata veriyor, şuan windows güncellemelerini yaptım dijital imza ayarını kapattım yine denicem
2-Videodaki yöntemi denedim ancak yine olmadı şuan ekran kartı yok pcdeki driver programları gt750m i görmüyor

micsociet driver'ı kaldırdım güncel driverı sistesinden indirdim yine olmadı şuan nvidia experince ye bile girmiyor hata veriyor
mPalnY.png
[/IMG]
Amv2pz.png

943X0r.png

micsociet

Katılımcı Üye
21 Nis 2015
581
0
Ankara
Ekran kartını ilk yükleme yaparken driver bulma yazılımları ile mi yükledin yoksa manuel olarak mı yükledin. Driver bulma yazılımları ile yüklediysen büyük ihtimalle takılı olan ekran kartıyla chipseti uyuşmuyor olabilir.

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
Yukarıda bahsedilen şekilde aygıt yöneticisinden manuel olarak arama yap, şayet yine sonuç alamazsan 'Everest' (yeni adıyla AIDA64 Extreme Edition) yazılımını kullanarak ekran kartının sisteme 'çalışır' biçimde entegre/bağlı olup olmadığını teyit et. Şayet çalışır durumda bağlıysa ve tüm seçenekleri değerlendirdiysen en son verilerini yedekleyip format atmayı da deneyebilirsin.

Şayet Everest yazılımında da ekran kartını sistemde çalışır durumda göremezsen ve ya format da çözüm olmazsa ekran kartınızda teknik bir problem olması ihtimalinden dolayı son çare olarak teknik servise uğramanız gerekebilir..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.