Ofis dosyalarını yeni bilgisayarda açamıyorum

HeRGeLe93

Yeni üye
4 Eki 2010
21
0
merhaba arkadaslar,

Ben almanyadan sizlere yaziyorum.
Eski is yerinde yaptigim butun dosyalarim is yeri laptopumda kayitliydi. Ustundede mcaffee diye bir program vardi.

Butun dosyalarimi usb stick uzerine aktardim ama hic birini simdi acamiyorum. Sadece eski is yerindeki laptop da acabiliyordum.

simdi hepsi excel word felan acilmiyor. Hata gosteriyor. Bir arkadasa gosterdim o mcaffee programu bunlari kapatmis.

Yani anlicaniz acmak isteyince hep hata veriyor diyor dosya bozuk felan diyor. Ama eski laptopda aciliyordu is yeri laptopunda.

onemli bilgilerim vardi yardim edebilen varmi aranizdan arkadaslar?

ratio

Kıdemli Üye
6 Tem 2013
2,456
6
Turk
Korumalı görünümü deaktif ederek sorununuzu çözebilirsiniz.

Dosya> Seçenekler> Güven Merkezi> Güven Merkezi Ayarları> Korumalı Görünüm

Eğer bu sorununuzu çözmüyorsa, muhtemelen usb'nizdeki dosyalarınız tam olarak yüklenememiş, eksiktir. Ana bilgisayarınızdan tekrar aktarmanız veya buluta yüklemeniz daha mantıklı olacaktır.

İyi forumlar..

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
HeRGeLe93
hani diyorsun ya, leptopta açıyor başka pc de açmıyor, test ettim uzantısı excel , ama içi böyle nasıl desem çince japonca korece yazılar mevcut, sana taktik vereyim, hangi leptoptan açıyorsan dosyaları , tekrar uzantısı ile kaydet, mcaffe programı antivirüs programı genellikle, eski bilgisayarında kurulu olan ofis sürümü hangisi, örneğin 2003 2007 2010 2013 2016 2019, ben şuan 2019 ile denedim ofis sürümü excelde, japonca korece çince yazılar çıktı, ama ne yap biliyormusun, ya dosyaları 1 tane kopyala yapıştır yap, başka bilgisayara aktar flash bellek yada harici hdd olsun veya telefon hafızasına aktar usb kablo ile, öyle dene, baktın o bilgisayarda ofis yüklü değilse ofis yükle, yüklü ise açmıyorsa, eski açan bilgisayarda dosyaları tek tek aç , sıfırdan flash belleğe kaydet farklı kaydetten excel uzantısı olarak flash bellek tarzı kaydet direk ozaman açar

HeRGeLe93

Yeni üye
4 Eki 2010
21
0
HeRGeLe93
hani diyorsun ya, leptopta açıyor başka pc de açmıyor, test ettim uzantısı excel , ama içi böyle nasıl desem çince japonca korece yazılar mevcut, sana taktik vereyim, hangi leptoptan açıyorsan dosyaları , tekrar uzantısı ile kaydet, mcaffe programı antivirüs programı genellikle, eski bilgisayarında kurulu olan ofis sürümü hangisi, örneğin 2003 2007 2010 2013 2016 2019, ben şuan 2019 ile denedim ofis sürümü excelde, japonca korece çince yazılar çıktı, ama ne yap biliyormusun, ya dosyaları 1 tane kopyala yapıştır yap, başka bilgisayara aktar flash bellek yada harici hdd olsun veya telefon hafızasına aktar usb kablo ile, öyle dene, baktın o bilgisayarda ofis yüklü değilse ofis yükle, yüklü ise açmıyorsa, eski açan bilgisayarda dosyaları tek tek aç , sıfırdan flash belleğe kaydet farklı kaydetten excel uzantısı olarak flash bellek tarzı kaydet direk ozaman açar

Malesef eski firmanin laptopunda acabiliyordum ama o firmadan ciktim. O laptopun uzerinde galiba bazi programlar vardi mcaffee diye antivirus felan. Galiba ordan dosya alinca hepsibu otomatik kilitliyor.

Onu acabilmem lazim hocam.

Korumalı görünümü deaktif ederek sorununuzu çözebilirsiniz.

Dosya> Seçenekler> Güven Merkezi> Güven Merkezi Ayarları> Korumalı Görünüm

Eğer bu sorununuzu çözmüyorsa, muhtemelen usb'nizdeki dosyalarınız tam olarak yüklenememiş, eksiktir. Ana bilgisayarınızdan tekrar aktarmanız veya buluta yüklemeniz daha mantıklı olacaktır.

İyi forumlar..

Dediklerini denedim yinede ayni sorunu veriyor. Usb stick uzerine yukledigimde eski is yeri laptopundan aciliyordu. Ne zaman ordan cikardim baska laptopda denemek istedim o zaman acilmadi. Sanki birsey engelliyor onu.

150 MB buyuklugunde exel dosyalarim var hala o buyuklukte duruyorlar ama acilmiyorlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

HeRGeLe93

Yeni üye
4 Eki 2010
21
0
Office 365 kurulu mu pc ye

Evet kurulu ustam, dosyanin linkini attim bir bakabilirmisin gercekten cok onemli

mcafee programi benim dosyami sifrelemis malesef eski is yeri butun dosyalari sifreliyormus öyle. Onun sifresini kirip bunu acmam lazim.
Bu konuda gercekten yardima muhtacim cunki bunu yapan amerikan firmasi ve benim musterilerimi alip isletmek istiyor.

https://filehorst.de/d/daiFdtkw

Moderatör tarafında düzenlendi:

Berceste.

Uzman üye
21 Tem 2020
1,029
960
mcafee programi benim dosyami sifrelemis malesef eski is yeri butun dosyalari sifreliyormus öyle. Onun sifresini kirip bunu acmam lazim.
Bu konuda gercekten yardima muhtacim cunki bunu yapan amerikan firmasi ve benim musterilerimi alip isletmek istiyor.

https://filehorst.de/d/daiFdtkw

Hocam Windows 10 İşletim Sistemini Kullanıyorsanız https://www.microsoft.com/tr-tr/p/xlsx-viewer-free/9nblggh6hbf4?activetab=pivot:eek:verviewtab Bu Program İşinizi Çözebilir İçindekileri Kopyala Yapıştır Yapıp Txt Vb. Kullandığınız Programa İletebilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.