Yazılım | Programlama Ön muhasebe ve java ile ilgili soru S

11sa11

Katılımcı Üye
15 Şub 2011
310
0
İyi günler. Ben bir ön muhasebe programı yapacağım ama aklıma bir soru takıldı. Muhasebe programlarının hepsinde olmasa bile en azından çoğunda var. Sormak istediğim şey benim programa eklediğim arayüz için herhangi bir kurallar listesi var mı? Yani örnek bir faturayı referans alarak içinde olması gereknleri yapmam sorun teşkil eder mi yasal olarak? Örnek olarak: Maliyenin bunun için bir düzenlemesi var mı? Faturayı her matbaa basamadığı gibi bu tür programları da her yazılımcı yapamaz gibi.

Java ile ilgili ise bu dili temelinden öğreniyorum fakat sürekli merak ettiğim bir konu var ve forumda aradığım zaman beni pek tatmin eden sonuçlar çıkmadı. Merak ettiğim şey ise mesela java ile ilgili bir projede yer alıyorsunuz herkesin görevi farklı ama genel olarak ne programları yazılıyor?
GUI mi? yoksa sadece arka planda çalışan bir kod mu?
Bir de örnek verirseniz çok iyi olur yani: Mesela 2 sunucuyu birbirine bağlayan bir kod yazdım gibi ya da veri tabanına kayıt eklemek için bir kod yazdım gibi. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.