Oyun kasması

ahmet1939

Katılımcı Üye
23 Ocak 2012
543
0
arkadaslar bilgisayarımda oyun oynadıgım zaman kasma ve takılma oluyor.pes 2013 ve black opsta denedim
bilgisayarımın ozellıkleri intel core i5 1.80ghz
8gb ram
2gb amd raedon 87330m ekran kartı
1tb hard dısk
biosu guncelledim ekran kartını guncelledim gecmedi virüs olamaz bilgisayarı dun aldım daha
nasıl cozebilirm bu sorunu

Moderatör tarafında düzenlendi:

ferba266

Yeni üye
2 Eyl 2008
36
0
kardeş amd raedon 87330m ekran kartı 2 Gb olması pes benzeri oyunları açmakta sorun yaşatır. hele amd ise sıkıntın daha çok artar. tavsiyem ekran kartının değişmesi.

djcapkin

Özel Üye
18 Ağu 2008
8,219
57
Türkiye
İşlemci Hızından Kaynaklanan Problem 1.80 Olduğuna Eminmisin Toplama Bir Bilgisayarmı Bu ?

Farklı Sebepleri Olabilir. Çeşitli Çakişmalarda Olabilir ... Madem Yeni Aldin İade Süresi Geçmeden İade Etmeni Tavsiye Ederim.

Sonsuza~Dek

Kıdemli Üye
25 Tem 2013
2,413
0
arkadaslar bilgisayarımda oyun oynadıgım zaman kasma ve takılma oluyor.pes 2013 ve black opsta denedim
8gb ram
1tb hard dısk
biosu guncelledim ekran kartını guncelledim gecmedi virüs olamaz bilgisayarı dun aldım daha
ekrankartının biti çok önemli seninkisi muhtemelen 128 bit ve işlemcin çok yavaş benim telefonumun işlemcisi 1.4 ghz :) ama eğer param yok bana program lazım dersen linke tıkla :http://www.turkhackteam.net/program-bolumu/945061-asrin-programi-iceri-gel.html

Zeron.

Kıdemli Üye
24 Eyl 2013
3,075
5
Moscow
İşlemci hızın felç arkadaşım :(

intel i5 1.80 ghz kardeşim pc süper ama 1.80 ghz berbat git bence yeni işlemci al yoksa oyun kasması normal

i5 iyi ama 1.80 hızı cok kötü 3.00 den aşağı olmucak

Soylediklerinizle alakasi yok. I5 olmasi yeter de artar bile ekran kartida mukemmel. I5 modunda, turbo boost teknolojisi mevcuttur, bu tur islemcilerde ghz hizinin onemi yoktur.

Sonsuza~Dek

Kıdemli Üye
25 Tem 2013
2,413
0
Soylediklerinizle alakasi yok. I5 olmasi yeter de artar bile ekran kartida mukemmel. I5 modunda, turbo boost teknolojisi mevcuttur, bu tur islemcilerde ghz hizinin onemi yoktur.
Tuğgeneralim benim telefonumda 1.4 ghz işlemci var benimkisi kasıyo isterse 8 çekirdekli 1.80 olsun zaten o windows a birde counteri aynı anda açmaya anca yeter evet ekrankartı iyi olabilir ramlerde iyi olabilir ama herşeyi yöneten o zavallı işlemci :)

Zeron.

Kıdemli Üye
24 Eyl 2013
3,075
5
Moscow
8gb ram
1tb hard dısk

Pasam anlattiklarina gore, oyunda bir problem olabilir. Makineni yeni almissin, hersey mukemmel oyunda sorun var diye tahmin ediyorum.

Tuğgeneralim benim telefonumda 1.4 ghz işlemci var benimkisi kasıyo isterse 8 çekirdekli 1.80 olsun zaten o windows a birde counteri aynı anda açmaya anca yeter evet ekrankartı iyi olabilir ramlerde iyi olabilir ama herşeyi yöneten o zavallı işlemci :)

Kardesim telefon farkli birsey ayrica, belirttigim gibi i3, i5, i7 bu islemcilerde turbo boost ozelligi vardir, ve ghz hizinin onemi yoktur. Dikkat et, iyi olmayan bir islemcinin ghz hizi, 3.0 veya 2.80 falandir. Iyi islemcilerin ghz hizi dusuktur bu da normal birseydir cunku, fabrika cikislari onlara gore uyumludur. Bir dusun istersen i7 islemci ve ghz hizinin 3.20 oldugunu o makineden tam verim alamazsin. :)

Sonsuza~Dek

Kıdemli Üye
25 Tem 2013
2,413
0
Pasam anlattiklarina gore, oyunda bir problem olabilir. Makineni yeni almissin, hersey mukemmel oyunda sorun var diye tahmin ediyorum.

Kardesim telefon farkli birsey ayrica, belirttigim gibi i3, i5, i7 bu islemcilerde turbo boost ozelligi vardir, ve ghz hizinin onemi yoktur. Dikkat et, iyi olmayan bir islemcinin ghz hizi, 3.0 veya 2.80 falandir. Iyi islemcilerin ghz hizi dusuktur bu da normal birseydir cunku, fabrika cikislari onlara gore uyumludur. Bir dusun istersen i7 islemci ve ghz hizinin 3.20 oldugunu o makineden tam verim alamazsin. :)

peki hocam bişey soriyim herzaman en yüksek hızda çalışmak varken niye turbo mod koyuyorlar yani turbo mod hiç olmasın hep 4ghz hızında olsun dimi ?

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
Selamun aleyküm kardeşim,

Sorunun bilgisayardan mı yoksa oyundan mı olduğunu öğrenmek istiyorsan bu siteye girip, oyunu seçip '' Can You Run It '' butonuna tıklamalısın. Sonuçlar karşına çıkacaktır:

Can You RUN It | Can I run that game | Game system requirements

Büyük ihtimalle bazı özelliklerin kırmızı ile işaretlenmiş olacak. Çünkü çok çok iyi bir bilgisayar değil maalesef. Ama eğer hiç birinde sorun çıkmazsa, bilgisayar kaldırdığı halde sıkıntı yaratıyorsa sorun oyundadır diye düşünüyorum. Bu durumda oyunun yeni bir crack'ini deneyebilirsin ya da oyunun son çıkan patch'ini indirip kurabilirsin. Hâlâ sorun çıkarmaya devam ederse şu konu senin bilgisayarını daha performanslı bir şekilde kullanmana yardımcı olur:

http://www.turkhackteam.net/program...rma-onarma-sonucu-gorunce-sasiracaksiniz.html

Selam ve dua ile..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.