Oyundayken bilgisayar kapanıyor.

Darkness DeviL

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ağu 2009
11,543
13
Turan 🇹🇷
Laptoplar için portatif sogutucular var onlardan almanı tavsiye ederim.Bırde Laptop'u Koltuk,yatak vs yerlerde kullanma böyle yerlerde kullanırsan cihazın hem ısınmasına hemde içerisine tüy bulaşmasına sebep olur.

Laptop'un fanını temızlemek ıstıyorsan.Eger fam bölümünü açma imkanın varsa aç ve halı süpürgesi makinası ile temizle :) Eğer açma imkanın yoksa fanın bulundugu yerden halı süpergesi ile temizle :)

Acemi16

Üye
22 Ocak 2012
200
0
Bursa
Laptoplar için portatif sogutucular var onlardan almanı tavsiye ederim.Bırde Laptop'u Koltuk,yatak vs yerlerde kullanma böyle yerlerde kullanırsan cihazın hem ısınmasına hemde içerisine tüy bulaşmasına sebep olur.

Laptop'un fanını temızlemek ıstıyorsan.Eger fam bölümünü açma imkanın varsa aç ve halı süpürgesi makinası ile temizle :) Eğer açma imkanın yoksa fanın bulundugu yerden halı süpergesi ile temizle :)

Bilgisayarı hep masada kullanıyorum yarın şu süpürge işini deneyeceğim bakayım. Teşekkürler :)

kmc60

Uzman üye
8 Ocak 2013
1,206
6
Her yer
büyük ihtimal ısınmadan dolayı (hp-casper-toshıba? yada hangı marka laptop merak ettım)

belki ısınmadan degildir diye düşünüyorum eğer sorunun çözüldüyse belirt çözülmediyse bir kaç öngörüde bulunayım.. sistem dosyasında hata olabilir anakartında hata olabilir en cok asusta olur elektrik aksaganı laptoplarda bozuktur her 2 laptopdan 1'inde mevcuttur bu problem..bunun gibi eğer istersen detaya gir yardımcı olmaya çalışırım eger gercekten ısıdan kaynaklanıyorsa soğutucu ile devam et ama soğutucunun usb gırısını yakmaması ıcın aparatlı almanı tavsıye ederım

omer0000

Üye
9 Ocak 2013
69
0
Elektrik Makinesi İle Temizlemeyi Önermem Parçasını Filan Çekerse Daha Kötü Olur Fön Makinesiyle Yap Tozlar Gider Zaten Balkonda Filan Yapabilirsin Ama Dikkat Et Fön Makinesi Sıcak Tarafta Olmasın Kesinlikle Soğuk Olcak Yoksa Benim Gibi Parçaları Eritirsin :D

Acemi16

Üye
22 Ocak 2012
200
0
Bursa
büyük ihtimal ısınmadan dolayı (hp-casper-toshıba? yada hangı marka laptop merak ettım)

belki ısınmadan degildir diye düşünüyorum eğer sorunun çözüldüyse belirt çözülmediyse bir kaç öngörüde bulunayım.. sistem dosyasında hata olabilir anakartında hata olabilir en cok asusta olur elektrik aksaganı laptoplarda bozuktur her 2 laptopdan 1'inde mevcuttur bu problem..bunun gibi eğer istersen detaya gir yardımcı olmaya çalışırım eger gercekten ısıdan kaynaklanıyorsa soğutucu ile devam et ama soğutucunun usb gırısını yakmaması ıcın aparatlı almanı tavsıye ederım

Laptobum Toshiba. Sistem dosyasında hata olcağını sanmıyorum bilgisayarı alalı 2 sene oluyor son 3-4 aydır böyle yapmaya başladı bilgisayar format attım gene bir şey değişmedi.

Acemi16

Üye
22 Ocak 2012
200
0
Bursa
Bilgisayarım Kasmaya Başladı.

Arkadaşlar bir de bilgisayarım çok kasmaya başladı kapanmayla beraber. Malwarebyte Anti-Malvare ve Advanced System Care pro kullanıyorum ama fayda etmiyor. Virüs programım Kaspersky Internet Security.[Lisanslı satın aldım.]

kmc60

Uzman üye
8 Ocak 2013
1,206
6
Her yer
ozaman ısıdandır.. 50tl verip komple temizlet tamırcı bılıyorsa macunları degıstırsın ama dıkkat et adam bu ıslerı bılsın yoksa cpu yakarsın..

yada 15tlye ntde görmüştüm adaptorlu sogutucu var demırden yanı dandık degıl onu tavsıye ederım ayrıntılı bılgı ıstersen belırtırsın..

gereksız programlarını kaldır acs ve cc kullan diskbirleştirmenide yap sorunun yuzde 90'ı hallolacaktır.. tabi bizzat baksak daha saglam yonlendrme yapabılırdım ama uzaktan yardımda boyle kısıtlı oluyor.. Gerekirse format at ve program secerken kasmayanları yuklemeye calıs..

sahsen cs yuklemıyorum web uzerınden yapıyorum kasma olmuyor bunun gıbı ;)

Acemi16

Üye
22 Ocak 2012
200
0
Bursa
ozaman ısıdandır.. 50tl verip komple temizlet tamırcı bılıyorsa macunları degıstırsın ama dıkkat et adam bu ıslerı bılsın yoksa cpu yakarsın..

yada 15tlye ntde görmüştüm adaptorlu sogutucu var demırden yanı dandık degıl onu tavsıye ederım ayrıntılı bılgı ıstersen belırtırsın..

gereksız programlarını kaldır acs ve cc kullan diskbirleştirmenide yap sorunun yuzde 90'ı hallolacaktır.. tabi bizzat baksak daha saglam yonlendrme yapabılırdım ama uzaktan yardımda boyle kısıtlı oluyor.. Gerekirse format at ve program secerken kasmayanları yuklemeye calıs..

sahsen cs yuklemıyorum web uzerınden yapıyorum kasma olmuyor bunun gıbı ;)

Teşekkürler :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.