Donanım Oyunlarda Ekranda Çizgiler Beliriyor

JackJones34

Katılımcı Üye
15 Nis 2013
914
0
İstanbul
Arkadaşlar merhaba hızlı bir şekilde problemi anlatıyorum.
Masaüstünde veya internette gezerken video izlerken hiçbir şekilde bu tarz bir soruna denk gelmiyorum
fakat ekran kartına yük bindiği zaman ki bu sanırım oyunları çalıştırdığımda oluyor ekranda tuhaf tuhaf kaymalar çizgiler beliriyor
acaba tek oyundan mı kaynaklanıyor diye düşündüm başka oyunlarımda da denedim aynı sorun devam ediyor.
Son çare olarak format attım sorun hala devam ediyor.
Muhtemelen ekran kartım çöp olmak için bana sinyal veriyor diye düşünüyorum var mı sizin bir fikriniz daha iyi anlayabilmeniz açısından kısa bir video çektim oyun içinden bunu tüm oyunlarda yaptığını düşünebilirsiniz.Benchmark testide denedim ordaki görüntülerde de bu kırılmaları yapıyor

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=vuWe25jiHyc"]https://www.youtube.com/watch?v=vuWe25jiHyc[/ame]

Toshia Qosmio x70a-13N
i7 intel işlemci
16 GB ram
Gtx 770M 3GB 192Bit Ekran Kartı
1 Tb HDD 256 Ssd

Son düzenleme:

BlacKFanny

Katılımcı Üye
1 Ocak 2020
615
4
Orada belirttigin gibi ekran kartına yuklenmeden olabilir diye düşünüyorum.

Bu video işine yariyabilir.
[ame]https://m.youtube.com/watch?v=rEelyHieP4Y[/ame]

Son düzenleme:

JackJones34

Katılımcı Üye
15 Nis 2013
914
0
İstanbul
Orada belirttigin gibi ekran kartına yuklenmeden olabilir diye düşünüyorum.

yüklenmekten kastım şu mesela o oyunu intel den acınca yani onboard'dan hiç öyle bir şeyle karşılaşmıyorum ama nvidiadan açınca böyle şeyler beliriyor
web browser masaüstü vs bunlar ekran kartı kullanmadığı ıcın masaüstünde sıkıntı yaşamıyorum ama oyun açtığımda doğal olarak nvidia devreye giriyor ve bu sorunlar beliriyor

SeaMar

Üye
29 Eki 2018
163
0
Sorunu çözer mi bilmiyorum ama bir dene istersen bende çizgili dalgalanma sorunu vardı.

Monitör ekran fişini 3lü priz üstüne başka bir priz taktıysan oda kaynaklanıyor olabilir akım yeterince gitmiyordur.

Monitör fişinin ayrı bir prize takıp denemeni tavsiye ederim.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
JackJones34
1 farklı ekran kartı tak onda dene, aynı sorun varmı diye , yoksa eğer, ekran kartının driverleri güncelle veya beta driver kur, ddu programı ile kaldır öyle kur, sonra oyunları çözünürlük düşür öyle dene aynı hata varmı diye, tüm oyunlarda aynı ise bencmark testinde, ekran kartını ölçtür bilgisayarcıya, gerekirse ekran kartını garanti firmasına gönder , garanti yoksa bile ücretli yaparlar
yok göndermem dersen http://www.tekservisim.com/ gönder saglam firma, ekran kartını ölçerler hangi parça arızalı ise değişim yaparlar, değişim yapmadan sana fiyat verirler, genelde üstündeki .çiplerde yada ekran kartı çip üstündeki lehim değişim yapıyorlar, bga makinası ile , yenileniyo

JackJones34

Katılımcı Üye
15 Nis 2013
914
0
İstanbul
Sorunu çözer mi bilmiyorum ama bir dene istersen bende çizgili dalgalanma sorunu vardı.

Monitör ekran fişini 3lü priz üstüne başka bir priz taktıysan oda kaynaklanıyor olabilir akım yeterince gitmiyordur.

Monitör fişinin ayrı bir prize takıp denemeni tavsiye ederim.

laptop kanka bu masaüstü değil ve normalde masaüstünde gezinirken hiç böyle sorunlar olmuyor sadece oyunlarda yapıyor

JackJones34
1 farklı ekran kartı tak onda dene, aynı sorun varmı diye , yoksa eğer, ekran kartının driverleri güncelle veya beta driver kur, ddu programı ile kaldır öyle kur, sonra oyunları çözünürlük düşür öyle dene aynı hata varmı diye, tüm oyunlarda aynı ise bencmark testinde, ekran kartını ölçtür bilgisayarcıya, gerekirse ekran kartını garanti firmasına gönder , garanti yoksa bile ücretli yaparlar
yok göndermem dersen http://www.tekservisim.com/ gönder saglam firma, ekran kartını ölçerler hangi parça arızalı ise değişim yaparlar, değişim yapmadan sana fiyat verirler, genelde üstündeki .çiplerde yada ekran kartı çip üstündeki lehim değişim yapıyorlar, bga makinası ile , yenileniyo

farklı ekran kartı takmam mümkün değil çünkü elimde öyle bir ekran kartı yok laptopum için
driverlar güncel hatta format attım düzelirmi diye düzelmedi
bencmark testinde de aynı çizgiler beliriyor
garantisi yok maalesef
dediğin gibi artık test ettiricem mecburen tamire vericem teşekkür ederim yorumlar için

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.