Özel Kuvvetler - Uzman Çavuş Görev Sıklığı?

Heilal T

Yeni üye
1 Nis 2021
18
4
24
Bursa
Arkadaşlar bu forumda uzun zamandır vâr olduğum için bu konuyu açıyorum yoksa grup kurallarının dışında bir soru olduğunu biliyorum ama ikilemde kaldım. İlla aranızda asker tanıdığı olanlar vardır ve ben artık bu ikilemden çok sıkıldım.

Kendim yakında MSÜ sınavına girecek ve ardından Kara Harp Okulunu hedefleyen ve ileride Özel Kuvvetler Bordo Bereli yemin etmek isteyen bir vatan evladıyım.

Bildiğim kadarıyla Özel Kuvvetler daha çok nokta atışı operasyonlarda faaliyet gösteriyorlar. Örneğin koskocaman bir terör üssü için sadece 8 kişilik tim ile hareket ederek saatlerce süren operasyonlar neticesinde orayı ele geçirebiliyorlar.

Uzman Çavuşlarda bildiğim kadarıyla daha çok sınır içi ve dışı doğu bölgelerinde zorlu hava şartları altında bir üssün çatısı altında rutin devriye, arama tarama gibi faaliyetlere öncülük ediyorlar.

Nereden baksak çoğu şehit haberimiz Uzman Çavuşlarımızdan geliyor ancak şu ana kadar özel kuvvetler subayı şehit olmuştur şeklinde çok haber duymadım.

Var mı soruma yanıt niteliği taşıyacak cevabı olan birisi! Özel Kuvvetler ne sıklıkla göreve çıkar?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.