Özel Röportaj - İdeaLisT / THT

Oğuz~#>

Kıdemli Üye
5 Tem 2009
4,772
16
Bursa
oguzhan65: Bize kendinden biraz bahsedermisiniz?

İdeaLiST:1969 Karabk doumluyum1992 ylnda Anadolu niversitesi ; eğitim fakltesi franszca retmenlii ile iktisadi ve idari ilimler akademisi kamu yönetimi bölümlerini bitirdim. İngilizce ve Franszca biliyorum,askerliğimi Güneydoğu 'da yedek subay olarak yaptm. Tezkere bırakarak Özel Harekatta 3 yıl grev aldm.

oguzhan65: Peki Nerede oturuyorsunuz ?

İdeaLiST: Türkiye diyelim, sabit adresim yok, görev nerede ben oradaoguzhan65: Peki TurkHacTeam ile Nasıl tanıtın ?İdeaLiST: Explorer başlangıçsayfam kilitlenmişti geçen yıl,züm ararken TurkHackTeam 'ı üm

oguzhan65: Peki Nickinin Anlam Nedir?

İdeaLiST:Nickimin anlam ; idealleri olan bir insanm , buülke uğruna canımı defalarca ortaya koydum , hala koyuyorum. Buy yüzden bu nicki seçtim.

oguzhan65: Peki Sitenin Şuanki Durumunu Geçmiş Yıllardaki Durumuyla Kıyaslarsan Sence Ne Durumda Şuanda ?

İdeaLiST: Günden güne yer aldığı platformdan ı pay giderek yükseliyor. Özellikle geçen yaz ve kışaylarnda sıkı biry yükseliş yakaladık bu aralar biraz rölantide de olsak yükseliş
hala var.

oguzhan65: Peki seni TurkHackTeam En Çok Üzen ve Çok sevindiren olaylar nelerdi ?

İdeaLiST: TurkHackTeam tarihinde ilk kez sitede yönetim odasında bir evlenme teklifi yapldı; ve de benim tarafımdan ancak sonucal ulaştramadk, nasip ençok sevindiğim ve üzüldüğüm olay budur.

oguzhan65: Forumda En sevdiğin ve ençok takıldığın bölüm neresi ?

İdeaLiST: TurkHackTeam Trkiye katagorisi,özellikle Terör bölümübenim için özel.

oguzhan65: Peki Buradan yelerimize Moderatrlerimize ve dier adminlerimize Demek istediğiniz bişey varm ?

İdeaLiST: Yeni görev aldığım zamanlar anlatayım nice; asistan olarak görev aldıktan henüz bir hafta sonra suan özel üye olan strawberry ile birlikte eğitim bölümün kurduk kendisi üniversite son sınıf öğrencisi olduğu için tek kaldım ve bölümü tek başıma günde neredeyse 24 saat alarak kurdum sadece o kategoride de olsa moderatör yetkisiverilen sanırım tek asistanm TurkHackTeam de bölüm kurulumu bittiğinde de ara atama ile moderatörlüğe yükseldim. Hiçkimse ile aram bozuk olmadı, ne gönderilenler, kendi isteği ile gidenler, ne de hala görevde olanlar geçen yılki çekirdek yönetim neredeyse bir aile gibi ancak şu an bazıları birbirinin kuyusunu kazmayaçalışıyor, yok SSalmalar, yok laf atmalar... Sonunda olan onlara oluyor ve gönderiliyorlar, yönetime özellikle asistanlara sözüm budur; geldikleri yerin kıymetini bilsinler, Kara gözleri karakaşları için seçilmediler, tavsiyeler ve kendilerinde ışık görüldükleri için seçildiler. Hakeden hakettiği yere her zaman gelir TurkHackTeam de Bedros Sanches'in onlineolmadığı söylenir, halbuki sürekli aramzda, ve tek işi TurkHackTeam değil, herkesin olduğu gibi onun özel yaşantısı var. Özel yaşantısına dikkat etmeyen, TurkHackTeamde görevini yerine layıkı ile getiremez....

Yeni asistanlara ve forumdaki arkadaşlara örnek olsun diye paylaşıyorum..

MichealSofting

Katılımcı Üye
24 Haz 2015
814
0
Yazım hatalarını düzelttim
oguzhan65: Bize kendinden biraz bahseder misiniz?

İdeaLiST:1969 Karabük doğumluyum 1992 yılında Anadolu üniversitesi ; eğitim fakültesi Franszca retmenlii ile iktisadi ve idari ilimler akademisi kamu yönetimi bölümlerini bitirdim. İngilizce ve Franszca biliyorum,askerliğimi Güneydoğu 'da yedek subay olarak yaptım. Tezkere bırakarak Özel Harekatta 3 yıl görev aldım.

oguzhan65: Peki Nerede oturuyorsunuz ?

İdeaLiST: Türkiye diyelim, sabit adresim yok, görev nerede ben orada oguzhan65: Peki TurkHacTeam ile Nasıl tanıştın ? İdeaLiST: Explorer başlangıç sayfam kilitlenmişti geçen çözüm ararken TurkHackTeam'ı buldum

oguzhan65: Peki Nickinin Anlamı Nedir?

İdeaLiST:Nickimin anlamı; idealleri olan bir insaınm , bu ülke uğruna canımı defalarca ortaya koydum , hala koyuyorum. Bu yüzden bu nicki seçtim.

oguzhan65: Peki Sitenin Şu anki Durumunu Geçmiş Yıllardaki Durumuyla Kıyaslarsan Sence Ne Durumda Şuanda ?

İdeaLiST: Günden güne yer aldığı platformdan ı pay giderek yükseliyor. Özellikle geçen yaz ve kış aylarında sıkı bir yükseliş yakaladık bu aralar biraz rölantide de olsak yükseliş
hala var.

oguzhan65: Peki seni TurkHackTeam En Çok Üzen ve Çok sevindiren olaylar nelerdi ?

İdeaLiST: TurkHackTeam tarihinde ilk kez sitede yönetim odasında bir evlenme teklifi yapıldı; ve de benim tarafımdan ancak sonuca ulaştıramadık, nasip en çok sevindiğim ve üzüldüğüm olay budur.

oguzhan65: Forumda En sevdiğin ve en çok takıldığın bölüm neresi ?

İdeaLiST: TurkHackTeam Türkiye kategorisi,özellikle Terör bölümü benim için özel.

oguzhan65: Peki Buradan üyelerimize Moderatrölerimize ve diğer adminlerimize Demek istediğiniz bir şey var mı ?

İdeaLiST: Yeni görev aldığım zamanlar anlatayım nice; asistan olarak görev aldıktan henüz bir hafta sonra şuan özel üye olan strawberry ile birlikte eğitim bölümün kurduk kendisi üniversite son sınıf öğrencisi olduğu için tek kaldım ve bölümü tek başıma günde neredeyse 24 saat alarak kurdum sadece o kategoride de olsa moderatör yetkisiverilen sanırım tek asistanm TurkHackTeam de bölüm kurulumu bittiğinde de ara atama ile moderatörlüğe yükseldim. Hiç kimse ile aram bozuk olmadı, ne gönderilenler, kendi isteği ile gidenler, ne de hala görevde olanlar geçen yılki çekirdek yönetim neredeyse bir aile gibi ancak şu an bazıları birbirinin kuyusunu kazmaya çalışıyor, yok SSalmalar, yok laf atmalar... Sonunda olan onlara oluyor ve gönderiliyorlar, yönetime özellikle asistanlara sözüm budur; geldikleri yerin kıymetini bilsinler, Kara gözleri karakaşları için seçilmediler, tavsiyeler ve kendilerinde ışık görüldükleri için seçildiler. Hakeden hakettiği yere her zaman gelir TurkHackTeam de Bedros Sanches'in online olmadığı söylenir, halbuki sürekli aramzda, ve tek işi TurkHackTeam değil, herkesin olduğu gibi onun özel yaşantısı var. Özel yaşantısına dikkat etmeyen, TurkHackTeamde görevini yerine layıkı ile getiremez....

Yeni asistanlara ve forumdaki arkadaşlara örnek olsun diye paylaşıyorum..

Son düzenleme:
7 Tem 2007
9,549
89
Dikkatle okudum . 61hack in dediği gibi, birkaç yazım hatası dışında güzel paylaşım, okunması gereken bi yazı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.